Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Pomcyy !! Organizacja wesela od A do Z.

Polecane posty

Gość gość

Hej planujemy z narzeczonym wziąć ślub w lipcu 2017 roku. Nie mamy bladego pojęcia jak za to się zabrać. Czy mógłby ktoś jasno i rzeczowo od myślników napisać czym trzeba się zająć. Z góry bardzo dziękujemy ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
12 miesięcy przed ślubem • należy podjąć decyzję nad formą ślubu: kościelny, cywilny czy konkordatowy, a może ... humanistyczny?; • należy określić styl ślubu; • należy określić priorytety; • należy sporządzić potencjalną listę gości Pary Młodej; • wybrać miejsce na wesele. 10 miesięcy przed ślubem • przygotować dokumenty do kościoła lub USC i zarezerwować tam termin; • umówić się na nauki przedmałżeńskie, jeśli ślub będzie w kościele; • zaplanować budżet całej uroczystości; • zarezerwować fotografa, kamerzystę oraz oprawę muzyczną ceremonii zaślubin oraz na przyjęcie; 8 miesięcy przed ślubem: • zrobić harmonogram działań czyli kiedy, gdzie, kto i czym się zajmuje, jest to także zarys obowiązków Pary Młodej, świadków i Rodziców lub przyjaciół; • czas na szukanie sukni ślubnej; • zarezerwować: wizażystkę, fryzjerkę, kosmetyczkę oraz florystkę; • podjąć decyzję o kolorystyce oraz motywie przewodnim całej uroczystości; • zaplanować podróż poślubną. 6 miesięcy przed ślubem: • zamówić zaproszenia; • zakupy Pana Młodego; • zamówienie obrączek; • Para Młoda powinna zacząć dbać o swoją skórę, kondycję i zdrowie; • należy omówić wszystkie szczegóły z lokalem, wybrać odpowiednie menu, alkohol, omówić styl wesela, przedstawić swoich podwykonawców, aby nikt nie był zaskoczony w dniu ślubu; • należy zdecydować się na dodatkowe atrakcje i zamówić je, np. fajerwerki, fontannę czekoladową, upominki dla gości; • jeżeli to ślub cywilny to należy zarezerwować termin w USC; • zarezerwować transport do ślubu zarówno dla Pary Młodej, jak i dla gości. 4 miesiące przed ślubem: • zamówić Księgę Gości, tablicę z rozsadzeniem gości, winietki i inne materiały drukowane; • wybrać się na degustację tortu i zamówić go; • Panna Młoda powinna zakupić dodatki, jak np.: buty, bieliznę, biżuterię itd.; • wybrać się do florystki i ustalić wszystkie szczegóły; • należy podjąć decyzję, komu wręczyć zaproszenia osobiście, a komu wysłać; • czas na sporządzenie listy prezentów. 2 miesiące przed ślubem: • Para Młoda powinna już znać dokładną ilość gości, należy więc potwierdzić ją w restauracji, z firmą od alkoholi, z drukarnią i firmą transportową oraz hotelem; • czas aby zastanowić się nad rozsadzeniem gości i przekazać ustalenia do restauracji oraz firmy, która przygotowuje tablicę; • kontrola u dentysty na wszelki wypadek; • od co najmniej 2 miesięcy Para Młoda powtarza zabiegi pielęgnacyjne; • próbny makijaż i próbna fryzura; • nauka tańca; • ustalić należy scenariusz dnia i rozesłać go wszystkim podwykonawcom; • przymiarka sukni; • czas ustalić jeszcze raz szczegóły ze wszystkimi zainteresowanymi. 2 tygodnie przed ślubem: • przygotować trzeba wszystkie dokumenty do ślubu; • czas spakować się w podróż poślubną 2 dni przed ślubem; • najlepiej jak Para Młoda ma możliwość wyjechać chociaż na kilka dni do SPA; • świadkowie powinni na tydzień przed ślubem zorganizować wieczory: panieński i kawalerski. Dzień przed ślubem: Para Młoda powinna się już tylko relaksować, odpoczywać a najlepiej spędzić ten dzień z najbliższymi. W dzień ślubu – należy postępować według wcześniej napisanego scenariusza i mieć zaufanie do swoich podwykonawców oraz przyjaciół, którzy obiecali pomóc Parze Młodej! Po ślubie: • należy wysłać podziękowania gościom za obecność, pamięć oraz prezenty; • czas odebrać zdjęcia oraz filmy z wesela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem prosciej: 1. ustalic wstepnie date slubu i pojsc do urzedu i kosciola, zeby je zarezerwowac (najpierw idziemy tam gdzie sa wieksze kolejki) 2.zarezerwowac sale 3. potem reszta (suknia, garnitur, orkiestry, filmu, zdjecia, torty, itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chodziło mi o napisanie tego przejrzyście ;) bo na Internecie jest tego dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wybieracie termin, rezerwujecie date, robicie liste gosci, szukacie lokalu, cateringu, oprawy itp. Lokalu, oprawy i kamerzysty szukałam na http://GdzieWesele.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli szukacie niedrogiej sali, z wyborem ceny za talerzyk, w centrum stolicy to polecam http://www.rozdroze.pl/. Moja siostra miała tam wesele miesiąc temu i sala wyszła wyjątkowo niedrogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jakie wybraliście zaproszenia? My stwierdziliśmy, ze chcemy zrobić je na własną rękę, bo nie możemy znaleźć nic, co by nam odpowiadało cenowo i graficznie. Zaprojektowaliśmy sami, wydrukowaliśmy w http://www.maxal.pl/. Dużo taniej wyszło niż zamawianie gotowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrobiliśmy bardzo podobnie. Jakieś ewentualne zmiany były już robione przez drukarnię http://pol-druk.pl/, która zajęła się wydrukowaniem wszystkich zaproszeń. Moim zdaniem wyglądały profesjonalnie i każdy był zaskoczony, ze na własna rękę można zrobić coś tak łądnego i klasycznego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też mieliśmy wynajętą salę w Rozdrożu, cenowo wyszło całkiem przyzwoicie, a mieliśmy ją na całą noc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na temat organizacji od podstaw nie będę się wypowiadać (najważniejsze zostało już chyba powiedziane), ale chciałabym przede wszystkim zwrócić uwagę na rozrywkę dla gości weselnych. Byłam już na weselach, podczas których wszyscy umierali z nudów, dlatego powiem to jeszcze raz: pamiętaj o gościach. Sama zastanawiałam się przez jakiś czas jak zorganizować dobry gwóźdź programu, który przypadłby do gustu wszystkim i w końcu zdecydowałam się na https://pokazy-iluzji.pl/iluzjonista-na-wesele/ . Wydaje mi się, ze możecie na tym skorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wyboerz się na jakieś targi, tam dużo można znaleźć inspiracji :) najbliższe są chyba 15go stycznia 2017. Zajrzyjcie też na stoisko Wódki Weselnej. My tak się na nich natknęliśmy i mają ofertę z grawerem butelek. Odpadł nam pomysł z zawieszkami na wódkę za to. Teraz jak sobie myślę to zawieszki takie... kiczowate... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najważniejsze są sprawy to : - Termin sali - Formalności kościelne Jak będziesz miała powyższe to resztę uda Ci się załatwić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy organizacji przyjecia bardzo pompcne są także serwisy branżowe np. http://www.gdziewesele.pl/ tam szybko znajdziesz odpowidnie fimy i porównasz ceny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, najważniejsze to te sprawy związane datami - ślub, kościoł, sala, fotograf, orkiestra (czasem transport. W drugiej kolejności stroje, zaproszenia dla gości, potem menu, alkohole, tort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katarrynka
U nas juz połowinki;) Właśnie czekam na Targi - będą w Poznaniu 15 stycznia i chcę sprawdzić co jeszcze fajnego można wymyślić. Na pewno tez zmawiamy jednak Weselna Wódkę z Polanina z grawerem pod nas na butelkach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też bym radziła wybrać się na jakieś targi ślubne. 15go są w Poznaniu, 21-22 w Rzeszowie, na następny weekend w Łodzi. My tak znaleźliśmy wódkę weselną z Polanina i bardzo dobrze się sprawdziła na naszym weselu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdallena85
Podpowiedzcie czy ogólnie warto wybrać się na takie targi ślubne??o tam jeszcze można zobaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogólnie z każdej sfery organizacji wesela, nawet wódka weselna jest. Dla mnie osobiście było to zaskoczenie. Nie wiem jak jest zwykle, ale na tych, co ostatnio byliśmy był np Polanin. Ale jak widzisz, można znaleźć wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kochane, zapraszam na www.belodia.pl Organizacja od A do Z przez specjalistów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlgaOlgaOlga
Targi Ślubne super sprawa. W Warszawie będą w lutym, wybieram się bo chcę zobaczyć te wspominane wyżej butelki wódki weselnej z Polanina ale i liczę na podpatrzenie innych pomysłów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto pomyśleć o jakimś ładnym prezencie dla rodziców. My z narzeczonym zamówiliśmy już w drukarni http://www.pol-druk.pl/ obrazy na płótnie, na których wydrukujemy zdjęcia naszych rodziców z ich ślubów. Żeby mieli ładną pamiątkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zapomnij o kwiatach. Warto wcześniej zainteresować się tym tematem, jakoś na 2-3 miesiące przed slubem. Właśnie mniej więcej tyle odwiedziłam http://kwiaciarniasonia.com/ i uzgodniłam szczegóły dekoracji w kościele, dekoracji na salę i bukiety ślubne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam targi ślubne, najbliższe są w Opolu 12-go lutego. Można tam znaleźć inspiracje w każdej kategorii organizacji wesela. My znaleźliśmy bardzo dobrą a oryginalną Wódkę Weselną. Chyba w Opolu Polanin też ma być, więc polecam. Wódka bardzo dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
my byliśmy ostatnio na targach w Opolu i najfajniejszym stpiskiem dla nas (bo jeszcze nie mieliśmy wcześniej pomysły) było stoisko Wódki Weselnej. Nie wiedzieliśmy, że Polanin ma takie ładne butelki. Bardzo ładne są też te grawery. Naprawdę nam się spodobały i myślimy zamówić około 100 butelek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli szukacie kogoś, kto wydrukuje Wam zaproszenia, to zdecydowanie polecam http://tomexsc.pl/ . To świetna drukarnia. U mnie sprawdzili się świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Syylwuunia88
Wódka Weselna z Polanina naprawdę jest ok, a butelki mają faktycznie eleganckie, oryginalne http://www.wodkiweselne.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Formalności, lista gości, sala, katering, muzyka, zaproszenia, dekoracje. Potem pozostaje potwierdzić zaproszenia i kupić stroje ślubne i obrączki. Dla pana młodego świetnym sklepem jest https://modini.pl/80-fulary-plastrony , bo dostanie tam wszystko, co jest potrzebne, za to dla panny młodej poszukiwania sukienki to prawdziwy koszmar i radzę zarezerwowac na to sporo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×