Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ja131

pozostanie przy swoim nazwisku...-poradżcie...

Polecane posty

Gość ja131

Po ślubie zamierzam zostac przy swoim nazwisku,narzeczony prawdopodobnie do swojego doda moje. dzieci mają miec nazwisko moje rodowe,czyli te które sobie zostawiam. Jak to sie załatwia?Kto był w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zostałam przy swoim nazwisku, a mąż przyjął moje i dzieci też będą miały moje nazwisko :) A co do formalności to poprostu w Urzędzie Stanu Cywilnego jak załatwaliśmy śłub to wpisaliśmy, że chcemy tak z nazwiskiem i tyle :) Pani się usmiechnęła, powiedziała, że zdarza się to bardzo rzadko, ale się zdarza i było po wszytkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to ci a wlasnie
nie wiedzialam - ciekawe a czy mozna zostac po prostu przy swoim nazwisku? maz przy swoim, a ja przy swoim, a dzieci - nazwisko po mezu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam jedno pytanie
mozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to ci a wlasnie
jej - na serio nie wiedzialam... dzieki :D tak wlasnie zrobie - zostane przy swoim... mam okropne nazwisko, ale moj narzeczony jeszcze gorsze :P chcialam wziasc dwa, ale to kurcze straszne by bylo :P musialabym je literowac zawsze przy przedstawianiu sie :-) a tak to zostane przy swoim. jak on bedzie chcial - zmieni swoje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każda kobieta która
się szanuje zostaje przy swoim a nie podlega komus - to glupie - np 25lat nazywac siętak a potem nagle inaczej - tak jakbysmy nic nie znaczyły bez męża to smutne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam jedno pytanie
kazda kobieta ktora- doprawianie takiej feministycznej teorii to chyba lekka przesada :D za duzo Kazi Szczuki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam jedno pytanie
kochana, w normalnych, partnerskich obecnie zwiazkach nikt sie nikomu nie podporzadkowywuje przykre jesli masz takie doswiadczenia ale to wlasnie feministki dorabiaja do wszystkiego glebsza teorie, osobiscie mnie to smieszy :) a zmiana nazwiska byla i jest dobrowolnym wyborem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to ci a wlasnie
mam jedno pytanie, a dlaczeg ozmienilas? i czy zmienilas? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam jedno pytanie
jeszcze nie zmienilam wychodze za maz za kilka miesiecy dopiero zamierzam zmienic- dlaczego? nazwisko przyszlego meza mi sie bardziej podoba, to wszystko nigdy, ani on, ani ja nie utozsamialibysmy przejecia przeze mnie jego nazwiska jako podporzadkowania sie- litosci! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ach to ja
A czy bez zmiany nazwiska, musimy zmieniać dowód osobisty?? Na nowych nie pisze czy jesteśmy mężatkami, czy pannami?? A więc jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podwójna
O to wszystko jesteś pytana w urzędzie stanu cywilnego,który nawet jeśli bierzesz ślub w kościele musisz odwiedzić i tyle.Ja mam podwójne nazwisko...moje rodowe jest bardzo ładne,oryginalne i nie chciałam się go pozbywać,poza tym to MOJE nazwisko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a to ci a wlasnie
ja podwojnych nie lubie - za dlugie... mojego przyszlego meza nazwisko jest ladniejsze niz moje obecne... a chce zostac przy swoim, bo po prostu dziwnie bym sie z tym czula - cale zycie bylam P... moj tata, moja mama, bracia, a teraz nagle mam byc pania W... :( tak to ja nie chce :( wole zostac przy swoim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja po slubie
chce miec i swoje i męża nazwisko a nasze dzieci beda miec jego nazwisko:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was serdecznie! Hmmmm.... Ja pewnie troszkę zaognię dyskusję, ale nie wyobrażam sobie by moja przyszła żona, obecnie narzeczona, nia miała mojego nazwiska. I ona dobrze o tym wie, dla braku niejasności. Facet jest facetem, to on ma być głową... Możecie to uznać za oznakę męskiego szowinizmu etc., mówiąc szczerze sikam na to co o tym myślicie. :D Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech....ech..
jakbym swojego chłopaka slyszała....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nienaiwdze dzieci
jakbym miała byc narzeczoną takiego palanta jak ty wolałabym wyjść za mąż za dobermana - skoro masz takie poglądy to pewnie według ciebie facet nic nie musi robic tylko leżec a kobieta ma mu usługiwać - wiesz życze ci abys nigdy zony nie znalazł lub zeby ani jedna nie chciała byc z taki chujem jak ty - i mam nadzieje ze pierdolnie cię jutro tramwaj czeg ci gorąco życze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ech....ech..
tylko tą głową kręci szyja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nienaiwdze dzieci
jakbym miała takiego palanta to juz ja bym mu pokazała kto jest głową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie bez
przesady,spokojnie.Nie życzmy sobie takich okropności.Milego wieczoru i więcej życzliwości ,przecież to tylko wymiana zdań:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahahahahl
facet w rzeczywistości gówno może - jest zaleznym pantoflarzem - zaleznym od żony - a zeby to zakryc nadaje jej niby nazwisko a w gruncie rzeczyy na nic nie ma wpływy - na nic - to kobieta rządzi tym co zje, w co się ubierze,czy to będzie czyste, jak będzie wyglądał ich dom, jaki będamiec samochód, ile dzieci - wszstkim rządzi kobieta a facet to taki dodatek do niej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaaaaaa
oj dziwuszki takie zdanie ma 100% facetów, tylko że niektórzy z miłości do was Wam ustepują. zresztą mojemu to też nie w smak ale co ma zrobić przecież mi nie zabronii, ja nie robie tego - podwójnego nazwiaska- dla pozy, tylko po to iż mam jakieś papiery w których sti moje nazwisko panieńskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nienaiwdze dzieci
nie moja droga - tak nie mysli 100% facetów - to stereotyp moja droga - mojemu np wszystko jedno - wazne zebysmy na zawsze byli razem i skoro nie chce zmieniac to nie zmieniam - jestem silna i mam w dupie gadkę innych ludzi i tyle a reszta zmienia bo tak jest ustalone - jakby od lat facet przyjmował nazwisko kobiety to nikt by się temu nie dziwił - proste i logiczne - i współczuje kobietom które mają takich gnoi za facetów co to rządają zmiany nazwiska - wtedy bym wiedziała napewno ze taki facet mnie nie kocha.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewaaaaaa
tak tak.....;) jestes stara panną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja nienaiwdze dzieci
tak tak stały punkt - jak juz jestem silna i mam swoje zdanie a nie jestem podporządkowującym się facetowi ścierwem to musze byc starą panną - to jest naprawdę śmieszne - fajne stereotypy tworzycie kobietki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do ewaaaaaa
czy naprawdę myślisz ze mozna zostac starą panną bo ma się odwagę powiedziec ze nie zmieni się nazwiska po ślubie???????? to jakieś chore myślenie chyba... jestes strasznie pusta i ograniczona naprawdę - szkoda mi takich osób jak ty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja przyjęłam
nazwisko męża i teraz tego żałuję,bo ono jest brzydkie.Moje panieńskie było ok.Przyjęłam jego,bo byłam tak oślepiona miłością,że nie zastanowiłam się,jak to jest mieć takie głupie nazwisko...teraz już wiem.Są dziwne uśmiech na twarzy i dziwne teksty:( Zaczynam się zastanawiać jak z tego wyplątać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ewa jest dumna z tego ze poddała się męzowi i zrobiła jak chciał, ja rządał - bałaby się przeciez przeciwstawic się tradycji, robi tak jak naley i jak mąz sobie życzy - zostaje jego służebnicą - współczujmy jej razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do a ja przejęłam
współczuje ci - nie wiem czy da się teraz odwrócic to co spieprzyłas ale pewnie za jakąś kasę tak - a jak się nazywasz??? jesli mozna wiedziec???? (chciałabym się dowiedziec jak bardzo miłosć moze byc ślepa:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do a ja przejęłam
współczuje ci - nie wiem czy da się teraz odwrócic to co spieprzyłas ale pewnie za jakąś kasę tak - a jak się nazywasz??? jesli mozna wiedziec???? (chciałabym się dowiedziec jak bardzo miłosć moze byc ślepa:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×