Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kelnerka88

Praca kelnerki porady

Polecane posty

Gość Kelnerka88

Cześć wszystkim:) mam do was takie pytanko: niedawno zatrudniłam się jako kelnerka w firmie cateringowej (obsługa studniówek, wesel itp.), byłam łącznie 5 razy już na praktycznie tylko stypach ale nie potrafię poradzić sobie z trzymaniem tacy tzn. jest ona mega ciężka i wydaje mi się że strasznie się chwieje. Trzymam ją w lewej ręce ale nie wezmę za dużo naczyń, ponieważ nie dam rady, nie potrafię również ją podnieść jedną ręką w górę nad siedzącymi ludźmi:( Nigdy wcześniej nie miałam do czynienia z kelnerstwem, a na tacę wezmę tylko 9 filiżanek z kawą. Proszę was o jakieś porady bo jestem już powoli zrezygnowana tą pracą:( Dodam jeszcze że w tej firmie pracuje mnóstwo ludzi i co chwila jadę kelnerować z kimś innym. Nie potrafię też zsolidaryzować się z tymi ludźmi zwłaszcza kelnerki nic się nie odzywają, atmosfera jest mało ciekawa, co chwile myślę że się ze mnie naśmiewają, niektóre nawet nie każą mi iść z kawą czy herbatą tylko mam zbierać brudne szklanki:/ ruch przy trzymaniu tacy chyba powinien być płynny żeby nic się nie wylewało z filiżanek ale jak to zrobić :( na "dzień dobry" nikt mnie nie przyuczył do tego :/ na godz. płacą mi 6 zł - wiem, wiem śmieszna kwota ale muszę mieć na życie. Proszę o jakieś porady..może poradzą mi osoby doświadczone w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pewnie to tylko kwestia wprawy, a skoro byłaś tylko 5 razy, to nie możesz od siebie za dużo wymagać PS. Najcięższe rzeczy na tacy trzymaj najbliżej siebie PS2. Dlatego zawsze podobały mi się wózki na takich imprezach, a nie panie latające z tacami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kelnerka88
Mi osobiście nie podoba się jak kelnerzy na tacach trzymają kieliszki z szampanem bo uważam ze powinny być postawione i każdy by sobie wziął, a co do noszenia naczyn to my nawet nie możemy postawić tacy tylko trzeba cały czas ja trzymać, na tace brać i podawać. Największy mój problem to ułożenie tacy na ręce i ćwiczenie tak żeby była równowaga a one są duże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko jest kwestią wprawy jak będziesz zdeterminowana na kasę i nie będziesz się poddawać to szybko to ogarniesz... ich jakieś głupie teksty obracaj w żart prosto w ich oczy zupełnie się tym nie przejmuj na pewno nie okazuj jeśli nie potrafisz się nie przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
sprobuj cwiczyc w domu,kup plastikowe talerze i kubki,napelnij woda i dzialaj,wprawa czyni mistrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kelnerka88
No dziś byłam i szło mi już o niebo lepiej:) na tace wzięłam 12 filiżanek z kawą i herbatą i przy daniach głównych delikatnie do góry mogę już podnieść tace, ale racja najlepiej będę ćwiczyła na plastikowych kubeczkach bo jak idę to czuje że ta herbata się wylewa:( muszę opanować ruch płynnego chodzenia i racja kupie te plastikowe sztućce:) nawet do głowy mi to nie przyszło:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mnie sporo czasu zajęło zanim doszłam do takiej wprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pod tym adresem http://pracalubuskie.pl/tag/kelner/ jest dużo informacji na temat pracy kelnerów. Jedni uważają, że to mega ciężkie zajęcie, inni że dobra okazja, żeby dorobić do studiów. W każdym razie rzeczywiście trzeba tu być w miarę obrotnym, niezależnie od tego czy pracujemy w małym barze czy np. w domu weselnym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×