Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość AgataZToronto

Slub koscielny bez rodziny i z przymusu

Polecane posty

Gość AgataZToronto

Czesc, jestem od 5 lat po slubie cywilnym, ktory wzielismy abym mogla zamieszkac z mezem w Kanadzie. Wtedy byla na ceremonii tylko rodzina meza. Przez lata chcielismy wziac koscielny ale nie bylo pieniedzy zeby zebrac dwie rodziny w jednym miejscu. Teraz meza brat chce chrzcic dziecko i chce zebysmy byli chrzestnymi, co wiadomo ze bez slubu koscielnego nie przejdzie. I tu jest moj problem: ksiadz powiedzial ze nam udzieli slubu w dwa tygodnie i moj maz chce to zrobic tylko po to zeby byc chrzestnym. A ja nie chce bo mojej rodziny znowu nie bedzie :( Co myslicie ze moge zrobic w takiej sytuacji? Czy jest jakas opcja zeby zlozyc przysiegi ze slub wezmiemy w innym czasie? Maz nie dopuszcza mysli ze nie bedzie chrzestnym bratanka a maly ma juz poltora roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No to sory, ale masz meza egoiste. Ktory mysli tylko o sobie, BO ON ma potrzebe bycia chrzestnym a nie obchodza go twoje uczucia, twoje potrzeby, ani caly ten slub. Slubu koscielnego nie bierze sie po to by moc przyjac inny sakrament k b pomoc komus w tym sakramencie. Slub koscielny bierze sie tylko z powodu faktucznego pragnienia polaczenia sie przed bogiem. Jak chcesz to idz z nim na kompromis, chociaz nie widze powodu, skoro on stawia ciebie w takiej sytuacji. Powiedz, ze wezmiecie slub ale tym razemw Polsce, weźcie urlop na tydzień, przyleccie i wezcie slub. To potrwa troche dluzej, wiadomo, ale skoro dzieciak i tak ma poltora roku to jak poczeka te 4-5 miesiecy to nic mu.sie nie.stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×