Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przedślubny zastanawiacz

wesele w stulu rock-metal???

Polecane posty

Gość przedślubny zastanawiacz

mam takie pytanie. coraz bardziej skłaniam się do ślubu z moją dziewczyną i rozmyślam sobie na razie lekko nt. ślubu i wesela. i taka kwestia mnie naszła otóż wraz z moją miłą słuchamy rocka i metalu. Choć nie wyglądamy na jakichś czarnuchów - nie nosimy skor, glanów, ja nie mam długich piór - ogólnie prezentujemy się normalnie. i zastanawiam się czy można/wypada zaprosić na wesele kapelę rockową grającą covery - klasykę rocka i różne fajne numery. Tylko nie wiem co by pomyśleli zwolennicy disco polo ze znajomych, starsi ludzie, dalsza rodzina itp. Ja i moja dziewucha nigdy nie bawimy się przy muzyce tanecznej, coś tam może moglibyśmy i pląsać, ale ze znajomością tanców u nas komletne zero, najwyżej pogo i jakieś improwizacje. czy takie nietypowe wesele miałoby sens? czy jednak nie warto - i uczyć się tańczyć walca itp. ;) i przeżyć zespół grający muzykę "dla wszystkich"? ps. kumpel z którym gadałem, wieczny kawaler, zaproponował że specjalnie dla mnie mógłby zagrać tam "Highway to hell" AC/DC :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głucho wszędzie
chętnie wybrałabym się na tekie wesele :) wiadomo i tak, że sie wszytstkim nie dogodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wysyłam odpowiedz jejeje
ale chcecie mieć całe wesele utrzymane w stylu rock czy tylko muzykę rockową mieć? bo to dwie rózne rzeczy są Zawsze możecie zaprosić Dj który będzie miał i takie (disco-pop) weselne piosenki i takie w Waszym guście ave

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przedślubny zastanawiacz
hmmm chyba raczej z muzyką rockową, a co rozumieć poprzez całe wesele w stylu rock? no bo stroje to raczej normalne - ja garnitur ona biała suknia. np. wykonanie "Cudownych rodzicow mam" w stylu death metalu z growlem by wypadało? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przedślubny zastanawiacz
@ meredith-m ja tak nie twierdzę, to mówi mój kumpel - bardzo sceptyczny wobec instytucji małżeństwa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez bym na takie poszla;) Ale nie przejdzie to do konca bo musisz myslec tez o swoich gosciach, w koncu wesele jest dla gosci. Musisz zroznicowac muzyke, zeby odnalezli sie w niej i mlodzi metalowcy i starsi z pokolenia Czerwonych Gitar:) w przeciwnym razie ci starsi lub nie lubiacy ostrzejszej muzyki znudza sie, zmyja z wesela i na koncu obgadaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Człowieku zostań moim mężem porzuć swą zacną kobietę dla mnie :P Gdybym za jakieś milion lat znalazła sobie faceta i planowała ślub to własnie będzie on w stylu rock'nrollowym. nie mówię tu o żadnych slayerach czy vaderach, ale coś własnie w stylu starego dobrego rocka, jakieś lynyrd skynyrd, albo coś w tym stylu. Boże, marzy mi się bycie na takim własnie weselu. Te wszystkie odpustowe imprezy weselne na jakich byłam skutecznie zniechęcają mnie do tanecznego disco polo i wiejskich przygrywanek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chtyzantema
Jestem jak najbardziej ZA chciałabym mieć takie wesele jeśli kiedykolwiek zdecydowałabym się na ślub ;] Tylko przemyśl czy i gościom będzie się taka formuła podobać. Czy więcej będziesz mieć na weselu babć, cioć i wujków którzy gustują w disco polo czy więcej młodych znajomych słuchających rocka ? Można pójść na kompromis: polski rock z lat 60 i 70 dla pokolenia rodziców, rock współczesny, światowy dla młodych ludzi, ale Vedera to może jednak sobie darujcie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ioooo
Fajny pomysł, ale musicie bardzo dobrze dobrać utwory -żeby nie były za ostre. Zastanówcie się czy nie przepleść ich z jakimiś tanecznymi (ale nie disco polo -coś bardziej w stylu Jantar, Czerwonych Gitar, albo muzyki kabaretowej. Wszystkiego Najlepszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co, powiem Ci tak. Jeśli nie jestes na codzień aż takim zapalonym metalowcem i nie demonstrujsz tego w sposób wręcz rzucający sie w oczy innych (czyli czarne stroje, glany, dlugie wlosy itd...) to myślę, że nie masz co przesadzac i wtryniać to na wesele bo ludzie nie będą na to przygotowani. Poza tym zastanów się czy Ty np. chciałbyś sie znaleźć na weselu, na którym było by grane tylko disco polo, po para młoda tylko taki zespól wynajęła bo uwielbia ten rodzaj muzyki? Podejrzewam, że zniósł bys te 'majteczki w kropeczki' do drugiego ciepłego dania, a potem zmęczenie materiału i won. Tak samo podejrzewam mogą sie poczuć starsze osoby, czy nawet tu nie chodzi o wiek tak do końca tylko o gusta...każdy ma inne, i o ile może w ramach 'fanaberii' Młodych przełknąć 2-3 takie piosenki, to już więcej po prostu nie będzie mógł słuchać, jeśli to akurat nie będzie w jego guście. Niezależnie od tego, czy będzie to disco polo czy heavy metal czy rock. Wesele pod wezwaniem tylko jednego typu muzyki nie jest dobrym pomysłem. ale ale ale skoro masz kolegę, który zdecydowanie jest chętny pokazac swoje umiejętności rockowe to wykorzystaj to jak najbardziej i ZDECYDOWANIE j)a bym go wzięła na wesele i uraczyła gości ze 2 piosenkami rockowymi w jego wykonaniu :) Myslę, że ta propozycja jest super i na pewno rozświetni i zajdzie w pamięć tkai występ wszystkim gościom niezależnie od gusta :) niee zmęczy ich a zdecydowanie urozmaici i będzie taka wstawka czyms innym niz jak na typowym weselichu. Jesli masz znajomych takich rockowcow, ktorych rowniez zaprosisz to możecie wówczas w kółku zatańczyc 'po swojemu' i będzie fajnie :

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Don_Alfonzao
Przyjęcie weselne robi się dla gości. Jeśli będzie Ci pasować, gdy Ty i Twoja żona będziecie wyprawiać swoje "improwizacje" przy Highway to hell, a większość gości nie będzie w ogóle tego czuć, to co prawda Wasza sprawa, ale wg byłoby to bardzo dziwne i nieeleganckie. Wesela rządzą się swoimi prawami, każdy mniej więcej wie, czego oczekiwać. I żeby nie było - słucham rocka i metalu, kiedyś byłem zapalonym metalem później mi przeszło bo odkryłem, że mam szersze horyzonty i jest wiele innej świetnej muzyki poza ciężką muzyką gitarową. Oczywiście można wpleść tu i ówdzie, przemycić jakiś rockowy kawałek, ale całą imprezę weselną robić w tym klimacie moim zdaniem gruba przesada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edewrfwef
a ta Twoja dziewucha wie, że piszesz o niej dziewucha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przedślubny zastanawiacz
witam ponownie, dzięki za wszelkie uwagi - muszę to jeszcze raz przeczytać na spokojnie wieczorem bo teraz tylko rzuciłem szybko okiem. czy ona wie, że piszę "dziewucha"? różnie ją określam mówiąc do niej np. Ty moja dziewojo - choć rzadko - i jej to nie przeszkadza. Wczoraj pomyślałem że może zrobić tak - najpierw wesele jest normalne - tańce i piosenki typowe dla wesel Ale gdy już dzieci pójdą spać, starsi też podziękują za zabawę z uwagi na niemożność oszukania organizmu, parę osób zaśnie pijana przy stoliku ;) - wtedy kapela "białomisiowa" znika ze sceny a wkracza zespół rockowy - i jedziemy - klasyka rocka, ale tez konkretne darcie mordy i szarpanie strun... i bawimy się tak do rana. Myślałem by wtedy może wyzbyć się garniturów i sukienek a przyodziać czarne koszulki, spodnie moro, glany, trampki itp Zamierzam wstępnie zaprosić niemałą liczbę rockmenów i zwolenników rocka więc nie będę się bawił sam, byleby wcześniej nie odpłynęli, ale to już się ich po cichaczu poprosi o w miarę kulturalną zabawę w pierwszej częsci zabawy. jak Wam sie podoba taka koncepcja? PS. Czy ladypankowe Zwasze Tam gdzie Ty nadawałoby się nawet na zupełnie nierockowe wesele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurde, chyba jak dla mnie to by było przegięcie już, przecież nie wszyscy 'starsi' się zmyją, dzieci tez niekoniecznie...no chyba że o 3 nad ranem powiesz: a teraz dzieciom i starcom dziękujemy, i wjedzie koleś a'la James Hetfield, zatrznie trzepać piórami i wygrywać riffy na wiośle ;) to by było dobre na poprawiny, ale chyba na własnym weselu odpuść sobie to moro i glany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lady pank itp zawsze nadaja sie na wesele :) Fajnie tez ludzie bawia sie przy muzyce lat 80-tych i 60-tych, wiec naprawde tych bialychmisiow nie musi byc za wiele, zeby rozkrecic imprezke ;) Zreszta ostatnio gadalam ze swoim DJ i mowilam mu, ze disco polo ma byc w minimalnej dawce to od razu mi powiedzial, ze on wie i ze glownie skupia sie wlasnie na muzyce tanecznej z lat 80-tych, czyli jakis modern talking i te klimaty. Co do tych mocniejszych gran to musicie obgadac z narzeczona i sami wiecie jakich macie gosci i co im sie spodoba. Bo moze byc tak tez, ze np. o 2 zaczniecie walic po strunach i sporo gosci poczuje sie w jakis sposob wyproszonych z wesela, na zasadzie "teraz nasze klimaty a wy mozecie isc juz spac ". A moze w ogole wynajmijcie jakis super zespol, ktory glownie Wam pogra jakies fajne rockowe "delikatne" kawalki. Moj fotograf opowiadal nam, ze byl na weselu, gdzie byl taki zajeb... zespol i normalnie ludzie non stop sie bawili jak na koncercie, mowil, ze nawet z podestu skakali :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dens
Mnie by się takie wesele podobało-ja na swoim weselu zapowiedziałam kapeli,że nie wolno im zagrać nic z disco polo czy podobnego gówna i dostosowali się-było git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że nic złego by w tym nie było. A poza tym to Wasze wesele, najważniejszy dzień w Waszym życiu i powinniście urządzić je tak aby Wam sprawiło to przyjemność. A zastanów się, czy jak rodzina urządza jakieś swoje przyjęcie to zwraca uwagę na to, że Ty nie lubisz tradycyjnej muzy tylko metal??? Wątpię!!!! Zaproś jakiś porządny metalowy zespół na Wasze wesele i bawcie sie dobrze....keep on rock You

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje wesele będzie muzycznie w stylistyce rockowej + jakieś tam lata 70, 80 + lekko jazzowo + jakieś fajne popowe standardy. Zero disco-polo, żadnych złotych krążków, żadnych cudownych rodziców... (chociaż jakby to wygrowlować :D) Wychodzimy z założenia, że to nasza impreza i zapraszamy tylko ludzi, których chcemy zaprosić (bez myślenia "skoro zapraszamy ciocie krysie, to musimy też ciocie marysie i wujka zdzisia, bo sie obrażą). Ludzie, których chcemy zaprosić znają nas dobrze i wiedzą, czego sie spodziewać. To, co sobie reszta pomyśli, zwisa nam i powiewa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skoro goście mają
sobie zapłacić za imprezę, to wypadałoby liczyć się z ich gustami. :p Metal dla osób, które nie są fanami tej muzyki, jest bardzo głośny i męczący i jeżeli będzie grane tylko coś takiego, to większośc gości się szybko zmyje. No, chyba że zapraszacie samych metalowców na harleyach, to wtedy tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Effka666
Wgl nie rozumiem takiego oglądania się na innych. A co was jacyś goście obchodza ... Ja z moim chłopakiem (dziś mężem) zrobiliśmy w całości rock'n'rollowe wesele. Tzn .. w sumie brak wesela, bo obyło się bez jakichś specjalnych gości. Muza rock i metal tak jak lubimy, on ubrany w skórzane portki, kowbojki (trampki na zmianę), t-shirt i skórzaną kurtkę , ja - czarna sukienka z ćwiekami a nie jakaś beza biała. Na pierwszy taniec KISS - Forever ... A zamiast limuzyny - harley ;) I bez tłumów - nikt nie będzie chlał za moje pieniądze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak tak tak tak tak
Pewnie, że bym poszła. Jeśli będą covery klasyków rocka, to i pokolenie Waszych rodziców się w tym odnajdzie. A dziadkami nie ma co się przejmować, bo oni i tak nie tańczą i z wesela wychodzą zwykle jako pierwsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byłam kiedyś na weselu, gdzie wśród zaproszonych gości byli członkowie jednego bardzo znanego polskiego zespołu rockowego.Trochę po północy chwycili za instrumenty i rozkręcił się mini koncert :D Tak w ramach niespodzianki dla państwa młodych. Trwało to z godzinę, grali swoje kawałki, ale nie tylko. Młodzież się bawiła jak na klasycznym koncercie, starsi albo przyglądali się z zainteresowaniem, albo mieli chwilę oddechu :) Zresztą na pierwszy taniec również ten zespół zagrał swoją piosenkę. Ale normalnie klasyczna kapela weselna też była - i wszyscy byli zadowoleni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zankyou
Jasne, że wypada :-) Zawsze można postawić na kompromis i wybrać takie utwory, przy których każdy powinien się dobrze bawić. Behemot czy Kat zostawiłabym na imprezę ze znajomymi... :-) Stworzyłam na Spotify taką właśnie listę poslkiego rocka (trochę reggae) na wesele: spotify:user:11127475806:playlist:4VpA3LoggscjuirTujP218 Może się przyda :) Życzę cudownych wesel! www.zankyou.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myu tez chcielismy takie
wesele. Nawet mielismy dobra droga kapele na oku (naprawde artysci). Ale... pomyslelismy, ze trzebva jednak zrobic, by ludzie byli zadowoleni. Wzielismy normalny zespol grajacy wszystko, ale taki nieco lepszy (nie jakichs bubkow co wala z keyboarda, tylko kapele instrumentalistow 6 osob wokal damski i meski). Ludzie - goscie - byli zachwyceni, do dzis z naszego wesele wszyscy wspominaja jak super sie bawili, bo zespol byl boski (jakby co - nazwa to TerazLive) i naprawde nie zalujemy decyzji. Malo tego - powiedzielismy paru osobom, ze mielismy plan taki jak autor - kazdy mowil, ze dobrze, ze sie nie zdecydowalismy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przeciez oprocz typowych rabanek sa rockowe utworki klasyki, ktore znaja wszyscy, joplin, henrix, czy nawet czerwone gitary...wiec mysle ze spokojnie obedzie sie bez bialego misia :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×