Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość olidi

wymiana dokumentów po slubie-grozi kara za opóźnienie?

Polecane posty

Gość olidi

mam pytanie odnosnie wymiany dokumentow po slubie nie usmiecha mi sie ich wymiana w ciagu 3 miesiecy jak chce sie zmienic adres zameldowania za kilka miesiecy i co znowu strata kasy dziewczyny jak to jest jest jakas kara czy nie? i jak z prawkiem - policja ma wpisana w swoim rejestrze date slubu czy mozna sciemnic ze slub byl dopiero 2 tygodnie temu i jeszcze nie ma sie katu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co wiem to jak nie wymienisz dowodu to nic się nie stanie, ale prawka nie możesz mieć z nieaktualnym nazwiskiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze a ja juz ponad 1,5 roku jezdze z prawkiem na stare nazwisko a dowod wymienilam juz od razu. I co wtedy mi moga zrobic wlepic mandat????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podpisywałam takie coś, że w ciągu miesiąca wymienię wszystkie dokumenty w przeciwnym razie będę płaciła kare ale nie mam pojęcia ile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi Pani w urzędzie powiedziała, że od nowego roku weszły takie przepisy że własnie w ciągu miesiąca trzeba wymienic dokumenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też słyszałam, że do miesiąca trzeba to wymienić. Ja już jestem półtorej miesiąca po ślubie i jeszcze nie doszłam do urzędu. Poza tym szkoda mi kasy. A tak w ogóle to mam swoje i męża nazwisko, więc w połowie się zgadza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dowód wymieniłam jakieś 5 miesięcy po ślubie. Prawo jazdy nadal mam na stare nazwisko, i jakoś nikt się nie czepia. Wymiana dowodu jest \"obowiązkowsza\" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a nie lepiej zadzwonić do urzę
A, to przepraszam, jeśli przepisy się zmieniły to nie wiedziałam, ja brałam ślub w zeszłym roku. Dziś wreszcie odebrałam nowy paszport :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olidi
do urzedu nie bede dzwonic bo oni pewnie powiedza ze trzeba oczywiscie ja chce to odwlec w czasie maksymlanie dlatego lepiej sie dowiedziec z autopsji czy ktorac z was babeczki dostala jakas kare ja wiem tylko od kolezanki ze jak zatrzyamala ja policja to sprawdzili jej prawko ze ma stare nazwisko ale powiedziala ze jeszzce aktu slubu nie ma wiec nie moze wymienic dokumentow tyle tylko ze to byla prawda wiec jestem ciakawa czy np policja moze sprawdzic w systemie od kiedy sie jest mezatka czy to jest tekst ktory w razie czego przejdzie no i kwestia dowodu czy faktycznie jest jakas kara bo oczywiscie mnie w usc tez kazali podpisac swistek ze wiem ze musze wymienic dowod ale czy jakas kara faktycznie jest ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna koala
wiem na pewno że jest jakiś czas - bodajże miesiąc - na powiadomienie swojego urzędu skarbowego, a potem moga wlepić karę. powiedział mi to kumpel który w US pracuje podczas rozmowy na ten temat. ale czy w życiu tak jest i egzekwują te sprawy to nie wiem. tym bardziej ze wystarczy ich powiadomic, nie trzeba sie legitymowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pani w urzędzie powiedziała źle. Dokumenty po wstąpieniu w związek małżeński powinny być wymienione w ciągu 3 m-cy. Nie wymienisz, kary nie zapłacisz ale też nic nie załatwisz, ponieważ dowód osobisty jest po prostu nieważny. Co do prawka nie wiem, a o dowodzie sprawdzone info, miałam zaliczenie ostatnio z ustawy o dowodach osobistych i ewidencji ludności:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olidi
dziewczyny a teraz tak sobie pomyslalam jak to jest z paszportem bierzemy slub i np planujemy podroz poslubna jak wyglada sprawa z paszportem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli już macie wykupioną podróż przed ślubem to nie zmieniaj dowodu i paszportu! musisz jechać na takie nazwisko jak podałaś przy zakupie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fgddddddddd
No fajny temat. Wlasnie bede sie brala za wymiane paszportu... rok po slubie... :) Dowodu nie chce wymieniac bo mi nie potrzebny... Ciekawe co mnie czeka jak zjawie sie w usc. Przeswieca mnie jak nic. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki sobie ktosiek
ja wymieniłam dowód i prako prawie rok po slubie, kar zadnych nie ma (przynajmniej nie sa egzekwowane)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurde ja też dalej nie wymieniłam a 9 sieprnia będzie ROK od slubu :P tez czekam na zmiane adresu bo mi sie nie opłaca robić 2 razy tych samych dokumentów heh :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byłam wczoraj i pytałam
wczoraj byłam złożyć wniosek o wymianę dowodu, przy okazji zapytałam czy jest jakiś limit czasowy na złożenie tego dokumenu i Pani mi powiedziała że nie ma i że można składać nawet rok po ślubie - kar żadnych nie ma. Albo Pani była niedoinformowana, albo co urząd to inne przepisy, albo nie ma czegoś takiego jak 1 miesiąc na złożenie wniosku a potem kara i niepotrzebnie straszycie młode mężatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna koala
ja też byłam właśnie. wczoraj. kary jako takiej nie ma tyle że stary dowód jest de facto niewazny, wiec nie da sie z nim nic zalatwic. kredytu chociażby czy kupienia czegos na raty, czy czegokolwiek. przynajmniej teoretycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anieani
a skad kto wie ze sie nazwisko zmienilo i dowod niewazny? ja tez musze dowod zmienic ale nie mam kiedy do urzedu isc :/ zaraz po slubie poszlam bo mialam urlop to mnie zbyli ze to za wczesnie, teraz urlopu nie mam i co? jak mam do urzedu isc jak pracuje w godzinach urzedowania urzedu? bezsensu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna koala
no stąd że ksiądz lub urzędnik Stanu Cywilnego zanosi do dopowiedniej komórki tego urzędu Twoj akt zawarcia związku małżeńskiego, w którym jest deklaracja nazwiska jakie zamierzasz przyjąc. USC odznacza to w tych tam ewidencjach ludzkości, a stamtąd ida informacje na resztę urzędów itd. i jak ktoś Cie sprawdzi w bazie danych to wyjdzie. podobno. ja sie na tym nei znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olidi
podnosze topik moze ktos mial jeszcze jakies doswiadczenia dotyczace wymiany dokumentow sczegolnie prawko mnie interesuje na ile szybko policja w trakcie kontroli jest w stanie zweryfikowac zmiane nazwiska i czy moze jakas kare wlepic z tego tytulu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do prawa jazdy
to policja sprawdza Cię nie po nazwisku czy numerze prawa jazdy ale po numerze PESEL i wtedy okazuje się że nazwisko nie zgadza się z tym jakie jest w dokumencie. Mnie chcieli ukarać mandatem w wysokości 100 zł ale udało mi się ich uprosić i skończyło się na pouczeniu. Z miejsca złożyłam wniosek o nowe prawo jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z prawkiem nie mam żadnych
doświadczeń, poza tym, że kilka razy już nie zdałam egzaminu. Brałam ślub w zeszłym roku w czerwcu, a na sierpień planowaliśmy wyjazd poza unię. Załatwialiśmy sobie wszystko sami, bilety kupowaliśmy częściowo już po ślubie, ale nadal na stare nazwisko. Siłą rzeczy pojechałam na starych dokumentach, przekroczyłam wiele granic (geograficznych of course) i wróciłam bez żadnych problemów. Dopiero na jesieni odebralam dokument z usc, nikt się nie czepiał, że tak późno. Od razu złożyłam wniosek o dowód. Jak odebrałam dowód, od razu wypełniłam nip-3, czyli info do urzędu skarbowego o zmianie danych: nazwiska i numeru dowodu. A za wymianę paszportu wzięłam się dopiero niedawno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość co do prawa jazdy
z paszportem i ja nie miałam żadnych problemów. Tydzień po ślubie wyjeżdzaliśmy poza granice Unii - wszystko miałam załatwione na nazwisko panieńskie (bilety). Na lotnisku przy kontroli paszportowej nikt nawet nie zwrócił uwagi że nazwisko się nie zgadza. Dziewczyny nie zapomnijcie po zmianie danych to jest wymianie dowodu poinformować pracodawcę (on powiadomi ZUS) oraz koniecznie powiadomcie OFE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lovilyjka
i urząd skarbowy koniecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chyba się pochlastam
Mam teraz takiego stresa, że chyba nigdy w końcu nie zbiorę się do tego urzędu... Jestem ... 5 lat po ślubie i nie wymieniłam dowodu. Najpierw szczerze nie miałam na to kasy, żeby zrobić zdjęcia i zapłacić za wymianę a potem wiedziałam, że i tak wrócę do panieńskiego nazwiska więc jakoś tak było mi nie po drodze przez te lata do urzędu. Ale teraz, gdy przyszło co do czego i chcę się rozwieść to mam stresa, że mój dowód jest nieważny i nawet w sądzie będę mieć trudności. A jak poczytałam o tych karach to już w ogóle mam doła :( Boję się teraz tych pań z urzędu :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podnoszę, bo też mnie interesuje ten temat. Z tym, że u mnie sprawa wygląda tak: niedługo mam przeprowadzkę i muszę się przemeldować, więc wypadałoby znów wymienić dowód wściekam się, bo to już chyba będzie 8 raz jak wymieniam ( w ciągu 4 lat), za każdym razem łażenie po urzędach , robienie nowych zdjęć i w ogóle . Jeszcze w tym roku planuję wziąć ślub cywilny, co będzie oznaczać zmianę nazwiska i oczywiście... wymianę dowodu Czy dałoby radę poczekać z wymianą dowodu kilka m-cy? do zmiany nazwiska? i za jednym zamachem zmieniłabym w dowodzie i nazwisko i adres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olidi
dziewczyny podnosze topik bo mysle ze spora czesc moze byc zainteresowana piszcie jakie wy macie doswiadczenia z niewymienionymi dokumentami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olidi
czy to prawda ze od nowego roku wymiana dowodu jest juz za free?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×