Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tak szczerze

wymiana dokumentow po slubie

Polecane posty

hey dziewczyny! jak to jest tak naprawde z wymiana dokumentow?musze wymienic wszystkie? -dowod -prawo jazdy -karte w banku -ubezpieczenie zdrowotne -zus -uniwerek -praca-choc chce tam zostac jeszcze tylk 2 miesiace,tyle,ze nie wiem jak potemz podatkami,w sumie PESEL ten sam naprawde wszystko trzeba zmienic?bo ktos mi nagadal,ze na przyklad prawka nie trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trzeba wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I najlepiej do banku z aktem ślubu chodzić + stary dowod, do czasu az nowego nie bedziesz miec :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sdhs
trzeba wszędzie i wszystko zmienić z tym że ja chodziłam dopiero jak dostałam nowy dowód, wiadomo seria i nr dowodu się zmieniły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eeego
oj trochu to trwa:/ ..na swój nowy dowód czekam już prawie miesiąc, a potrzebny mi na wyjazd/dobrze że chociaż jego wymiana jest bez opłat, bo prawo jazdy to już koszt 70zł/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze,to mam troche problem..liczylam,ze mi go w miesiac wyrobia.potem bedzie mi ciezej odebrac... nie mieszkam w PL,a musze miec zameldowanie w PL,prawo jazdy tez na polski adres...musze poddzwonic po urzedach i popytac o szczegoly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eego- jak to bez opłat? Ja płaciłam za dowód jak zmieniałam po ślubie. Gorzej z paszportem, za drogi był i po prostu czekam aż się przeterminuje bo wtedy tyle nie płacę. Zmieniasz dowód, pomyśl od razu czy nie zmieniasz zameldowania (ja zmieniam teraz i będzie powtórka), w Urzędzie Miasta przy dowodzie dostajesz druczek do US i go tam zanosisz/wysyłasz. Pracodawcy pokazujesz nowy dowód (no chyba że chcesz męża ubezpieczyć- to akt ślubu), on powiadamia ZUS. W banku nic nie mówiłam- bo po co, chyba że masz na karcie płatniczej imię i nazwisko i pytają Cię o dowód, to wtedy w banku też. Prawko pewnie że tak. Uniwerek- jeśli potrzebujesz nowej legitymacji z własnym nazwiskiem. Co do wyjazdów- dopóki nie dostaniemy nowego dowodu, stary jest aktualny. Też miałam taką sytuację, złożyłam wniosek o dowód, wyjechałam na starym dowodzie a nowy odebrałam po powrocie- dokument tożsamości był ważny, nie jestem zakładnikiem państwa żebym nie mogła się za granicę ruszyć... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lokatka
właśnie jestem w trakcie wymiany dokumentów, i 1.01.2010 weszła ustawa że dowody tożsamości wymieniane są za darmo :) a tak to wszystko trzeba wymieniac, nowe nazwisko = nowa osoba -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość impresja_12
Możesz ale musisz to zrobić mając potwierdzenie złożenia dokumentów o wydanie nowego dowodu osobistego..czyli..stary dowód + odpis aktu małżeństwa + zaświadczenie o nowym miejscu zameldowania + potwierdzenie, że złożyłaś wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego... pozdrawiam..ale weź pod uwagę, że w niektórych miejscach i tak wylądujesz dwa razy..raz..bo zmieniłaś nazwisko i adres a później bo numer dowodu się zmieni Do Urzędu Skarbowego wypełnia się druk NIP 3 raz na zmianę nazwiska bądź adresu a drugi raz jak odbierze się dowód osobisty.. Odnośnie paszportu.. czy też prawa jazdy Jak już jest złożony wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego i ma się w ręce potwierdzenie tego faktu + stary dowód osobisty + odpis atu małżeństwa.. można zlożyć wniosek o paszport lub prawo jazdy i czekać równocześnie na oba te dokumenty..odpierasz dowód i idziesz po paszport czy prawo jazdy. Kary są przewidziane.. za dowód osobisty - uchylanie się od zmiany dowodu od 5.000 , za nie zgłoszenie zmian w US nie wiem ale termin jest do 1 miesiąca od zaistniałej zmiany. ( skopiowałam to z takiego samego wątku, który już istnieje bo nie chce mi się pisać drugi raz)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×