Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość aiwinka-miminka

3 umowy zlecenie i co dalej?

Polecane posty

Gość aiwinka-miminka

czesc dreczy mnie wielki problem czy po trzeciej umowie zleceniu kolejna powinna byc automatycznie na stale? bo moj maz pracuje w firmie, ktora oferuje swoim pracownikom tylko umowe zlecenie lub dzialalnosc gospodarcza poczatkowo mial umowe zlecenie na 3 miesiace, potem na 6 miesiecy, potem na 3 miesiace, potem na 9 miesiecy i znowu na 3 miesiace, a potem na 1 rok... ktos mi kiedys powiedzial ze trzecia umowa zlecenie powinna byc automatycznie umowa na stale... ciezko o prace a mezowi dobrze placa tylko sie zastanawiam czy w wieku 34 lat nie powinien myslec o skladkach w zusie? czy nie lepiej zeby zaczal odkladac chociaz te minimalna skladke na emeryture? z tego co wiem przysluguje mu oplata za wlasna firme w zus wysokosci ok 250 zł, gdyby ja zalozyl, bo wczesniej firmy swojej jeszcze nie prowadzil obecnie pracujac na umowe zlecenie potracaja mu jakies 31% dochodu, a przy dzialanosci byloby tego troszke mniej, bo sam by sobie oplacal skladki jego znajomy zwolnil sie z tej firmy 3 lata temu wytoczyl im proces i wygral sprawe, ale jego pracodawca zlozyl odwolanie wlasciwie to mieli mu uznac te lata ktore przepracowal na zleceniu za umowe o prace i odprowadzic skladki do zus nie wiadomo co bedzie dalej powiedzcie mi gdzie lezy prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Umowy zlecenia można dostawać bez końca, na dowollny okres. A co do składek to są one odprowadzane, co zresztą powinno być wyszczególnione na rachunku do umowy zlecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×