Odpowiedz na ten temat

Agent nieruchomości

• Arzen 2014.01.30 [15:04]
    Witam, szukam osób, które pracują na rynku nieruchomości, gdyż zamierzam starać się w tej branży o pracę. Pomimo że rynek agentów nieruchomości został uwolniony to udało mi sie skończyć studia związane z zarządzaniem nieruchomości.
    Wiem, że nie jest to łatwy kawałek chleba, ale chciałem się dowiedzieć jakie są wady, a jakie zalety takiej pracy? Na co zwrócic uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej?
  • P atrycja 2014.01.30 [20:39]
    Na pewno nienaganna prezencja i maniery (w końcu masz się sam dobrze sprzedać, zanim sprzedaż cośtam...). Na rozmowę - jak spod igły. Po za tym - dyspozycyjność, wiedza (to masz, po studiach), łatwość nawiązywania kontaktów, podejście do klienta ( te wszystkie "miękkie" umiejętności, które wiążą się z kontaktem z klientami).
    Zalety - niezłe prowizje, jeśli dobrze trafisz, porządna robota zgodna z Twoim wykształceniem, oglądanie fajnych miejsc usmiech.gif , zdobywanie nowych kontaktów
    Wady - dyspozycyjność, upierdliwi klienci (nie norma, ale jak w każdej pracy z klientem - zdarzają się), praca w oparciu o własną działalność gospodarczą (często) albo wynagrodzenie prowizyjne (również często).
    Ogólnie - jeśli czujesz się na siłach, jesteś ambitny i umiesz dążyć do realizacji swoich celów oraz przekonać i sprzedać - to praca dla Ciebie.
    Powodzenia
    Umieć milczeć to prawie tyle, co zachować siebie na własność. /R.M.Rilke/
  • Alka7 2014.01.31 [11:11]
    Wszystko to, co napisała Patrycja się zgadza.
    Mój mąż jest starszym doradcą ds. nieruchomości w jednej z dużych firm. Wiem, jak to jest z mojej perspektywy. Po 1 to wiem, że nie muszę się bać o comiesięczne wydatki, jestem spokojna, finansowo - bardzo dobrze. Po 2 - ma dość dużo pracy, ale daje mu ona ogromną satysfakcję. Mąż zawsze podchodzi do pracy z sercem i stara się znaleźć ludziom wymarzone lokum. Najważniejsze dla niego to to, że jest samodzielny i jego sukces w dużej mierze zależy od niego, wkładu pracy, jego decyzji.
  • Arzen 2014.01.31 [19:07]
    Tak jak się spodziewałem Dziewczyny.
    Alka - mozesz zdradzić, gdzie pracuje Twój mąż? Jak wygląda nastawienie kierownictwa i czy ścieżka awansu jest otwarta?
  • miluśka l 2014.01.31 [19:16]
    Ja kończę pracę w tym biznesie, mam już dość wydzwaniania do tych ludzi oraz tych dzwoniących do mnie, a najbardziej tych, którzy naczytali się kwestii prawnych w internecie, czasem nieaktualnych treści i się wymądrzają i żądają np. wydruku całej księgi wieczystej gruntu na którym stoi kilka budynków wielorodzinnych (bloków) smiech.gif Ogólnie dobrze być naturalnie uprzejmym i sympatycznym, mi przychodziło to z łatwością, ale jednak wymuszoną i w końcu zaczęłam wymiękać.
  • miluśka l 2014.01.31 [19:19]
    I wszystko zależy od miasta, w mojej miejscowości jest ogromna konkurencja :/ policzyłam kiedyś ilość biur na jedną osobę to się przeraziłam.
  • Arzen 2014.02.01 [11:46]
    Miluśka, a po pracy też musiałaś odbierać telefony czy byly jakieś ustalone godziny? Z zarobkami było ok?
  • Alka7 2014.02.05 [15:07]
    W Home Broker.
    jeśli chodzi o godziny pracy, to jest różnie, ale nie ma z tym raczej problemu. Na pewno nie jest zawsze regularnieusmiech.gif
    Jeśli chodzi o awanse, to mąż awansuje co jakiś czas w zależności od zaangażowania, są określone zasady, na jakie stanowiska, kiedy się przechodzi i jakie się z tym wiążą benefity (opłaca sięoczko.gif
    plus różne szkolenia, możesz też sam zostać wewętrznym trenerem. :usmiech.gif
  • Arzen 2014.02.06 [13:39]
    Alka, ale nie ma chyba tak, że jesteś po 16h w pracy, jak niekiedy czytam, że u pośredników jest?
    Obecnie nie szukają tam pracowników?
  • malicja375977347 2014.02.07 [11:22]
    Z tą dyspozycyjnością to niestety prawda. Musisz zarezerwować sobie dużo czasu, nie wiesz, kiedy klient będzie się chciał z Tobą umówić, mogą to być godziny poranne albo popołudniowe) Zdarza się, że masz kilka dni przerwy (od oglądania nieruchomości), a następnego dnia oglądasz dwie na raz. Ponadto dzwonienie do klientów - to normalne. Musisz kogoś namówić na podpisanie umowy. Klienci czasem dzwonią do Ciebie, żeby się zapytać czy mogą obejrzeć daną nieruchomość, wtedy umawiasz się z nimi i z wynajmującymi/sprzedającymi na oglądanie lokalu. Ja dobrze wspominam pracę w tej branży. Klienci byli mega-mili (poza jednym tylko wyjątkiem gdy trafiłam na straszną klientkę smiech.gif ) Ta branża obecnie rozkwita, oznacza to niestety jednocześnie ogromną konkurencję wśród agencji nieruchomości - bicie się o klientów, itd. U mnie na osiedlu prawie w każdym bloku jest jakieś biuro nieruchomości (tam, gdzie na dole są pawilony usługowe typu fryzjer, bank, sklepik, zawsze wciśnie się gdzieś biuro nieruchomości usmiech.gif
  • Alka7 2014.02.07 [14:59]
    Mój mąż woli właśnie taki nieregularny tryb życia. usmiech.gif Nie wytrzymałby 8 godzin na etacie przy biurku. W Home Broker ma pełną niezależność, jest nastawiony zadaniowo a nie godzinowo. Dzięki jego trybowi pracy, moje życie też jest urozmaiconeusmiech.gif (a jestem jeszcze na macierzyńskimoczko.gif
  • gość 2014.02.10 [12:02]
    Moi znajomi pracują w Home Broker - młode małżeństwo, załatwiają ludziom kredyty na mieszkania, a sami mieszkają jak królowie. Praca się po prostu opłaca i to mnie bardzo zachęca, żeby samej spróbować. Dziecko już w przedszkolu, mogłabym się trochę podszkolić. To dla mnie - jako mamy po długiej przerwie, idealna szansa na powrót na rynek pracy i zdobycie nowych doświadczeń. A o finansach sporo wiem, wcześniej pracowałam w banku w dziale kredytów hip, więc praca od drugiej strony byłaby dla mnie ciekawa. Alka7 - czy trudno jest się tam dostać? Jak trafił tam Twój mąż?
  • Arzen 2014.02.11 [22:21]
    Thx za pomocne odpowiedzi, ale właśnie. Podania sklada się, jak szukają (i ewentualnie ogłaszają to na swoich stronach), czy w każdej chwili lepiej, aby u nich było w kadrach?
  • Alka7 2014.02.28 [11:12]
    musisz zobaczyć, czy kogoś szukają w konkretnym oddziale albo na stronie www, gdzie są aktualne ogłoszenia.
    powodzenia!
  • Arzen 2014.03.02 [16:58]
    Trochę zapomnialem o tym temacie, ale w kwestii dokończenia. Byłem w hb na rozmowie, która była rzeczowa i sprawdzająca stan wiedzy. Atmosfera miła, czekam na telefon.
  • gość 2014.03.02 [17:41]
    większość biur nieruchomości ma złodziejskie warunki. Ja sprzedałam sama mieszkanie i jestem zadowolona. zaoszczędziłam kilka tys.
  • gość 2014.03.14 [10:18]
    Pracy jako agenci nie brakuje, i to dobrze płatnej - http://www.jartom.com/agent-w-obrocie-nieruch omosciami Ale jak realnie jest z tymi zarobkami? Faktycznie zarabia się takie kokosy? To trudna praca?
  • gość 2014.04.16 [15:01]
    Ja pracowałem przez długi czas w http://krupa.pl/ - praca jest trudna, bo odpowiedzialność jest duża i ciężko spełnić oczekiwania klientów. Na poczatku jest trudno, ale potem przychodzi wprawa. Nie należy się poddawać.
  • kamil bajas 2014.04.22 [11:30]
    Są wolne stanowiska i z dobrą kasą, zobaczcie - http://www.jartom.com/doradca-klienta-bizneso wego
    Kwestia tego czy masz takie doświadczenie, bo zazwyczaj szuka się specjalistów, a nie osób, które chcą się dopiero uczyć.
  • gość 2014.04.22 [15:47]
    do "kamil bajas" - wpis wyżej. Przestań z tym Jartomem, tam szukają frajerów odwalających czarną robotę za część prowizji lapka.gif
  • gość 2014.04.22 [15:54]
    Nawiążę kontakt z energicznymi osobami planującymi swoją przyszłość zawodową związaną z rynkiem nieruchomości. Mile widziane doświadczenie, powracający emigranci ze świetną znajomością języków obcych oraz absolwenci odpowiednich studiów.
    Wystarczy napisać kilka słów o sobie na agent@lemen.pl
    Autoreklama mile widziana oczko.gif
    Pozdrawiam.
  • gość 2014.04.23 [03:02]
    klienci dzwoniący o 7 rano bo przed pracą, dzwoniący po 22 bo po pracy, w ndz bo tylko wtedy mają wolne, upierdliwa staruszka dzwoniąca co wieczór czy już jej działka się sprzedała, klienci notorycznie spóźniający się na spotkania lub nie przychodzący w ogóle, właściciele ściemniający o stanie technicznym lub prawnym nieruchomości, próby łapówek (nonsens ale też wiele razy mnie to spotkało), wredni klienci mądrzejsi od boga, itd itd
    brudniejsza strona tego biznesu też istnieje niestety i wcale nie taka rzadka.
    i spotykane w większości zawodów:
    mobbing, nieuczciwy szef, czasem wręcz oszustwo w wypłacaniu czy przyznawaniu prowizji
  • gość 2014.04.23 [19:58]
    Do gościa wyżej: ale zawsze możesz pojechać w teren i nikt Ci nie stoi za ramieniem nad biurkiem i nie dyszy smrodem z fajki (szef) jezyk.gif
    Każdy fach ma swoje plusy dodatnie i plusy ujemne oczko.gif
  • piratkaaa 2014.07.20 [23:00]
    W Home Broker pracownikom finansowo bardzo dobrze wychodzi, fakt, że trzeba czasami znosić ciężkich klientów, czy upał czy mróz, a nieruchomość trzeba pokazać, albo jak ktoś wcześniej napisał o dyspozycyjności " panie ja mam tylko czas w niedziele wieczorem" a Ty jedź, ale zabezpieczenie rodziny finansowo bardzo wynagradza te niedogodności.
  • adelllll 2014.07.25 [13:32]
    to prawda praca agnat nieruchomości może być naprawdę dobrą opcją, jeśli będziesz dobry to dobrze zarobisz, w Home Broker pracowała moja znajoma i nie narzekała na pensję, czasami narzekała właśnie na klientów ale takie są minusy tej pracy, poza tym finansowo opłaca się wykonywać taki zawód.
  • majkusik 2014.09.15 [15:15]
    Mieszkanie sprzedawała nam firma Status, jak dla mnie pomoc agenta jest nieoceniona - kwestia negocjacji ceny, dogadywania szczegółów, no i zwracania uwagi na pewne kwestie przy samej transakcji. Jednak bez doświadczenia nie da się tego załatwić.
  • adelllll 2014.09.17 [07:17]
    to prawda bez agenta nieruchomości czasem ciężko zadbać o wszystkie szczegóły, można np. nawet nie wiedzieć o niektórych szczegółach. Dlatego rzeczywiście w takim przypadku pomoc agenta może być na wagę złota.
  • FrankWilliams 2014.11.30 [22:28]
    niektórzy pośrednicy oferują pomoc doradców nie tylko od nieruchomości, ale również ds. finansów i od strony prawnej, co może nam bardzo ułatwić cały proces oraz uchronić przed oszustami i zbędnym ryzykiem
  • gość 2015.01.08 [23:23]
    A co mozecie mi powiedziec o tej firmiewww.nieruchomoscilubin.pl ? planuje kupno mieszkania, ale chce się upewnic co do tego biura
  • Matisss 2015.01.21 [22:39]
    Witam!
    Chciałbym zapytać czy jest jakiś warunek po jakiej szkole trzeba być żeby dostać pracę w branży nieruchomości? Czy bez doświadczenia w tej branży ciężko będzie mi się dostać lub utrzymać w tej branży?
    Pytam ponieważ kończę szkołę i zastanawiam się nad tym żeby spróbować. Ale nie wiem jak zacząć? W internecie jest sporo ofert pracy ale zastanawiam się jak się do tego zabrać. Jakby ktoś doświadczony mógł mi opisać to dokładniej? Będę bardzo wdzięczny oczko.gif
  • gość 2015.02.12 [11:17]
    Moze po prostu jakis kontakt z jakims szanowanym biurem nieruchomości, słyszałam duzo opinii o tym biurzewww.indomo.info.pl oczywiście pozytywnych, na pewno będą na tyle wyrozumiali, ze udziela Ci pewnych informacji

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...