Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość przeprowadzam

chce otworzyc firme- od czego zaczac?

Polecane posty

Gość przeprowadzam

[27.09] 13:16 szefuniowa postanowilam ze sama sobie bede szefowa i otowrze firme.. jestem swiezo po studiach.. konkretnego pomyslu jeszcze nie mam.. czy mam szanse na jakas pomoc z up, unii europejskiej.. czy czegokolwiek?.. a moze jakis kredyt? ale kto da kredyt dziewuszce po sudiach.. z samym stazem.. bez dochodow? moze mam szanse na jakas pomoc przy starcie z jakiej instytucji.. bardzo prosze o wszelkie info na temat zalozenia wlasnego interesu.. jak to wszystko wyglada... ale tak realnie i zyciowo.. nie na papierku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SZEFUNIOWA - nie powiem nic na temat inwektwy i wyzwisk jakimi mnie obrzuciłaś - bo szkoda mi słów poprostu. Powiem tylko tyle: 1. Polecam uważną lekturę REGULAMINU kafe - tam zawarte są zasady wedle których się tu postępuje i należy ich przestrzegać. 2. Po drugie - zamiast wyzywać wystarczyło poszukać. Jak widzisz Twój topik istnieje - tyle, że został przeniesiony gdzie jego miejsce. Przeprosin nie oczekuję, bo chyba Cię na to nie stać:) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przez rok płacisz mniejszy ZUS albo tylko zdrowotne (juz nie pamietam) I dostajesz jakąś kase na \"urzadzenie\" ale nie mozesz firmy zamknac przez rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szefuniowa
moderus juz sie nie bede tlumaczyc- sorry raz jeszcze- moj blad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szefuniowa
a czy nikt nie wie nic wiecej??? jakies konkrety? cukiereczek dzieki za wypowiedz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po pierwsze musisz się zarejestrować w Urzędzie Pracy jako bezrobotna. Następnie złożyć tam wniosek o dofinansowanie w związku z założeniem własnej działalności gosp. Dalej Cię poprowadzą. Będziesz musiała stworzyć swój biznesplan, napisać jaką działalność chcesz prowadzić itd. Będą też kursy. Po skończonym kursie otrzymasz dotację w wysokości chyba 12 tys zł. Przez rok nie możesz zamknąć działalności, musisz postępować wg biznesplanu i przedstawiać do Urzędu Pracy wszystkie dokumenty na co wykorzystujesz te pieniądze. Musiałabyś dokładnie dopytać jak to wygląda bo ja z tego nie korzystałam (miałam kasę na rozpoczęcie). Co do ZUS-u to przez pierwsze 2 lata płacisz tylko ok 250zł (jeśli nie miałaś działalności przez ostatnie 5 lat).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żeby załoyć firmę
Najpierw urząd miasta, potem urząd satystyczny, potem urząd skarbowy i zus. Jak już wybierzesz rodzaj działalności i zgłosisz w urzędzie miasta to w urzędzie skarbowym wybierasz rodzaj opodatkowania. A w ogóle to są strony jak kro k po kroku założyć działalność. Gdzieś mi się rzuciło w oczy ale nie pamiętam gdzie. Spróbuj na stronie swojego zus-u, urzędu miasta i urzędu skarbowego. Powinny tam być wzory dokumentów jakie trzeba złożyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olahola
zacznij od biznes planu i badania rynku... zastanow sie dokladnie i kilka razy zanim wylozysz na cos kase

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×