Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość koleżanka Oli

czy studentka dzienna moze otworzyc wlasny biznes?

Polecane posty

Gość koleżanka Oli

marzy mi sie maly sklepik zoologiczny, studiuje dziennie kierunek humanistyczny - ale zwierzatkami sie interesuje. czy mam szanse dostac jakas dotacje? czy prawnie moge studiowac i miec swoja firme?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może warto
Zrobic tak: dzialalnosc niech zalozy z twojej rodziny kto pracuje, wtedy oplaty beda nizsze, ciebie zatrudni na etat do sklepu (jesli masz tyle czasu) za studentke tez wszsytkich skladek sie nie placi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolezanka Oli
wlasnie moja rodzina sie na to raczej nie zgodzi... ja chcialam otworzyc swoj biznes i zatrudnic tam kogos do obslugi... o co chodzi z tymi skladkami, czemu beda nizsze na rodzine jesli ktos z nich pracuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalezione na forum www.twoja-firma.pl: 1. Czy osoba pracująca na Etat (ma już płacony ZUS) i prowadząca dodatkowo własną firmę musi płacić składki na ZUS? ad. 1 Jeśli na etacie masz pensję minimum 800 zł brutto to z działalności gospodarzej płacisz tylko 137,39 zł Ubezpieczenie zdrowotne (tj. 8 % od kwoty 1 717,37)za m-ce IX - XI. Potem będzie zmiana musisz sprawdzić w ZUS. bo zmienia się podstawa co 3 m-ce. Trzeba sprawdzić jak jest aktualnie, to pytanie zadan kilka lat temu. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleżanka Oli
zastanawiam sie czy np: wytwornia sztucznych szyszek do sztucznych choinek bedzie trafnym przedsiewzieciem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleżanka Oli
dzieki wielkie za rady! podszywaczu -czytaj uwaznie, chodzi o sklep zoologiczny a nie wytwornie szyszek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleżanka Oli
chociaz jak tak sobie mysle to te szyszki nie sa zle.. podszywaczu, zainspirowales mnie. :) sztuczne szyszki dla wypchanych sztucznych wiewiorek :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleżanka Oli
chyba jeszcze jendo glupie pytanie mam - ZUS to to samo co ubezpieczenie zdrowotne? to jest to, ze pierwsze 2 lata place 200 zl a pozniej co miesiac 700 zl? I teraz jesli zaloze firme na ojca, ktorego pensja przekracza te 800 zl, to zamiast tych 200 czy pozniej 700 zl to cale zycie bede placic te 137 zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleżanka Oli
podszywaczu - gratuluje, az sie usmiechnelam :) masz pomysly :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×