Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy warto mieć księgową

Polecane posty

Gość gość

Witam . Niedawno założyłam działalność jednoosobową , sprzedaje usługę zawsze jednej i tej samej firmie .Wystawiam co miesiąc fakture , która za każdym razem wygląda tak samo , tylko data się zmienia . I zakładając działalność byłam u księgowej , która mi pomogła i zapytała czy chce podpisać z nimi umowę na początku pomyślałam,że to super pomysł , teraz mam wątpliwości . Czy poradzę sobie z prowadzeniem księgowości ,czy nie kombinować i mieć księgową ? Szkoda mi tej stówki miesięcznie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu zalujesz stowki a jak ci skarbowka dowali kare to bedziesz wyc do ksiezyca. Skoro nie masz zielonego pojecia o ksiegowosci, zusach i podatkach to nad czym sie zastanawiasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za co karę ? Przecież nie mam obowiązku mieć księgowej :D Szybko się uczę, są programy które pomagają w prowadzeniu księgowości . Po prostu zastanawia mnie co ona będzie robić przy mojej działalności i czy będzie to coś z czym sobie nie poradzę . No pewnie, że stówki żałuje w skali roku fajna kwota się rysuje :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym idąc tym tropem , że" lepiej nie robić rzeczy o czym się nie ma pojęcia "to mało się w życiu osiągnie ,człowiek się uczy całe życie :D ale to nie na ten temat wątek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro tak lubisz samodzielnie to nad czym sie zastanawiasz. Urzad skarbowy nie bedzie sie zastanawial jak ci bledy znajdzie tylko kare nalozy. A wtedy placz i zgrzytanie zebami i wtedy to dopiero zaplacisz. Ale Polak madry po szkodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak się orientujesz to sama prowadź księgowośc. Jak wynajęta księgowa narobi błędów to też zapłacisz karę, bo ty odpowiadasz przed skarbówką, a nie księgowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak ale wieksza szanse ze autorka narobi bykow skoro ma zerowe pojecie o ksiegowosci i potrafi tylko fakture wystawic jedna na miesiac niz, ze wykwalifikowana ksiegowa narobi bykow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość babbinka
Pytanie czy masz na to czas, czy się znasz, czy ufasz sobie na tyle, żeby odpowiadać za ewentualne błędy (biura rachunkowe mają ubezpieczenie, nie obawiasz, że w razie ewentualnej pomyłki tracisz majątek). Ja się za samodzielną księgowość nie biorę, po pierwszym miesiącu biegłam do księgowej, bo nie ogarniałam, bałam się, ze coś zrobię nie tak. Teraz moja księgowa w tax care ma pełnomocnictwo, a ja spokojną głowę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erkaberka
Warto mieć taką księgową online ponieważ jest zawsze dla nas dostępna. Możecie sobie zerknąć na https://wfirma.pl/?ref=e9485e0873fe1aea0464bfaf548b40a7 jakie mają usługi czy Cię coś interesuje etc. Wiem z doświadczenia, że takie firmy są lepsze od stacjonarnych księgowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zdecydowanie - dobrze prowadzona księgowość to podstawa dla firmy. W mojej opinii sprawdzone biuro rachunkowe takie jak http://enigma-ksiegowi.pl/ zajmie się tematem najlepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dużo lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z usług biura rachunkowego rachmistrzowie.pl ostatnio pomogli mi w uzyskaniu dotacji na rozwój działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adrianna132
Też mam swoją firmę i szczerze to bez księgowej ani rusz. Co prawda i tak korzystamy z oprogramowania Symfonii 2.0 także jest jej łatwiej, ale ja sama prowadząc firmę nie miałabym na to czasu, a poza tym to komfort psychiczny dla mnie bo wiem że nie muszę trzymać tu 24/7 ręki na pulsie. Do tego sam fakt że oprogramowanie automatycznie generuje JPK w dobrym świetle je stawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie warto. Mam małą firmę i sama ogarniam sprawy księgowe. Kupiłam sobie tylko program Symfonia 2.0, trochę poćwiczyłam i daję sobie radę. Wpisuję dane w odpowiednie okienka i gotowe. Znajoma księgowa mnie straszyła JPK, ale chyba chciała tylko na mnie zarobić. Miałam już niejedną kontrolę i wszystko było OK w papierach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Grunt to porządne oprogramowanie, a wiele rzeczy przestaje sprawiać problemy ;) Pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli ktoś ma już wątpliwości czy sam poradzi sobie z księgowością to lepiej odpuścić. Tu trzeba mieć całkowite przekonanie i doświadczenie bo to za poważne sprawy na błędy. Natomiast księgowej również nie polecam i zgadzam się że zdecydowanie lepiej sprawdzi się biuro rachunkowe. Sama korzystam z Abacus www.adamus.net.pl i jestem bardzo zadowolona. Jak do tej pory nie popełnili najmniejszego błędu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moim zdaniem o wiele lepiej sprawdza się biuro rachunkowe. W ten sposób jest taniej, a jeśli znajdziesz solidne biuro, to wszystko będzie ok. Ja korzystam z usług http://rewitkatowice.pl/ i bardzo sobie chwalę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lunalove
Biuro rachunkowe jest dużo tańsze i masz większą pewność, że wszystko będzie ok. Ja akurat współpracuję z panem Godlewskim w Gdańsku. To był pierwszy księgowy z zewnętrznego biura i powiem, że działa się dużo sprawniej niż w przypadku własnej księgowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem ci, że księgowość to sporo zabawy, która kosztuje mnóstwo czasu więc jak najbardziej proponuję dać te obowiązki komuś. Najlepiej jest podpisać umowę z jakimś biurem rachunkowym, które dobrze zna się na rzeczy np. https://www.elitetax.pl z Krakowa. My z nimi współpracujemy już jakiś czas i efekty są świetne. Znają się na rzeczy a dzięki temu ja mam połowę mniej rzeczy na głowie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wolę korzystać z biura rachunkowego od lat współpracuję z rachmistrzowie.pl nie tylko mam pod kontrolą finanse ale również pomogli mi uzyskać dotację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze warto mieć osobę, która odpowiada za kwestie rozliczeń i prowadzi księgowość. W moim przypadku jest to biuro rachunkowe http://enigma-ksiegowi.pl/ - po pierwsze masz więcej czasu na inne sprawy w firmie, po drugie - nie musisz się uczyć księgowości od podstaw, bo specjalista zajmuje się tymi sprawami za Ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość misskiki
Jestem wygodnicka i lubię, gdy wszystko jest ogarnięte na czas. Biura rachunkowe to cudowny wynalazek. Miesięczna opłata wcale nie boli więc nie ma do czego się przyczepić. Grunt to podpisać umowę z właściwym biurem. Ja wybrałam Kasprzyk&Niziołek i jest więcej niż dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olek 8765
wolę współpracować z biurem księgowych polecam rachmistrzowie.pl ostatnio pomogli mi uzyskać dotację na rozwój działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy warto mieć księgowość? to wszystko zależy czy mamy dużo do rozliczeń czy nie. Bo jak mamy kilka faktur do rozliczenia i własny zus to nie potrzebujemy księgowej wystarczy korzystać z programu księgowego online. Takiego jak ten https://wfirma.pl/ który zawsze możecie przetestować za darmo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erea
Ja bym nie lekceważyła księgowości. Na własną rękę lepiej tego nie robić bo w przepisach trzeba siedzieć na bieżąco. Można to ogarnąć samemu, ale to jednak wymaga czasu. Ja swoje księgi powierzyłam firmie MG-Finanse. Nareszcie osiągnęłam upragniony spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
p********e spamiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepsze biuro rachunkowe znajdziemy w Katowicach na Morawy www.rozliczenia.katowice.pl. Na prawdę warto sie z nimi skontaktować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiesio6765
też uważam że lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistów , ja od lat współpracuję z rachmistrzami są fachowi i doskonale podchodzą do klienta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mam matkę księgową, wszystko mi robi za friko. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no i fajnie masz :) u mnie rozliczenia i księgowość prowadzi biuro rachunkowe - http://enigma-ksiegowi.pl/ i wygląda na to, że dobrze trafiłam, nie mam zastrzeżeń. Ale to rekomendacja znajomych była, którzy też korzystają z ich wsparcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×