Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość martax

czy zakładając firmę musz w jej nazwie umieścić swoje nazwisko?

Polecane posty

Gość martax

Jak to jest czy nazwa musi mieć cos wspólnego z nazwiskiem? i czy mając juz firme działającą robiąc kogos swoim wspólnikiem muszę zmieniac istniejącą juz nazwę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie nie musi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to chyba zależy od formy i wielkości firmy. jeśli jest to osoba fizyczna, która zakłada działalność gosp., to imię i nazwisko jest częścią pełnej nazwy firmy, może to też być samo imię i nazwisko plus opis działalności, np. Jan Kowalski Usługi biurowe itp. albo \"Biurex\" Jan Kowalski. w przypadku spółek nie jestem pewna, bo wydaje mi się, że w przypadku niektórych firm widziałam przy nazwie nazwiska obu wspólników, ale nie wiem, czy to dot. spółki cywilnej, jawnej, konandytowej... bo z o.o. i SA na pewno nie :) ale w UM na pewno Ci powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to ja_ja
nazwa firmynie musi mieć nic wspólnego z nazwiskiem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alinkamalinka
absolutnie nie moze to byc zupelnie wymyslona nazwa ale bedzie jak troche bedzie przypominala o zakresie dzialalnosci np. budowlane to moze byc budrem i takie podobne tylko na pieczatce powinno byc nazwisko nazwa adres firmy i NIP Regon a jesli chodzi o zmiane wspolnika to tak jak bys zakladala firme od poczatku i od ciebie zalezy bo dla u.skarbowego liczy sie tylko Nip a on bedzie inny hey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martax
dziekuje bardzo za wszystkie odpowiedzi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z motyką na słońce
oznaczenie przedsiębiorcy obejmuje imię i nazwisko przedsiebiorcy oraz nazwę jego firmy, a w przypadku osób fizycznych nazwą firmy może być imię i nazwisko jak jesteś osobą fizyczną i prowadzisz działalność gospodarczą, Twoja nazwa musi zawierać imię i nazwisko pracuję w komórce zajmującej się ewidencją działalności gospdoarzej - nie przyjęłabym wniosku, na którym w pozycji oznaczenie przedsiębiorcy brakowałoby jego nazwiska, natomiast jeśłi byłoby samo imię i nazwisko bez jakiejś określonej nazwy - ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×