Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość parmelia

Do pracujących w UP - kilka pytań !

Polecane posty

Gość parmelia

Wiem ze moze sie powtórzają, ale nigdzie konkretnie nie ma odpowiedzi. Jeśli moge zapytać 1. Skończyłam pół roku temu studia, a teraz kończe ie. Czy mogę zarejestrować się w UP i nie powiedzieć o ich studiach? 2. Czy chcąc odbyć staż musze koniecznie być zarejestrowana w UP? 3. Czy ida na staż w lutym do jednej firmy, mogę iść w lipcu do innej. 4. Czy jeśl zapiszę się teraz w UP to po skończeniu moich ich studiów za pół roku bede łapać się na staż absolwencki? Mam 25 lat. Dzięuje z góry za odpowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik UP
1. Skończyłam pół roku temu studia, a teraz kończe ie. Czy mogę zarejestrować się w UP i nie powiedzieć o ich studiach? Nie rozumiem za bardzo pytania:) 2. Czy chcąc odbyć staż musze koniecznie być zarejestrowana w UP? Tak 3. Czy ida na staż w lutym do jednej firmy, mogę iść w lipcu do innej. Oj to zalezy wszystko od dyrektora. Bardzo rzadko takie przypadki sie zdarzaja. Pamietam jeden taki przypadek ze pracodawca zrezygnował z pewnego stazysty i ten w ciągu miesiąca załapał sie na inny staż. Jak pojdziesz w lutym na staz to pewnie na 6 miesięcy (raczej na krotszy okres czasu nie są staze podpisywane. Bardzo wątpie aby po zakonczeniu stazu od razu skierowano Cie na kolejny poniewaz inni tez musza miec mozliwość skorzytsania ze stazu. Teoretycznie jest to mozliwe, ale w praktyce ... raczej nie 4. Czy jeśl zapiszę się teraz w UP to po skończeniu moich ich studiów za pół roku bede łapać się na staż absolwencki? Nie Na staz moze byc skierowana osoba DO 25 roku zycia lub taka która w okresie do upływu 12 miesięcy od dnia określonego w dyplomie szkoły wyzszej nie ukończyła 27 roku zycia (podyplomowe nie sa barne pod uwage)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spróbuj to przejrzeć
1 - żeby się zarejesterowac w UP nie można studiowac dziennie. A ja robię i kierunek własnie dziennie 3 - to znaczy że staz można robić nie tylko raz? 4 - ale jeśli zapisze si e po skończeniu iego kierunku to się załapie??:) Tylko jesil zapisze się dopiero w czerwcu to nie bede mogła isc wcześniej na staż, mimo ze jestem juz mgr. Te ie studia nie są podyplomowe, poprostu inny kierunek ale tez kończa się mgr Dziękuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parmelia
kurcze nicki mi się pomyliły :) to powyżej to ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik UP
1 - żeby się zarejesterowac w UP nie można studiowac dziennie. A ja robię i kierunek własnie dziennie A jeli dziennie robisz studia/szkołę to nie mozesz byc zarejestrowana. Hmmmm..... jak sie nie przyznasz to mozesz sie zarejestrować, ale to duze ryzyko, bo jak Cie ktoś podkabluje to bedziesz miała nieciekawie 3 - to znaczy że staz można robić nie tylko raz? Tak, mozna iść nawet dwa razy. Staz trwa do 12 miesięcy. Czesto jednak umowy podpisywane sa na 6 miesięcy i mozesz byc skierowana za jakis czas na kolejne sześć. Były takie przypadki. pamietaj jednak o tym co napisałam wczesniej o kryterium wiekowym 4 - ale jeśli zapisze si e po skończeniu iego kierunku to się załapie?? Tylko jesil zapisze się dopiero w czerwcu to nie bede mogła isc wcześniej na staż, mimo ze jestem juz mgr. Te ie studia nie są podyplomowe, poprostu inny kierunek ale tez kończa się mgr Ciezko jest mi cos napisać bo nie wiem jakie wczesniej robiłaś studia i co to jest teraz co robisz. Poł roku temu skonczyłas studia wyzsze magisterksie? Teraz tez uczysz sie dziennie? To co to za studia? To muszą byc jakies podyplomowe Musiałabym dokładnie znac historie tych studiów i dokładną date urodzenia Twojego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parmelia
jestem rocznik 1980 sierpień. Skończyłam studia magisterskie dziennie a w międzyczasie zaczęłam i kierunek, tez studia magisterskie i tez dziennie. Pierwszy kierunek sokńczyłam w czerwcu 2005 a ten i skoncze w czerwcu 2006

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik UP
jestem rocznik 1980 sierpień. Skończyłam studia magisterskie dziennie a w międzyczasie zaczęłam i kierunek, tez studia magisterskie i tez dziennie. Pierwszy kierunek sokńczyłam w czerwcu 2005 a ten i skoncze w czerwcu 2006 No nagmatwane..;) Abys zrozumiała to musisz wiedziec ze BEZROBOTNYM DO 25 ROKU ZYCIA jest osoba ktora nie ukończyła 25 roku życia w dniu zastosowania wobec niej usług rynku pracy (np. skierowanie na staż). Ty juz masz skończone 25 lat. Poniewaz jednak studia ukończyłas to mozesz byc wyjątkowo podciągnieta pod przepis mówiący ze na staż moze byc skierowana również osoba która w okresie DO 12 miesięcy od dnia określonego w dyplomie szkoły wyzszej nie ukończyła 27 roku zycia. Mozesz być skierowana na staż do czerwaca 2006 roku, ale musiałabys sie zarejestrowac i zataic to ze w między czasie studiujesz dziennie. Pytanie tylko jak bedziesz odbywać ten staz skoro dziennie studiujesz??? Druga opcja jest taka ze zarejestrujesz sie po ukonczeniu aktualnych studiów i wystąpisz z podaniem, w którym opiszesz te studia, podkreślisz to ze nie były to studia podyplomowe tylko jakis inny kierunek. I tutaj wszystko bedzie zalezec od tego jak zinterpretują te aktualne studia. Najnowsze wyjasnienia do naszej ustawy mówią ze studia podyplomowe nie sa traktowane tak jak studia wyzsze (te normalne)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik UP
Nawiasem mówiąc przypadek Twoj jest dosyć ciekawy. Jutro bede w pracy to zapytam dziewczyn, ktore kiedują na staż jak by go rozgryzły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parmelia
Dzięki wielkie za odpowiedzi i zaintersowanie! ja własnie tez się nad tym wszystkim zastanawiam i to już od dłuzszego czasu. Te ie studia to sa takie normalne wiec mi się wydawało że jak je skończe i się zarejestruje to mam to mam rok na staż. Najgorsze jest to, ze sa dwie firmy które mnie chcą już teraz, ale właśnie są te studia i problem z zarejestrowaniem. Pytasz jak sobie poradzę??-to już ostatni semestr więc maluśko zajęc tylko pisanie mgr, myśle ze dałabym radę :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pracownika UP
Chcialabym pracowac w UP. Mam wyksztalcenie wyzsze (anglistyka) i podyplomowe studia administracji i zarzadzania. Czy mam sznase? I gdzie powinnam zaniesc swoje CV? Przeciez jak je zaniose do tego okienka,gdzie sie rejestruja bezrobotni,to babka pomysli,ze chce sie zarejestrowac w UP,a ja nie chce sie zarejestrowac, tylko chce byc pracownikiem UP. Bardzo prosze o odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik UP
Jasne ze masz szanse. Dokumenty aplikacyjne zanosisz na sekretariat lub bezpośrednio do dyrektora. U nas ostatnio były przyjęcia do pracy i ogłoszony był konkurs:) Ale uwaga.... pytali tez ze znajomości ustawy... wiec jesli kiedys trafisz na taki konkurs to poczytaj sobie naszą ustawe i kodeks postepowania administracyjnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pracownika UP
No wlasnie,o co chodzi z tym konkursem? Bo slyszalm,ze np w Urzedzie Miasta tez sa konkursy na wolne stanowiska i przyjecia sa dopiero wtedy,gdy oglosza konkurs. W UP tez tak jest? Czy to oznacza,ze jesli nie ma konkursu,to nie mam co liczyc na prace? A w ogole w jakim UP pracujesz? Czy w kazdym UP w Polsce jest tak samo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pracownika UP
I oczywiscie dziekuje za poprzednia odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankooo
Drogi pracowniku UP! W ustawie o promocji zatrudnienia jest taki przepis, że jeżeli przychody miesięczne przekraczają połowę najniższego wynagrodzenia w Polsce, nie można być zarejestrowanym w UP. Moja sytuacja wygląda tak, że współpracuję jako dziennikarz z pewnym dwutygodnikiem - piszę artykuły na umowę o dzieło. Współpraca jest już właściwie stała. Zarabiam mało, tak że w zależności od tego, czy jest więcej czy mniej tekstów do napisania, raz mój zarobek miesięczny przekroczy tę połowę, a raz nie. Wiem, że na każdej wizycie składa się deklaracje, ile wyniósł przychód od czasu poprzedniej wizyty. Nie opłaca mi się opłacać ZUS-u na własną rękę, ponieważ zarabiam zbyt mało (300 - 400, a przy pomyślnych wiatrach 500 zł miesięcznie), a zależy mi na ubezpieczeniu. Czy w takiej sytuacji można być zarejestrowanym w UP? Dodam, że jestem już po studiach i nie mam już statusu absolwenta, w dodatku jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się pracować na umowę o pracę (jedynie na zlecenie, wówczas firma opłacała mi ZUS przez 8 miesięcy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik UP
Tak, teraz na wszystkie wolne stanowiska powinny byc konkursy. Wczesniej ich nie było teraz musza być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik UP
Mozesz sie zarejestrować jako POSZUKUJĄCY PRACY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytankooo
A można poprosić o wyjaśnienie, czym się różni bezrobotny od poszukującego pracy? Czy to są jakieś dwa rozróżniane przez UP statusy? Jakie prawa i obowiązki ma zarejestrowany jako poszukujący pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parmelia
I jak? udało się znaleźć jakies rozwiązanie w moim przypadku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×