Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

mala-mi1990

grafik komputerowy bez wykształcenia wyższego?

Polecane posty

cześć wszystkim, w kwestii grafiki komputerowej jestem samoukiem, jednak w przyszłości chciałabym się tym zająć na poważnie. Czy znajomość programów graficznych, dobre portfolio, umiejętności wystarczą? Jest tu ktoś kto podobnie jak ja nie ma ukończonej uczelni wyższej w tym kierunku? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek 01
jeżeli masz umiejętności i znasz się prace znajdziesz za 1200 pl teraz jest tendencja spadkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sądzę że dużo bardziej opłaca się być freelancerem; choć dużo bardziej kręci mnie wykonywanie różnorakich ilustracji, niż projektów, ale tradycyjną wizytówkę czy ulotkę też potrafię zaprojektować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nicwielkiego
wizytówke i ulotek to kazdy dzisiaj umie zaprojektować - to sa powszechne umiejętności których ucza w gimnazjum a nawet w niektorych podstawówkach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Starczy, ja jestem grafikiem
samoukiem. Natomiast ulotka i wizytowka nie starcza. Naucz sie przygotowywac je do druku. Naucz sie takze robienia stron www (jawa i stawianie ich na joomla), robienia animacji i kup sobie aparat cyfrowa lustrzanje i cwicz wykonywanie fotografii. Dzisiejszych pracodawcow posralo i musisz byc czlowiekiem renesansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za odpowiedzi Starczy, ja jestem grafikiem aparat mam, zajmuję się trochę amatorsko fotografią, a DTP się dopiero uczę. Ulotki i wizytówki podałam dla przykładu, bo mogę się nimi zająć dla dodatkowej kasy :) głównie zajmuję się 2d, tworzę najczęściej w CorelDraw, PSie, Illustratorze, czasem w Gimpie"; czy powinnam nauczyć się jeszcze jakiegoś programu? Póki co się uczę, ale mój narzeczony jest zdania, że jestem na dobrej drodze. Pracy w tym kierunku chcę szukać za jakiś czas na Górnym Śląsku. I jeszcze jedno czy kursy grafiki komputerowej w ot pierwszej lepszej szkole policealnej coś dają? bo ostatnio znalazłam ogłoszenie o organizowanych bezpłatnych kursach, które są dofinansowane w ramach jakiś tam programów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssSami
Przecież nikt z pracodawców nie patrzy na CV tylko i wyłącznie na portfolio, więc co za różnica jakie masz wykształcenie? Pracowałam jako grafik póki co w czterech firmach, zawsze pensja 3tysiące na rękę. Tyle sobie zawsze życzyłam na rozmowach, może powinnam więcej. Mam bardzo dobre portfolio, studiowałam jedynie na Poliitechnice na kierunku totalnie nie związanym z grafiką, jednak nie ma to żadnego, absolutnie żadnego znaczenia w sensownych firmach. Przyznam jednak, że sytuacja zmienia się jeśli rekrutują ludzie z HR, czyli ludzie, którzy nie mają pojęcia o grafice i po prostu nie mają kompetencji, żeby ocenić twoje prace. Oni niestety piszą w ogłoszeniach, że studia na ASP w wymaganiach, patrzą na firmy w których pracowałeś i przez to często wybierają grafików, którzy się do niczego nie nadają i firma ma straty. W jednej firmie w której pracowałam rekrutował mnie chłopak, który zarówno o grafice, jak i o programowaniu miał pojęcie i wybierał super pracowników do firmy. Kiedy już tam pracowałam, on odszedł do innej firmy, a przyjęli na jego miejsce panienkę zaraz po studiach, która nie miała o niczym pojęcia. Patrzyła właśnie tylko na CV - wykształcenie i doświadczenie zawodowe, przez co nowy projekt, nad którym sprawowała opiekę firma miał kolejno trzech różnych programistów i zatrudniła też grafika, który nie był w stanie tworzyć dobrego komercyjnie produktu, właśnie koleś po ASP, do tego strasznie wolno pracował. Ostatecznie wszystko sama musiałam zaprojektować, choć mieliśmy wspólnie działać. Jego zwolnili. Projekt zamiast być wykonany w dwa miesiące, przeciągnął się na pół roku. Na szczęście firmy, gdzie zatrudniają grafików ludzie, którzy nie są w stanie ocenić umiejętności, patrząc na prace w portfolio, jest naprawdę garstka i nie mają większego znaczenia. Są oczywiście ludzie po ASP i różnych kursach, którzy mają o wielu rzeczach pojęcie i są naprawdę dobrymi grafikami. Mi osobiście brak wykształcenia formalnego w grafice nigdy nie przeszkodził w dostaniu pracy. Zresztą to jest zawód, gdzie ciągle człowiek musi się doszkalać, rozwijać, więc studia nawet najlepsze nie wystarczą. Grafikę trzeba samemu w domu studiować, we własnym zakresie już zawsze. Programy zmieniają się, są nowe wersje z nowymi możliwościami, zmieniają się trendy itd. Dlatego nie bez powodu samouki są tutaj najwyżej cenieni. To nie jest tak, że raz nauczysz się tworzyć fajne grafiki i koniec edukacji. Jeszcze dodam, sorki za długi post :P. Dwa razy jak byłam na rozmowie kwalifikacyjnej, to wyszło, że nawet do mojego CV nikt nie zaglądał, omawialiśmy tylko prace w portfolio itd. Tak to wygląda w większości przypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i o to właśnie mi chodziło :P ja skończyłam mało praktyczny i na dodatek humanistyczny kierunek na uniwerku. Dużo ćwiczę i mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się wybić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dffdgdfgfghghj
teraz grafikow jak psow. ja znam kogos kto nawet matury nie ma, a otworzyl firme jednoosobową, dostal dotacje z UP i jest grafikiem :O ale nie wiem ile zarabia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KafeMoni09
Słabych grafików jest multum i zarabiają grosze, a nawet nieraz nie są w stanie utrzymać się np. ze zleceń przez neta. Dobrych grafików to ze świecą szukać. Coś o tym wiem. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gbdgfhgfhgf
"ulotke tez zrobie" robienie ilustracji dla zabawy, a robienie projektu dla produktu to dwie różne rzeczy, wielu grafików, którzy robią sobie jakieś tam kolorowanki żeby wrzucić na digarta nie nadają się kompletnie do pracy w agencji, bo nie umieją robić pod specyfikacje, wtedy na ogół brak im wyobraźni, kreatywności. Bo kreatywność zaczyna się w momencie gdy klient mówi "zrób w 3h projekt kojarzący się z nowoczesnością i funkcjonalnością nakładek nanocoś tam" to już coś, ale ucz się - a na studia informatyczne pchaj się, tam uczą logiki i rzeczy przydatnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pracuje jako grafik, a skończyłam anglistykę. Jak masz talent to znajdziesz pracę bez względu na wykształcenie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filozof grafik
Mozna!! ja mam mgr z filozofii i od 10 lat prowadze swoje studio graficzne nie narzekam, nawet nie warto mi szukac etatu-samemu mozna wiecej wyciagnac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cześć gościu u góry :) ja też jestem po filozofii i pracowałam 10 lat jako grafik, a obecnie zajmuję się marketingiem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja zrobiłem sobie kurs grafiki komputerowej w szkole NOVA i to dało mi podstawy i przede wszystkim zachęciło do zajęcia się głębiej tym tematem. Jeśli ktoś chce działać w tym kierunku to naprawdę polecam ten kurs i tą szkołę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jak zbudowac portfolio nie majac zlecen. Czy wystarczy ze zrobie sobie strone internetowa z wlasna grafika nie na zlecenie czy portfolio liczy sie wtedy jesli sa to grafiki dla kogos robione? Tez ukonczylam kurs Grafiki Komputerowej w Szkole NOVA i jedtem zadowolona. A wogole jakie teraz kobiety maja szanse na prace w tej branzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Żeby mieć papier można zrobić kurs grafika, do tego dobre portfolio i tyle. Widziałam, że gowork oferuje takie kursy, ale też wiele innych szkół je prowadzi. Powodzenia, myślę, że grafik to bardzo fajny i przyszłościowy zawód.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matolydda
Taki kurs to fajna sprawa, bo koncentrują się na najważniejszych zagadnieniach. Ilu godzinny jest ten kurs w gowork?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość giganttka
GoWork ma różne kursy, krótsze i dłuższe. Zależy czego potrzebujesz, sprawdź najpierw tematykę, czy cie taka interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
znajdziesz coś dla siebie na rekrutacyjnarewolucja.pl, wiele ofert właśnie w tej dziedzinie! naprawdę warto tam zajrzeć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość heleNNa29
A jak oceniacie kadrę szkoleniową na tych kursach go work? Ciekawie prowadzą zajęcia? Dają dodatkowe materiały czy samemu trzeba sobie załatwiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość macuks
Pewnie, że bez wyższego wykształcenia można być dobrym grafikiem. Nic nie stoi na przeszkodzie jeśli się to lubi i ciągle uczy. Wiem po sobie. Zaczynałem od kursów zdalnych np. na https://chcesieuczyc.pl/ mają niezłe. A teraz sam się douczam, działam cały czas w tym zakresie i wiedza rośnie. Zlecenia też mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po to jest to wyższe wykształcenie tu? To jakiś prawny wymóg? Ja sam tworzę strony i myślę o współpracy z grafikiem. Jeśli robisz dobre grafiki, layouty, masz talent to nie interesuje mnie czy masz średnie, skończyłaś administrację, pszczelarstwo czy grafikę komputerową. Liczy się tylko to co robisz i twoje portfolio. A jak klient wymaga wykształcenia kierunkowego (już widzę to pytanie) bo ma jakieś kompleksy to niech szuka dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A portfolio możesz zawsze robić w domu, stworzyć trochę grafik dla siebie nie musisz mieć komercyjnych, przecież te co zrobisz dla siebie to też twoje umiejętności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na 30h kurs – grafik komputerowy! Kurs kończy się certyfikatem oraz zaświadczeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Miejsce zapisu: Katowice Plac Szewczyka 1, tel. 728-930-451, 882-178-310.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oi90
Naszą agencję reklamową charakteryzują krótkie terminy realizacji naszych klientów. gwarantujemy wysoką jakość świadczonych przez nas usług. http://reklama-lublin.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anulka 11
Hej, ja skończyłam kurs w GoWorku. Mogę polecić, bardzo dobry program, świetny prowadzący, super prowadził grupę. Dobra organizacja, nie mam żadnych zastrzeżeń. Mogę polecić wszystkim zainteresowanym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zostań specjalistą już w 1 rok ! Polecamy NOVA Policealna Szkoła Promocji Kadr!! TOP kierunki: grafik komputerowy, wizaż, kosmetyka, instruktor fitness, asystent nauczyciela przedszkola, specjalista d.s. dietetyki, psycholog organizacji, instruktor terapii uzależnień, filologia angielska i wiele innych! Rekrutacja trwa cały rok ! Przyjdź do naszego sekretariatu a dowiesz się więcej : NOVA Centrum Edukacyjne ul. Dworcowa 39/1, Zielona Góra, tel 883070678, 683070678 mail: zielonagora@nova.edu.pl lub zapisz się ON-LINE: www.nova.edu.pl Czekamy na Ciebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Michaell_
Bez wyksztalcenia tak, ja tylko zrobilem sobie kurs na eduweb.pl i juz pracodawca “inaczej” patrzyl, jednak jest to zaleta dosyc spora. Zeby zostac grafikiem trzeba miec przede wszystkim wyczucie i zmysl estetyczny, ale wiedza o programach jest ważna, u mnie przed kursem bylo tak, ze chcialem cos zrobic a nie wiedzialem jak, teraz nie mam takiego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×