Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Stypendysta

Inżynier spawalnik

Polecane posty

Gość Stypendysta

Witam po raz pierwszy Piszę z tego względu że jestem zatrudniony jako inzynier spawalnik w firmie produkującej maszyny i urządzenia przemysłowe oraz konstrukcje stalowe, doświadczenie mam niewielkie bo prawie 2 lata. Oprócz typowych prac związanych ze spawaniem (wps, WPQR, materiały spawalnicze, współpraca z TUV) i kontrola wykonuje jeszcze rolę technologa produkcji czyli kierowanie pracownikami, optymalizacja procesu, podejmowanie decyzji na warsztacie, opracowanie dokumentacji technologicznej (cięcie plazmowe, cięcie wodne, gięcie). Zapewnienie materiałów oraz obliczanie zapotrzebowania. Jak myślicie ile powinienem zarabiać bo moje obecne zarobki to 2300 netto (8 godz bez możliwości nadgodzin). Dodam jeszcze że firma ma certyfikaty 1090 i 3834. Dodam jeszcze że przeprowadziłem już jeden audyt powyższych systemów jakości i nadzoru spawalniczego. Ile zarabiacie na podobnych stanowiskach? Proszę o rzetelne potraktowanie mojej prośby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2300 netto zaraz po studiach ok. Dwa lata doświadczenia to niewiele, ale myślę że powinieneś zarabiać na poziomie 2800 netto (zależy jeszcze od regionu). Pamiętaj też, że na tą chwilę IS niszczy ten zawód robiąc kursy IWE hurtem, dopuszczając do niego praktycznie wszystkich. Certyfikat kompetencji dają bez praktycznie żadnej weryfikacji. To powoduje obniżenie zarobków - prawa rynku. Moim zdaniem na kurs powinni być dopuszczeni tylko ludzie z min. 5 letnim doświadczeniem w branży stalowej i najlepiej po studiach po specjalizacji spawalnictwo, ale na to już jest za późno ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety to norma teraz. Coraz wiecej obowiązków a zarobki groszowe. Rzygac się chce. I jeszcze te kłamstwa w mediach typu skoncz kierunek techniczny a będziesz kokosy zarabiał. Oklamuja młodzież a tu chodzi tylko o kasę dla uczelni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xMichal1990x
Pracuje jako Glowny Spawalnik w firmie produkcyjnej. Firma wchodzi w EN ISO 1090 i potrzebowali gościa z IWE i VT2. Dogadalem sie dobrze ze wzgledu na to, ze pracowalem wczesniej w innej firmie jako technolog-konstruktor i przeszedlem z pracy do pracy. Zarabiam 5900 zl brutto + premie. Czyli 4170zl netto + 500-600zl netto co kwartał. Jestem jeden i tworze od zera spawalnictwo w zakladzie zeby dzialal system wymagan jakosci (3834-2). Pracuje w malym miescie (30 000 mieszkacow)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xMichal1990x
Jak masz dyplomy IWE, IWI ceń się. Szkolenia bardzo ciężkie, kosztuja wiele nauki i pieniędzy. Zwykly spawacz po zawodowce i miesiecznym kursie zarabia na start taka kwote jak sie dogadales. Mysle ze tysiąc wiecej niz masz to takie minimum na rynku pracy. Kumple w branzy zarabiaja 3000zl minimum. Z jakiego regionu jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stypendysta
Jestem ze świętokrzyskiego, też mi sie wydaje że za mało zarabiam, wiadomo kazdy chciałby więcej, chcę jeszcze dodać że mam 2 lata doświadczenia (w tym rok pracowałem jako Inspektor kontroli jakości w firmie zajmującej sie produkcją wymienników ciepła i zbiorników ciśnieniowych wg. ASME (badania, pomiary, kontakt z zagranicznymi klientami, współpraca z Buerua Veritas,JS Hamilton, Intertek, SGS, UDT, LloydRegister)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xMichal1990x
Mysle, ze powinienes celowac w x2 swoja pensje. Na rozmowach wolaj 4500-6000 netto jako Glowny spawalnik. Jako pomoc glownego spawalnika sprawa wyglada inaczej i dostaniesz oczywiscie mniej :-) Ale ponizej 4000zl brutto nie powinienes schodzic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darek

Zawód jest naprawdę opłacalny, ja robiłem egzamin w WBD WeldingService GmbH z zakresu spawania i teraz mam bardzo dobrą pracę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×