Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość szpilka zla

jak zostac zlowionym przez headhuntera?

Polecane posty

Gość szpilka zla

mojej kolezance ostatnio sie poszczescilo(pomijajc jej ogolne szczescie do wszystkiego)ja obecnie poszukuje pracy.chcialabym wiedziec czy komus z was udalo sie znalezc prace przezheadhuntera? nie wiem od czego zaczac:)a pytam z ciekawosci:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dać się złowić
🖐️...i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba mieć ugruntowaną pozycję zawodową i coś znaczyć w dziedzinie którą się reprezentuje. Wtedy telefon dzwoni dość często. Nie wystarczają studia licencjackie w Wyższej Szkole Zarządzania, Marketingu i Defibrylacji w Suchedniowie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szpilka zla
czyli headhunterzy sa tylko do osob bardzo wyksztalconych i sprawdzonych w swojej dziedzinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szpilka zla
a skad oni sie dowiaduja o takich pracownikach? przepraszam jesli moje pytania sa puste ale chcialabym sie dowiedziec co nieco o tej branzy:) a jak zostac headhunterem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Headhunterzy biorą kasę za to, że wiedzą jak szukać i jak docierać do ludzi o określonych kwalifikacjach. Mają różne metody, niektóre ocierające się o wywiad gospodarczy. Jak zostać headhunterem? Zatrudnić się w firmie headhunterskiej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mają swoje sposoby. Ale do bezrobotnych na pewno nie dzwonią. To są specjaliści, którzy łowią specjalistów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykładowe sposoby/kanały zdobywania informacji i namiarów na ludzi o wysokich kwalifikacjach: - prasa branżowa - targi branżowe (idziesz na takie targi i zbierasz wizytówki - szczególnie dobra metoda gdy szukasz ludzi od sprzedaży i/lub inżynierów) - konferencje - wydzwanianie do firm o których wiadomo, że zatrudniają fachowców, i zbieranie danych (nazwiska, stanowiska, telefony) pod fałszywym pretekstem (szczegółów nie podam) - itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ważne źródło - referencje. Znasz człowieka z branży a on ci podaje namiary na innych ludzi z branży (nie mylić z \"zatrudnianiem po znajomości\"). To jedno z najlepszych źródeł. Oczywiście, żeby z niego korzystać, musisz mieć już wyrobioną markę jako headhunter; po pierwsze musisz wiedzieć do kogo zadzwonić (i mieć do niego numer telefonu), po drugie - ludzie nie udzielają takich informacji byle komu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szpilka zla
antek:)dziekuje ci za informacje;) przynajmniej bede w jednej dziedzinie zycia ciut madrzejsza;) a jak sie zatrudnic w agencji h? hmm hehe ciekawska jestem ale mi sie teraz nudzi a warto zdobywac nowa wiedze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tych firm nie jest zbyt dużo i nie zatrudniają wielu osób, więc nieczęsto się tam zdarza wakat. Nie są wymagane żadne ściśle określone formalne kwalifikacje. Ważna jest kultura osobista, umiejętność nawiązywania kontaktów, silne nastawienie na rezultaty, wysoka inteligencja emocjonalna. A więc kryteria takie raczej rozmyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szpilka zla
widze ze lepiej i moze latwiej jest zostac headhunterem anizeli czekac jakon sie pojawi:P antos_czekam na dalsze instrukcje a tymczasem ide sie upoic smacznym drinkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Antek Pasemko: Wlasnie dostalam propozycje pracy jako taki headhunter :) CZy mozesz mi cos wiecej napisac, czy ta praca jest stresujaca i czy czesto pracuje sie ponad 8h? I w ogole cos wiecej o specyfice tej pracy. To dla mnie wazne. Z gory dzieki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szpilka zla
agacina/jak ci sie to udalo? ja nie znam zadnego headhuntera a chcialabym sie dowiedziec jaka jest specyfika tego zawodu:) do tej pory kojarzylomi sie to tylko z osobami,ktore siedza na neciei przegladaja bazy danych ,cv,oferty od ludzi ...i na tej podstawie ich wylapuja;)a tusie okzauja ,ze to nie jdyna droga:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agacina --> to nie jest praca, którą się wykonuje \"od-do\". Trzeba dużej elastyczności, weź pod uwagę że osoby z którymi chcesz się spotkać zwykle mogą się spotykać wieczorami (w ciągu dnia są zajęte, bo... pracują :-) ). Niechętnie też przyjdą do Twojego biura - normą jest spotykanie się na mieście, w restauracjach itp. To nie oni zabiegają o pracę - to Ty masz ich przekonać do tego, żeby chcieli zmienić robotę. Banałem jest stwierdzenie, że swoją pracę należy lubić - ale w tym przypadku jest to szczególnie ważne. Trzeba mieć tzw. obycie, trzeba się naturalnie czuć w eleganckim ubraniu, wiedzieć jak się zachować w oficjalnych sytuacjach; trzeba mieć w sobie to \"coś\" co spowoduje, że ci ludzie (przeważnie na wysokich stanowiskach, z doskonałym życiorysem i dużym ego) w ogóle będą chcieli z Tobą rozmawiać. W świecie headhunterskim są dwie grupy ludzi: tzw. researcherzy - czyli ci, którzy \"namierzają\", zdobywają nazwiska i numery telefonów itp. oraz konsultanci - ci, którzy faktycznie spotykają się z kandydatami. Moje powyższe uwagi odnoszą się do konsultantów. Researcher natomiast powinien przede wszystkim cechować się pracowitoscią, wytrwałoscią, systematycznością i kreatywnością. A teraz zmykam, czas obciągnąć sobie samemu z połykiem :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szpilka zla
no tak,nie ma to jak samemu sobie dogodzic:P nikt tego nie robi lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zak--ochana
Anek Pasemko- widać , że jesteś z Suchedniowa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×