Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość trysia 25

jestemw ciazy dostalam prace - a teraz sie boje

Polecane posty

Gość trysia 25

jest tak: bedac na stazu zaszlam w ciaze, ciaza zagrozona wiec musialam isc na zwolnienie: 1 miesiac.. w tym czzasie szukalam pracy.. widzialam ze predzej czy pozniej bedzie dobrze a stazu mi nie przedluza, poszlam na rozmowe w 4 mc- nic nie bylo jeszcze widac..rozmowa poszla swietnie.. widac bylo ze facet mnie przyjmie.. na koncu powiedzialam ze powinien wiedziec ze jestem w 4 mc.. on sie zdziwil.. ale stwierdzil ze teraz nie moze mnie nie zatrudnic bo bylaby to dyskryminacja kobiety w ciazy.. podpisac mamy umowe..na 8 miesiecy.. boje sie troche.. ze np jesli bede zmuszona isc na zwolnienie.. zus mi go nie wyplaci poprostu.. napiszcie prosze co wiecie o takich przypadkach.. jak sie zabezpieczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejanli
no to trafilas na porzadnego czlowieka inny by sie nawet nie przejmowal tym ze jestes w ciazy. nie rozumiem pyt5ania dlaczego zus mialby nmie zaplacic za zwolnienie lekarskie dlaczego tak myslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trysia 25
bo bezposrednio ze zwolnienia chorobowego( staz) poszlam do pracy..a jesli np za 2 miesiace znow lekarz kaze mi isc na zwolnienie? to bedzie dziwnine wygladalo.. w ogole boje sie ze dla zusu dziwny bedzie fakt ze ktos chcial mnie zatrudnic w ciazy.. boje sie bardzo.. ja wiem ze mialam niesamowite szczescie ale kolezanki mnie strasza ze to podjejrzanie wyglada:(a ja naprawde musialam isc do pracy.. nie chce nikogo oszukiwac, wyzyskiwac... poprostu bardzo potrzebuje pieniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejanli
jali wszystko bedzie w porzadku z dokumentacja to nic nie moga zrobic nie udowodnia ci ani pracodawcy ze to jakies oszustwo, z tym ze na zwolnienie mozesz isc dopiero po 30 dniach od rozpoczecia pracy bo jestes po stazu i nie ma ciaglosci ( staz sie nie liczy jako praca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja ja
ZUS faktycznie podchodzi nieufnie do takich przypadkow, ale jeżeli będziesz miec dowody, ze chodzilaś do pracy i faktycznie pracowalaś, to nie będzie problemów. Pamiętaj o podpisywaniu listy obecności, notuj sobie w kalendarzu twoje codzienne czynności, jeżeli bylaś na delegacji to wypisz druczek nawet jeżeli nie przysługuje ci zwrot kosztów itd. W razie czego będziesz miała dowody, że twoja praca to nie fikcyjna umowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trysia 25
wiem wiem..... dziekuje Co za odpowiedz.. jesli ktos wie cos jeszcze bede wdzieczna za info:) w oggole to chyba jakis cud ze mnie zatrudnili.. czy jestem ewenementem jakims? na poczatku nie chcialam facetowi powiedziec o ciazy...ale poczulam sie jak oszustka..musialam sie przyznac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trysia 25
a ja ja --> dzieki wielkie za rady:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×