Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gogo125

klauzula o zakazie konkurencji

Polecane posty

Gość gogo125

czy ktoś z was spotkał się już z tą klauzulą? Ja niestety ją podpisałam i to był mój bład. Poradźcie co może zrobić mi pracodawca jeżeli mimo zakazu podejmę pracę u konkurencji (nawiasem mówiąc nie bardzo jest to konkurencja ale..)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cholernie boli
Pracodawca bedzie miał prawo zwolnic cie dyscyplinarnie i domagac zadośćuczynienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gogo125
ale podejmę pracę po okresie wypowiedzenia w firmie, a nie w czasie pracy. A poza tym kodeks pracy i cywilny mówią że pracodawsa może żądać odszkodowania za szkodę. A ja nie mam zamiaru mu jej wyrządzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpisałaś to pozamiatane
NIE PODPISUJE SIE UMOW KTORYCH SIE NIE ROZUMIE:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cholernie boli
a to co innego :) klauzula dotyczy tylko okresu, w którym jesteś zatrudniona u tego pracodawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cholernie boli
tak myslę, ale doczytaj dokładnie jak sformuowano te klauzulę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gogo125
no właśnie nie dotyczy tez pół roku po ustaniu umowy o pracę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 858585d
umowa o zakazie konkurencji może dotyczyć też okresu po ustaniu stosunku pracy, ale wg kp tylko wtedy, gdy masz dostęp do szczególnie ważnych informacji, których ujawnienie mogłoby narazić pracodawcę na szkodę. Pracodawca jest Ci wtedy wypłacić odszkodowanie za ten okres. jeśli nie wypłaca, zakaz konkurencji przestaje obowiązywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gogo125
chciałam napisać że dotyczy a nie że nie dotyczy ale chodzi mi tylko o to czy jeżeli nie wyrządzę szkody mojemu byłemu pracodawsy to czy może roszczyć ode mnie odszkodowanie skoro kodeks mówi że jestem zobowiązana do naprawienia wyrządzonej szkody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 858585d
to nie Ty oceniasz, czy wyrządziłaś mu szkodę, tylko to sąd oceni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gogo125
powiedzmy że to są informacje które można by gdzieś wykorzystać, ale ja nie mam takiego zamiaru, po prostu chcę zmienić miejsce pracy. Pracodawca zasłania się klauzulą bo nie chce strcić pracownika pracującego na dwóch etatach za marne grosze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 858585d
jeszcze raz Ci mówię, to nie Ty to będziesz oceniać, tylko oceni to sąd, a dam sobie rękę uciąć, że do sądu Cię pracodawca pociągnie, jeśli zmienisz pracę. ewentualnie możesz spróbować się z nim porozumieć i zmienić umowę o pracę w ten sposób, że wywali się z niej tę klauzulę, ale nie sądzę, żeby to przeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gogo125
mam nadzieję mimo wszystko że obejdzie sie bez sądu, wolałabym się dogadać, ale jeżeli się nie da to będę walczyć. może ktoś z was był w takiej sytuacji, i ma doświadczenia? Będę wdzięczna za radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aga23
proszę o info, jestem w podobnej sytuacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gogo125
?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam taką klauzulę, że zakaz konkurencji obowiazuje przez jakiś czas, chyba ze 2 lata po zakończeniu pracy u danego pracodawcy, ale przecież nie za darmo! ;) mają mi za to płacić 50% dotychczasowego wynagrodzenia - chyba, że złamię zakaz konkurencji, to przestają płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×