Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Księgowość potrzebne studia czy praktyka

Polecane posty

Gość gość

Witam :) Szukam osób które "siedzą" w księgowości i mogą mi pomóc. Zacznę od tego że ukończyłam Technikum o profilu ekonomicznym i zdałam egzamin techniczny+maturę. Jednym z przedmiotów który miałam to rachunkowość. Uczenie się tego przedmiotu sprawiało mi przyjemność więc po technikum postanowiłam że zacznę studiować FIR. Studia wybrałam zaoczne i jednocześnie pracowałam jako pracownik biurowy - fakturzystka. Niestety z przyczyn osobistych nie udało mi się ukończyć studiów i przerwałam je w połowie semestru 6... nie udało mi się także reaktywować w ciągu 2 lat. Obecnie jestem na macierzyńskim i zastanawiam się czy to nie jest idealny moment na powrót do osiągnięcia celu jaki sobie postawiłam parę lat temu - praca w księgowości. W dziekanacie dowiedziałam się że mogę wznowić studia od 6 semestru z tym że musiałabym chodzić na wykłady i zaliczyć wszystkie przedmioty ale to nie jest dla mnie problem. Zastanawiam się bo studia oznaczałyby dla mnie jedynie papierek, dużą wiedzę zdobyłam w technikum i do tej pory pamiętam podstawy, jedyne co musiałabym nadrobić to przepisy i być na bieżąco... większość osób konkretną wiedzę zdobywa podczas pierwszej pracy... ale w ogłoszeniach pierwsze kryterium to wyższe wykształcenie. Zastanawiam się czy mimo ukończenia studiów nie będę w tym samym miejscu. A może poświęcić się i znaleźć płatny lub nawet bezpłatny staż? Z tym że słyszałam że wiele z nich kończy się na kserowaniu dokumentów i parzeniu kawy. Mało jest pracodawców którzy chcą przyjąć kogoś bez doświadczenia i dać mu szansę żeby się nauczył przez praktykę... Proszę o radę bez hejtów i wyśmiewania. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam jeszcze że i w ofertach stażowych widziałam kryterium : min pół roku doświadczenia. Jak je zdobyć? Szukać do skutku czy pracować za darmo żeby je zdobyć?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podstawa prawna księgowych w Polsce reguluje przepisy które ustanowiły przymus ukończenia studiów wyższych. . Mile widziane przebyte praktyki na stanowisku księgowa zanim będziemy starać się o pracę właściwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Księgowość to specyficzna dziedzina... jestem po studiach i półrocznym stażu i nie mogłam znaleźć pracy więc zaczęłam szukać w innej branży. Od 3 lat pracuję w sprzedaży. Za to koleżanka po liceum dostała się na kurs rachunkowości z UP i pracuje obecnie w przedszkolu jako pomoc księgowej na umowę na czas nieokreślony... A mnie odsyłano z kwitkiem bo za małe doświadczenie. Na Twoim miejscu wybrałabym coś innego chyba że możesz sobie pozwolić np na rok bezpłatnej pracy w jakimś biurze rachunkowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na studiach nie naucza cię księgowości, tylko praktyka. W zawodzie ciężko się wybić, bo stare księgowe nie chcą uczyć młodych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zacznij od stażu, ja skończyłam zupełnie inne studia, poszłam na kurs rachunkowości, potem na staż do biura rachunkowego, potem druga praca w biurze rachunkowym na stanowisku młodszego księgowego. Praca s księgowości to ciężki kawałek chleba, życie zorganizowane pod podatki i placa w zawodzie spada. Widzę mnóstwo ogłoszeń dla głównego księgowego za.... 2500 zł netto w mieście wojewódzkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś dziś ja nie miałam studiów ale pare lat temu też stwierdziłam że po zdaniu technika i mając podstawy odbędę staż i zdobędę trochę doświadczenia. Na 15 biur rachunkowych odpowiedziały 2 w tym w jednym dali mi do zrozumienia że nie mają czasu na uczenie kogoś kto nigdy nie pracował i nie ma praktyki a w drugim że nie gwarantują że nie skończy się na przekładaniu papierków... dałam sobie spokój. Nikt nie chce uczyć młodych i chętnych do pracy albo ja miałam takiego pecha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka - dziękuję za odpowiedzi. Właśnie dlatego nie wiem czy te studia to dobry pomysł, szczerze mówiąc więcej wyniosłam z technikum. Nie zależy mi na tym żeby zarabiać nie wiadomo ile od razu, gdyby ktoś mi dał szansę to wykorzystałabym ją na max żeby jak najwięcej się nauczyć ale tak jak piszecie nikt nie chce uczyć młodych a znajomości niestety nie mam w tej branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skończ licencjat jak już zaczęłaś, ale praca księgowego to przede wszystkim podatki, a tego możesz nauczyć się tylko w pracy, bo podatki na studiach traktują po macoszemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co widzę to pracowałaś jako fakturzystka - domyślam się ze poznałaś niektóre dokumenty i ich obieg a to zawsze coś. Podzwoń może po biurach rachunkowych w swoim mieście i popytaj jak zapatrują się na taki staż. Moim zdaniem studia nic nie dadzą bo tylko przez praktykę nabywa się odpowiedniej wiedzy do tego zawodu. Ważne jest też analityczne myślenie i dobry mentor na początek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dostałam pracę po znajomości jako pomoc księgowej, wcześniej szukałam bezskutecznie a na staż nie mogłam sobie pozwolić. W biurach rachunkowych mówili mi np że zgłaszają się do nich osoby z doświadczeniem ok 5 lat dlatego rzadko przyjmują takich których trzeba uczyć. Ciężko się wybić w tej branży, ogólnie nie wiem czy nie lepiej byłoby dla Ciebie pomyśleć o czymś innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niektóre ogłoszenia na staż zawierają takie wymagania jakby co najmniej miało się pracować za 3000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciekawe info o karierze w księgowości można znaleźć na fejsie i na stronie movetoszczecin.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracę dodatkowa możesz świadczyć dla firm po godzinach jeśli nie znajdziesz pracy w swojej branży. Sprawdź http://biznes-broker.com gdzie szukają ludzi na wile stanowisk jako praca dodatkowa, sam tłumacze dla co nieco, raz w tygodniu mam jakieś małe zlecenie przetłumaczyć z Ukraińskiego na PL bo załatwiają ludziom prace u nas chyba..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pracuję w zawodzie od ponad 4 lat. Miałam chyba fuksa, bo pracę dostałam dzień po obronie ostatniej pracy magisterskiej. Bez znajomości. Pomogło mi dużo cv, bo skończyłam 3 kierunki (jeden prawniczy, dwa ekonomiczne) i chyba na ludziach to robiło jakieś tam wrażenie. Ale praca w zawodzie jest ciężka, o dłuższy urlop ciężko. Praca pod dyktando terminów, ja zajmuję się dodatkowo wypłatami i wszystkim, co z tym związane, jestem sama na swoim stanowisku, więc odpowiedzialność ogromna. Nie wiem czemu, ale ostatnio trochę zaczęłam żałować, że nie zajęłam się czymś innym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja akurat mam studia i na chwilę obecną już ponad 5 lat doświadczenia w zawodzie księgowej. U mnie w firmie wszyscy z księgowości są po studiach, ale moim zdaniem do prowadzenia prostej księgowości starczy kurs i praktyka. Nie wiem jak w innych miastach ale w Krakowie http://praca-malopolskie.pl/m/krakow/ w finansach i księgowości zatrudnia się bardzo dużo osób i tutaj to opłacalne kierunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×