Odpowiedz na ten temat

Mój mały biznes na wsi. Wypali?

 • gość 2016.03.01 [18:14]
  Hejusmiech.gif Wymyśliłam "mój biznes" tak z dnia na dzień. Szukam pracy już od 2 lat bezskutecznie. Byłam na kilku rozmowach, na dniu próbnym i na tym się skończyłosmutas.gifsmutas.gif Jestem po pedagogice i chciałabym pracować w szkole, jednak do sklepów też wysyłałam cv ale nie sprostam ich wymaganiom.
  Do rzeczy. W niedalekiej wsi znajduje się budynek szkoły podstawowej,która została kilka lat temu zamknięta. Powód-brak dzieci. W sąsiednich wsiach wszędzie są podstawówki dlatego w tej najmniejszej było za mało dzieci żeby się utrzymała. I tak sobie myślę co można założyć w tej"szkole" aby zachęcić dzieci z tej wioski i okolicznych?? Myślałam o sali zabaw. Po szkole, czy w weekendy dzieci zbierały by się w takiej sali, przychodziły z rodzicami, miały bo na miejscu "raj"usmiech.gifusmiech.gif Organizowałabym np urodziny, dzieciaki na feriach czy wakacjach miałyby gdzie spędzić czas a nie przed komputerem w domu.
  Jak myślicie czy udało by się to? Nie wiem czy jest sens za to się brać ale budynek stoi pusty, ja pracy nie mam i tak mi przyszło do głowy. Napiszcie szczerze co o tym myślicieusmiech.gif
 • gość 2016.03.01 [18:28]
  nikt? dziewczyny proszę doradźciesmutas.gifsmutas.gif
 • gość 2016.03.01 [18:35]
  wszystko fajnie, ale ten budynek nie należy do ciebie.
 • gość 2016.03.01 [18:44]
  Na wsi raczej nie wypali.Ludzie biedni,nikt nie będzie płacił za salę zabaw.Czynsz, lokal policz czy to Ci się opłaci.?wg mnie nie
 • gość 2016.03.01 [19:17]
  właśnie tak myślałam,że od razu będę spisana na stratysmutas.gif
  Pewnie ośmieszyłabym sie tylko przed tymi ludźmi i tylesmutas.gif
 • michal70 2016.03.01 [23:42]
  Biznes na wsi nie zawsze est spisany na straty, trzeba tylko trafić w gust mieszkańców, należy wiedzieć co to ma być za biznes i czy się będzie miało konkurencję. Dlatego osobiście mogę polecićwww.rybkodajnia.pl. Jeżeli ie wiesz czy dasz sobie redę na starcie, zajrzyj na tę stronę. Wtedy na pewno będziesz wiedzieć czy rozpoczynać biznes czy nie.
 • gość 2016.03.01 [23:49]
  Witam zly pomysl na taki biznes raczej dyskoteka w Weekendy albo coś dochodowego w tej szkole robic?
 • Oliwia19988 2016.03.07 [14:09]
  Pomysł na biznes to jedna sprawa. Ważna jest też teoretyczna wiedza z tematu prowadzenia firmy. Jeśli do tej pory nie miałaś z tym doświadczenia, polecam poczytać - chociażby na stornie Wiktor Przedsiębiorczy: http://wiktorprzedsiebiorczy.pl/ . Taka wiedza na pewno prędzej czy później się nam przyda. Warto wcześniej się zorientować, z jakimi problemami i trudnościami możemy się spotkać. Oszczędzi nam to sporo nerwów, a pewnie i pieniędzy.
 • Jena7 2016.08.22 [16:16]
  Moim zdaniem w pierwszej kolejności warto zebrać opinie, czy w ogóle jest zapotrzebowanie na takie usługi. Dopiero później trzeba podjąć decyzję. Jeżeli mieszkasz na wsi może spróbuj otworzyć jakiś sklep internetowy, wtedy będziesz mogła działać na skalę ogólnopolską.
 • gość 2016.10.18 [14:04]
  Gorąco polecam tą firmę
  http://www.jaro.home.pl/
  Firma mieści się w Warszawie ale działa w całym kraju. Współpracuje z wieloma producentami więc każdy znajdzie coś dla siebie.
  Pozdrawiam
 • gość 2017.04.06 [01:17]
  Żona także założyła biznes na wsi, sklepik i jej się całkiem powodzi, chociaż jeśli chcesz w coś inwestować na wsi to ja polecam porządną hodowlę, można wziąć kredyt dotacje itd. Mam obecnie bardzo dużą hodowlę drobiu i trzody, opałaca się. Kupuję dobre pasze zwww.biofeed.pl i to działa, zwierzęta są zdrowe, dobrej jakości itd
 • gość 2017.09.13 [12:38]
  Coraz więcej zakładów pracy masz w mniejszych miejscowościach. Zresztą - jak pogadasz z ludźmi z EuroKadra to usłyszysz, że bez dadzą ci pracę prawie wszędzie. Braki są w prawie wszystkich firmach, a jeśli jesteś w dodatku fachowcem, to etat znajdziesz z dnia na dzień.

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...