Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ipk2010

Nauczyciel przedszkola, kursy pedagogiczne/kwalifikacyjne

Polecane posty

Gość ipk2010

Witam, Szukam ostatnio ofert kursów dla nauczycieli pracujących z małymi dziećmi. Jeżeli chodzi o kursy kwalifikacyjne, to znalazłam sporo dobrych ofert. Jest kilka interesujących na placówka.znp.edu pl, gdzie oferują kursy dla nauczycieli połączone z nauczaniem angielskiego. Nie wszystkie kursy pedagogiczne są tylko dla nauczycieli z kwalifikacjami. Część jest opisywana jako kursy dla czynnych zawodowo nauczycieli, bez kwalifikacji. Rozumiem,że chodzi o biologów czy fizyków bez studiów pedagogicznych, ale co zmienia to w sytuacji osoby pracującej w przedszkolu? Co sądzicie o kursach doszkalających innych rodzajów i czy z nich korzystacie? Czy w pracy z małymi dziećmi znajdują one zastosowanie? Ciekawa jestem co u was się zmieniło, który był najbardziej korzystny, dał nowe, praktyczne możliwości i ułatwił pracę? Z własnego doświadczenia mogę bardzo polecić kursy organizowane w Warszawie przez CMPPP, Kanadyjski Instytut Montessori (drogie ale świetny poziom i ogrom praktycznego doświadczenia) oraz Promyk Słońca we Wrocławiu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WSEIiI
Szanowni Państwo Studia podyplomowe kwalifikacyjne przeznaczone są dla nauczycieli chcących zdobyć uprawnienia do nauczania drugiego przedmiotu. Umożliwiają również uzyskanie uprawnień nauczycielskich przez absolwentów szkół wyższych, którzy zamierzają zdobyć uprawnienia pedagogiczne i kwalifikacje do wykonywania zawodu nauczyciela. Programy studiów realizowane są w formie wykładów, ćwiczeń, warsztatów, treningów, laboratoriów, praktyk oraz seminariów. Trwają od 3 do 4 semestrów nie mniej niż 350 godzin. Wśród proponowanych kierunków studiów podyplomowych kwalifikacyjnych proponujemy między innymi logopedię, oligofrenopedagogikę, wychowanie przedszkolne, wiedzę o społeczeństwie, resocjalizację i profilaktykę społeczną, jak i zarządzanie oświatą. Kursy kwalifikacyjne dla czynnych zawodowo nauczycieli dają możliwość zdobycia nowych kwalifikacji. Kursy kwalifikacyjne z zakresu oligofrenopedagogiki, bibliotekoznawstwa, wychowania do życia w rodzinie czy pedagogiki leczniczej służą poszerzeniu kwalifikacji i kompetencji nauczycielskich. Nauczyciele do wyboru mają również szereg kursów doskonalących obejmujących szeroki zakres tematyczny, od komunikacji interpersonalnej, przez ciekawe metody pracy wychowawczej, po technologie informacyjne. Inną formą doskonalenia zawodowego dla nauczycieli są studia podyplomowe doskonalące na przykład z zakresu neurologopedii, ochrony dziedzictwa archeologicznego czy dietetyki w sporcie. Zadaniem form doskonalących jest poszerzanie szeregu kompetencji zawodowych. Przynoszą one bardzo konkretną wiedzę na temat szczegółowych zagadnień. Dlatego warto zainwestować w siebie i nauczyć się jak lepiej i skuteczniej uczyć innych. Luiza Kalupa, Kanclerz Wyższej Szkoły Edukacji Integracyjnej i Interkulturowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sebo999
Witam. Powiem, że pozytywne doświadczenia mam z trenerami z firmy Stimulus. To warszawska firma, na stronie www.stimulus.com.pl są spisane wszystkie realizowane tematy szkoleń. Dlaczego było spoko podczas szkolenia? Po pierwsze – zaangażowanie, trenerzy nie pracowali za karę...tak jak to czasami bywa na takich szkoleniach:P Po drugie – mają tematykę szkoleń dopasowaną do wymagań rynku. Nie ma jakiś niepotrzebnych archaicznych tematów...Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Qualnnana
Jak szukacie fajnych szkoleń dla pedagogów to polecam Wam zerknąć na Centrum Szkoleniowe SOYER - prowadzą różne kursy w rożnych miastach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeglądałam propozycje różnych uczelni i firm szkoleniowych i najlepiej pod względem kursów wypada Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Janusza Korczaka. Najciekawsze merytorycznie, przynajmniej tak wynika z opisów, oryginalne i bardzo konkretne. Szczególnie na wydziale w Lublinie, np. praca z uczniem zdolnym i sposoby wspierania talentów, praca z sześciolatkiem, z uczniem z zaburzeniami rozwojowymi czy z uczniem agresywnym. Sporo mają tych kursów i oferta prezentuje się bardzo profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśli chodzi o kurs pedagogiczny to ja także zrobiłam rozeznanie i najwięcej pozytywnych opinii mial kurs w http://www.kursal.pl/oferta/pedagogiczne/ i na niego sie zdecydowałam. Jestem mega zadowolona, wiele się nauczyłam i dzięki temu mogę działać w obszarze pedagogiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malina236
Kursy pedagogiczne są ważne nie tylko po to, aby wzrosły nasze kwalifikacje, ale dzięki temu możemy też dużo więcej zaoferować dzieciom. Polecane często jest np. szkolenie z tańca terapeutycznego dostępne na stronie https://www.centrum.tychy.pl/szkolenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NOVA CE GLIWICE
Nabór zimowy W18 rozpoczęty! Zapisz się do naszej szkoły, wybieraj kierunki, zdobądź wymarzony zawód już w rok! W swojej ofercie mamy gimnazjum, liceum i szkoły policealne dla dorosłych w trybie zaocznym, dziennym lub wieczorowym do wyboru. Zajęcia w centrum, własne pracownie zawodowe, wykwalifikowana kadra, wydajemy legitymację na zniżki, zaświadczenia o nauce. Zapraszamy do sekretariatu NOVA Centrum Edukacyjne ul. Zwycięstwa 50/2, Gliwice tel.: 794 400 162, mail: gliwice@nova.edu.pl, www.nova.edu.pl Polub nas na FB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hej. nic nie piszecie o tegorocznych szkolenia. nic się w temacie nie dzieje? podrzućcie jakieś namiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nederland
W tym roku też pojawiły się szkolenia z terapii dzieci i młodzieży w Centrum CBT. Jak nie patrzyłaś jeszcze na ich stronkę to w październiku startują i można się już zapisywać łap maila eczajka@cbt.pl . Generalnie będzie pięć różnych tematów, co miesiąc będzie zjazd weekendowy po 20 godzin wykładowych - teoria i warsztaty. Szczegóły: http://cbt.pl/szkolenia/kursy-zawodowe/oferta/terapia-poznawczo-behawioralna-dzieci-i-mlodziezy/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magg

Pracuję na programie często facebook.com/Kraina-Ma%C5%82ego-Einsteina . Przeszłam szkolenie. Otrzymujesz dosłownie cały dydaktyczny pakiet, szereg inspiracji, praktycznie stały kontakt przez social media właśnie. U dzieciaków naprawdę szybko rośnie wyobraźnia, zaczynają inaczej rozmawiać po tych zajęciach. Te, które nie radziły sobie z matmą nagle dopytują o ćwiczenia. Myślę, że to jeden z tych bardziej wszechstronnych programów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×