Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Karioka1111

NAUCZYCIEL PRZEDSZKOLA

Polecane posty

Gość Karioka1111

Mam pytanie do osób, które wiedzą coś na temat pracy nauczyciela w przedszkolu. Mam wyższe wykształcenie magisterskie ale nie związane z pedagogiką. Chciałabym jednak zostać nauczycielką w przedszkolu. Czy mam szanse i jakie kursy, czy też podyplomówki powinnam ukończyć? Nie pracowałam i nie pracuję jako nauczyciel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karioka1111
Nie ma nikogo, kto coś wie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karioka1111
Jeżeli są jakieś kursy kwalifikacyjne czy też podyplomówki, to wszystkie oferty skierowane są do nauczycieli;-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz zrobić kurs pedagogiczny 6 misięczny +podyplomowo pedagogikę przedszkolną 3 semestry . Zasady naboru ustala uczelnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karioka1111
Dziękuję Ci * poziomko. Tyle zdążyłam się dowiedzieć i chyba podyplomówka jest lepsza. Masz już jakieś doświadczenia w tym temacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skończyłam podyplomowo pedagogikę przedszkolną i spełniam swoje marzenia,wcześniejsze wykształcenie nie związane z pedagogiką

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karioka1111
*poziomko! ja też chciałabym pracować jako nauczyciel przedszkola, obecnie przebywam na urlopie wychowawczym i tak mnie jakoś naszło. Czy mogłabys mi napisać coś więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
praca nie jest wcale taka "prosta" jak się wydaje.Dzieci są bardzo różne a oczekiwania rodziców nieziemskie.Mnie zaskoczyło to,że dzieci nigdy nie jechały autobusem,tramwajem ale za to znają świetnie marki samochodów którymi jeżdżą ich rodzice . Po weekendzie kiedy pytałam dzieci co robiły to najczęściej odpowiadały ze były w supermarkecie i grały na komputerze,a co robiły z rodzicami to już nie potrafili powiedzieć. Skoro jesteś na wychowawczym przestrzegam nie bądź mamą zapatrzoną w siebie,rozmawiaj z dzieckiem i baw się z nim. Praca w państwowym przedszkolu to 25 g/tydz urlop 35 dni.Placówka nieferyjna więc brak wolnego w Wigilię,Sylwester itp. Przedszkole prywatne zazwyczaj 40 g/tyg brak karty nauczyciela. Plusy takiej pracy-dużo się dzieje,jeździsz na wycieczki,czasami jakieś prezenty od dzieci i rodziców,jesteś dla dzieci wzorem,przytulają się do ciebie i są bardzo wdzięczne,możesz się powygłupiać i ci jeszcze za to płacą,w lecie możesz się opalić w czasie pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karioka1111
*poziomko- masz rację. Na pewno nie jest to łatwa praca ale kiedyś bardzo o tym marzyłam a teraz znów to we mnie zakiełkowało. Lubię dzieci i wiem, że mam z nimi dobry kontakt. Jednak moja edukacja nie szła w kierunku pedagogiki. Mam dyplom z zarządzania a teraz zastanawiam się nad zrobieniem podyplomówki z pedagogiki aby mieć przygotowanie pedagogiczne. Rozumiem, że zaczynałaś od nauczyciela stażysty. A teraz jaki masz stopień awansu zawodowego? Trochę to trwa a ja już nie jestem młoda ale mam chęć i coraz bardziej się nakręcam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
staż trzeba rozpocząć we wrześniu a trwa 9 miesięcy.W przedszkolu prywatnym staż nauczycielski nie przekłada się na zarobki,opiekunem stażu musi być co najmniej nauczyciel mianowany a w przedszkolach prywatnych takich jest mało,dodatkowo prowadząc ci staż inwestują w ciebie więc zazwyczaj żądają podpisania "lojalki" ja jak dobrze wszystko będzie staż rozpocznę we wrześniu 2011(na razie sprawdzają czy opłaca się we mnie inwestować.A co dalej,myślę że będę kiedyś próbowała do państwowego,może do szkoły jako nauczyciel wczesnoszkolny(ustawa daje nam takie kwalifikacje ze względu na naukę 6-latków w szkole),nie ma to jak 2 miesiące wakacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karioka1111
*poziomko! Zastanawia mnie jeszcze jedno; czy dyrektor przedszkola, czy też szkoły nie wolałby zatrudnić nauczyciela po studiach pedagogicznych, niż osobę, która ukończyła studia magisterskie niezwiązane z pedagogiką i podyplomówkę z pedagogiki. Szczerze mówiąc nie znam nikogo, kto by skończył zarządzanie, czy ekonomię a później podyplomówkę z pedagogiki i został nauczycielem. Czy osoba po 5 latach studiów pedagogicznych nie ma wiecej wiedzy, niż ta po 3 semestrach pedagogiki? Muszę rozpatrzyć wszystkie za i przeciw bo na naszym terenie przeważają przedszkola państwowe. Czy kuratorium nie ma nic przeciwko takim nauczycielom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście,że dyrektor mając kogoś po studiach pedagogicznych i ciebie zatrudni tą drugą osobę.Musisz wybadać rynek,jakie jest zapotrzebowanie na nauczycieli,przejrzyj ogłoszenia.Ja pracuję w stolicy i o pracę nie muszę się martwić Kończąc podyplomowo 1,5 roku pedagogiki +1,5 roku wychowania przedszkolnego masz 3 lata,tyle co licencjat więc niekoniecznie się to opłaca ale kwalifikacje masz pełne(takie jak osoba po studiach pedagogicznych.Jak masz wątpliwości zapytaj w kuratorium. Ktoś na forum napisał o studiach podyplomowych dla osób bez przygotowania pedagogicznego z tym,że trwają one jeden semestr dłużej(zamiast 1,5 roku 2 lata)Jakie są wymogi musisz poszukać w informatorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karioka1111
Dziękuję Ci *Poziomko za odpowiedź. Tak się cały czas nad tym wszystkim zastanawiam. Wszystkie oferty, które znalazłam to te z 3 semestrami i są one również skierowane do osób, które chcą zostać nauczycielem. Myślałam o zintegrowanej edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Czy taki kierunek da mi przygotowanie pedagogiczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podejrzewam,że nie da ci ten kierunek przygotowania pedagogicznego.O wymogach i kwalifikacjach musisz poszukać na stronach internetowych uczelni.Plusem jest to,że edukacja wczesnoszkolna daje co kwalifikacje do pracy z dziećmi 6-9 (a dwa miesiące wakacji i 18 godz/tyg to ogromny plus)Być może uczelnia prowadzi równoległy kurs pedagogiczny ale musisz popytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karioka1111
Wiesz *poziomko, że im więcej czytam, tym bardziej nic nie wiem;-((( Wiem tylko (o ile wszystko zrozumiałam), że najpierw muszę zrobić przygotowanie pedagogiczne a następnie wybrany kierunek. Czyli tak, jak pisałaś; 1,5 pp i 1,5 np wychowanie przedszkolne. Czy przygotowanie pedagogiczne jest takie samo dla nauczycieli p-la, jak n-li np gimnazjum? Nie znam się na tym ;-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przygotowanie pedagogiczne jest takie samo dla wszystkich nauczycieli(kurs 6 miesięczny lub studia podyplomowe).Przygotowanie pedagogiczne można zdobyć podczas studiów i tak jeśli wybierzesz licencjackie studia pedagogika przedszkola -nie będziesz musiała uzupełniać kwalifikacji. Udaj się do kuratorium i tak zapytaj o warunki zatrudnienia,doradzą Ci co jest lepsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karioka1111
*poziomko ja juz mam studia, dlatego szukam odpowiedniej podyplmówki, w moim przypadku musi to być przygotowanie pedagogiczne, bo takiego nie mam a na wszystkie specjalności jest ono wymagane. Chyba dobrze rozumuję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karioka1111
Odświeżam temat;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja sem
zrób sobie podyplomówkę z zarządzania kadrami małoletnimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karioka1111
Interesuje mnie praca w przedszkolu lub w szkole w klasach I-III

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasienieczkaaa
Mnie też interesuje taka praca i co z tego? Mam skończone studia z pedagogiki i podyplomówke z nauczania wczesnoszkolnego. Szukam pracy juz półtora roku. Znalezienie takiej pracy graniczy z cudem. Trzeba mieć wyjątkowe szczęście, a jeszcze lepiej znajomości. Nie radzę:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martamilos
Czy nauczyciel z tytułem magistra bez przygotowania pedagogicznego może mieć ukończone inne studia, niż pedagogiczne np zarządzanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aby zostać nauczycielem trzeba posiadać odpowiednie kwalifikacje.Studia z zarządzania takich kwalifikacji nie dają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martamilos
wiem; jestem w trakcie podyplomówki z przygotowania pedagogicznego ale czy jeśli "zrobię" kwalifikacje, to będę jako mgr z przygotowaniem pedagogicznym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nie wystarczy musisz uzupełnić wykształcenie o pedagogikę przedszkolną(studia podyplomowe)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
We wrześniu 2009r do stałam trzecią umowę od p. dyrektor na czas określony (pracowałam w przedszkolu) od 1.09.2009- 31.08.2010r. W poprzednim roku (2008/2009) szkolnym robiłam staż na n. kontraktowego, w maju oddałam całą teczkę( zatwierdzono pozytywnie) a w czerwcu p. dyrektor nie chciała przyjąć mojego wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego twierdząc, że "jest sezon urlopowy"( chodziło o zebranie się komisji). Nie chciała mnie w ogóle słuchać i kazała mi wniosek złożyć w październiku ( jednocześnie z tym we wrześniu znowu jak pisałam po raz trzeci dostałam umowę na czas określony).W październiku wniosek złożyłam, w listopadzie zebrała się komisja kwalifikacyjna no i 1.12.2009r, uzyskałam awans n. kontraktowego. Jednak nie dostałam żadnej nowej umowy na czas nieokreślony ani nawet aneksu , bo cały czas miałam na umowie, że pracuję jako n, stażysta a od. 01.01.2010r dostawałam wynagrodzenie i pracowałam już jako kontraktowy. Oczywiście p. dyrektor robiła mi złudne nadzieje, że dalej będę pracować a w pod koniec lipca, dzień przed urlopem... nawet nie podziękowała mi za współpracę tylko oznajmiła że dalej mnie nie zatrudni, nie podając nawet przyczyny!! Pocztą wysłałam podanie o pracę i dostałam kolejny raz odpowiedź negat. znowu bez podania przyczyny. Dowiedziałam się jeszcze, że w czasie roku szkolnego poza moimi plecami dyrektorka organizowała sobie zebrania z rodzicami oraz robiła ankiety na mój temat z sugestywnymi odpowiedziami(czyli takimi, które jej odpowiadają a mnie szkalują).Teraz po 4!! latach pracy w tymże przedszkolu znowu szukam pracy. Chcę walczyć w sądzie, dostałam pozytywną odpowiedź z Państw. Inspekcji Pracy, czekam na opinię prawników z ZNP. Powinnam od stycznia (czyli jak dostałam awans na n. kontraktowego) dostać umowę na czas nieokreślony albo chociaż aneks do poprzedniej umowy! Wyraźnie dyrektorka dążyła do tego aby mi jej nie dać ! Poza tym robiła na mój temat (bez mojej wiedzy) ankiety, dostałam również donos, który pod groźbą zwolnienia musiałam podpisać. Na zebraniach dyrektorka robiła pod moim adresem ironiczne uwagi ( że jestem młoda i nic nie umiem i nie wiem), ze mną w ogóle nie rozmawiając, ale przyjmując w swoim kantorku rodziców i wypytując ich o moja pracę! Jak byłam na chorobowym to oczywiście mi się oberwało od rodziców ( co było kolejną przyczyną donoszenia na mnie), ale to p. dyrektor nie potrafiła nawet tzn. nie chciało jej się nawet zastępstwa zorganizować (bo przecież na tydz. się nie opłaca) Napiszcie co o tym sądzicie oraz czy ktoś już z was może dochodził swoich praw w sądzie i jak to wygląda. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karioka1111
To mi się w głowie nie mieści aby Twoja dyrektorka tak postępowała. Nauczycielki w moim zakładzie traktowane są jak boginie, reszta to nieuki i przygłupy (to nie moja opinia!!!). Może wypadałoby zmienić przedszkole? Pozdrawiam i życzę szczęścia;-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Karioka1111 *poziomko! Zastanawia mnie jeszcze jedno; czy dyrektor przedszkola, czy też szkoły nie wolałby zatrudnić nauczyciela po studiach pedagogicznych, niż osobę, która ukończyła studia magisterskie niezwiązane z pedagogiką i podyplomówkę z pedagogiki. Szczerze mówiąc nie znam nikogo, kto by skończył zarządzanie, czy ekonomię a później podyplomówkę z pedagogiki i został nauczycielem. Czy osoba po 5 latach studiów pedagogicznych nie ma wiecej wiedzy, niż ta po 3 semestrach pedagogiki? Muszę rozpatrzyć wszystkie za i przeciw bo na naszym terenie przeważają przedszkola państwowe. Czy kuratorium nie ma nic przeciwko takim nauczycielom? Droga koleżanko Jestem w bardzo podobnej sytruacji i bardzo jestem ciekawa jak potoczyły się twoje losy od czasu wypowiedzi na forum ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MGsolutions
Czy znacie może osoby chętne do podjęcia pracy jako Nauczyciel Przedszkola w Niemczech???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×