Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość iza1191

Po jakich studiach można pracować w LABORATORIUM ??

Polecane posty

Gość iza1191

Po jakich studiach można pracować w LABORATORIUM ?? Za rok piszę maturę więc już myślę nad wyborem studiów bardzo lubię chemię i biologię więc decyduję się na zdawanie ich na maturze. Od dziecka moim marzeniem była praca w laboratorium więc chcę je spełnić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfghkj
Analityka medyczna na akademii medycznej- 5-letnie studia maigsterskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza1191
A ciężkie są to studia ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdfghkj
Oj, nie wiem, bo ja kończyłam inny kierunek na akademii medycznej, choć zakładam, że istnieją łatwiejsze :P Ale jeśli lubisz i umiesz chemię i biologię, to powinnaś sobie poradzić. Najlepiej poszukaj na stronie internetowej interesującej Cię uczelni informacji na temat tego kierunku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość versalle
ja studiuję analitykę. studia są dosyć ciężkie i z tego co wiem, perspektywy średnie. Ale przyznam szczerze, póki co nie żałuję wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaczko a nie podoba
Ci się praca w laboratorium? Czysto, sterylnie i lekka praca, tylko zarobki kiepskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Moniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
wałasnie, zarobki sa kiepskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaczkodziwaczKO
ja tak tego nie widzę- czysto, sterylnie. ja to widzę tak- nudno, monotonnie, w fartuchu (bleeee), i do tego- nieopłacalnie., są oczywiście wyjątki- zależy co się robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza1191
Zawsze o tym marzyłam moim zdanie nauka jest przyszłością co mi po tym gdy bym studiowała np. historie jeśli nie lubie siedzieć i czytać nudnych książek o przeszłości nie każdy z was musi lubia chodzić w monotonnym fartuszku ;) A co do analityki lekarskiej czy ciężko się dostać ? I słyszałam że też jest tam dużo matematyki a ją nawet też lubie ;) Czy była by różnica jeśli bym zdawała mature rozszerzoną z chemii i matematyki a nie z chemii i biologii ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość c6h6
a to ma być takie laboratorium analityki medycznej czy jakies inne np badajace tworzywa sztuczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylko wez pod uwage ,ze
to nie ejst zdrowa praca, wyziewy, bakterie, wytezasz wzrok, pracujesz zgarbiiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem zatrudniona w laboratorium od ponad 5 lat i szukam nowej (zupełnie innej) posady. Z wykształcenia jestem biologiem. Z mojego doświadczenia: - wcale nie jest tak lekko i przyjemnie - od oparów chemicznych miałam kłopoty z cerą i włosami (zostałam prawie łysa) - w fartuchu w lato trudno było wytrzymać - praca cały czas na stojąco (nogi spuchnięte na maksa) - brak kontaktu ze światem zewnętrznym - tylko koleżanki z pracy - oprócz 5 dni roboczych trzeba też pracować w weekendy - dostaje się jakieś grosze dodatku za pracę w warunkach szkodliwych - zarobki marne w porównaniu ze szkodliwością i odpowiedzialnością Lepiej pracować dla firmy oferującej sprzęt i odczynniki do lab. Przynajmniej można zarobić kilka tysięcy zł i mieć kontakt ze światem. Jeśli chcesz zrobić karierę to w lab nie ma na to szansy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość analityka medyczna
oj oj oj to moza ja sie wypowiem moja mama pracowala w laboratorium analitycznym 35 lat!! a ja 30 lat wychowalam sie i dorastalam przy analityce medycznej w ogromnym laboratorium! studia sa ciekawe, nielatwe takze wy tu nic nie wiecie , ale ja nie bede opisywac ... moja mama bardzo byla oddana pracy praca na etat + dyzury nocne, praca w soboty, dyzury w niedziele ale od niedawna sie zmienilo moja mama pracowala do konca bo niestety pol roku temu ja stracilam powiem wam tak... znam mnostwo ludzi ze sluzby zzdrowia , 30 lat w tym tkwie... w moim miescie , klikniki szpitale we wroclawiu i krakowie ... i powiem ze niektorzy czy lekarze pielegniarki polozne itp maja dar ... bo trzeba miec dar ... kochac to co sie robi.. bo pomagasz ludziom niektorzy ludzie nie nadaja sie do pracy w sluzbie zdrowia .... za to nadaja sie hmmm no do urzedu ... autorko jestes mloda, idz na te studia, polecam ! ja niestety wybralam inny kierunek .... chociaz teraz zaluje ze nie poszlam na analityke... ale za pozno .. teraz brakuje mi tych wszystkich probowek , a to laboratorium gdzie pracowala moja mama to juz nie to laboratorium... trzeba miec powolanie trzeba byc bardzo uwaznym, skoncentrowanym ... bo robisz badania... wyniki ... nie mozna sie pomylic ... bo ktos moze stracic zycie .... praca niebezpieczna, mama miala tez swoj dzial : bakteriologia ... gdzie bardzo duzo bakterii i byc moze wlasnie dlatego juz jej nie mam :( np jedna kolezanka mamy , jak odrazu zaszla w ciaze to musiala isc na zwolnienie tam nie jest tak, ze wszystko czyste, wysterylizowane owszem, ale masz kontakt z tysiacami bakterii itp.... chyba nigdy nie pracowalas w laboratorium ja je znam od kuchni .... dodam ze moja mama cigale sie doksztalcala , nawet 2 lata temu ostatni raz, kursy zakonczone egzaminami .... takze to nie ejst, ze zrobisz studia i pracujesz... trzeba byc na biezaca, co chwila jakis nowy aparat itp...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laboratorium...............
biomedycyna laboratoryjna inżynieria chemiczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość laboratorium...............
analityka chemiczna, przecież laboratoria są nie tylko w służbie zdrowia! Ogarnij się! Są jeszcze wszelkie zakłady chemiczne, produkcyjne, laboratoria przy oczyszczalniach... myśl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość analityka medyczna
ja wypowiedzialam sie na temat laboratorium analityki medycznej czlowieku wyzej nie pisz do mnie : ogarnij sie, mysl mysle, jestem ogarnieta jak to ludzie potrafia byc zawistni i chwytac za slowa a zcasem bardzo niesympatyczni nie bede sie wypowiadac , bo jestem pograzona w zalobie ale jak zobaczylam ten temat to kilka zdan napisalam ale jak czytam niektore tematy a ludzie ktorzy je pisza ... chetnie bym poznala osobiscie, naprawde... a autorka domyslam sie, ze intersuje sie praca w laboratorium analitycznym :) ! ja wypowiadam sie o takim a nie innym laboratorium! ja pomagam ludziom, wiem co to opieka paliatywna , neurochirurgia neurologia nie sa mi obce i moze ty sam czlowieku wyzej sie ogarnij dobrze ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość analityka medyczna
nawet mam taki nick tu , wiec tylko analityka medyczna mnei interesuje , nie chemiczna ani zadna inna bylabym bardzo wdzieczna abys mnie nie obrazal (-a)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iza1191
HAHAHA traz to już nie wiem co powiedzieć :) Prywatne laboratoria więcej płacą od publicznych ? Poza tym są też inne odziały np. w oczyszczalniach ścieków i tp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość andrea789456
koleżanka skończyła ponad pół roku temu analtykę w bydgoszczy i pracy ZERO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hihrac
.....po politologii można pracować w laboratorium. Powaga!!! Też nie wierzyłam jak sama nie zobaczyłam tam koleżanki z roku, która tam ma prace. Można?? - Można:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A po studiach zdrowie publiczne w Bydgoszczy nie można ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka9991
To co ta koleżanka po politologii robi w laboratorium? Raczej nie siedzi przy mikroskopach elektronowych i nie korzysta z takich rzeczy jak uchwyt tem - http://mikroskopelektronowy.pl/uchwyt-tem/ czy ścieniacz jonowy. Dla mnie taka praca to marzenie ale tylko wtedy gdy mogłabym mieć styczność z tym całym sprzętem i próbkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak chcesz dobrze zarabiać po chemii czy biologii albo biotechnologii to nie zaczynaj bez biegłego angielskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w branży medycznej niestety zarobki często pozostawiają wiele do życzenia… zwłaszcza biorąc pod uwagę ile trudu trzeba włożyć, żeby zdobyć doświadczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy co mamy badać w danym laboratorium. Np. w tym artykule http://pracalubuskie.pl/laborant/ macie opisane perspektywy dla absolwenta technologii żywienia. Tez pracuję w laboratorium a kończyłam chemie i pracuje dla firmy z branży kosmetycznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A z ciekawości zapytam gdzie zamawiacie wyposażenie do laboratorium? Korzystaliście może z oferty firmy Metimex? Mają szeroką gamę produktów w przystępnych cenach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co mozna robic po studiach kierunek chemia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość po analityce medycznej jestem
Po samej chemii? Jeśli mgr chemii to próbować można w laboratorium przy produkcji, badania wody, gleby itp. Sanepid, coś związanego z weterynaria lub robić studia podyplomowe z analityki medycznej i pracować w laboratorium medycznym. Jeśli inżynier chemii to bardziej przemysł, produkcja a licencjat to można co najwyżej na kasie w Biedronce, parzyć kawę albo być sprzedawcą w sklepie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×