Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MoniczkaKafka

Pomysł na biznes, odlewy gipsowe.

Polecane posty

Witam Mam pomysł żeby robić nieduże figurki z doniczkami z gipsu. Jakąś tam koncepcje biznesu mam ale nie wiem: -czy to dobry pomysł -mam pewne braki od strony technicznej, najgorzej z formami do takich rzeczy nie jest łatwo zrobić. -gdzie najlepiej można by się ogłosić z takimi rzeczami, gdzie szukać zbytu. Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosiaczektyu
Jak się na tym znasz to jest to dobry pomysł takie rzeczy schodzą tylko musisz to dobrze rozplanować i umieć sprzedawać. Kup dobrą maszynę do tego żeby to było trwałe jakościowo bo ludzie na to patrzą jak się sprawdzisz to będzie ok. Pomyśl może o jakimś może leasingu na te maszyny jak nie masz za co kupić bardzo fajną ofertę ma platforma finansowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na początek wielkich maszyn nie byłoby potrzeba, wystarczyłoby zrobić formy i wykonywać proste odlewy. Najgorzej z tymi formami, niby są filmiki na youtube ale wszystkiego ci nie pokażą. Kredytów czy leasingów na razie nie chcę boję się takich rzeczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakie formy chciałabyś robić? silikonowe czy poliuretanowe? Jeżeli chodzi o zbyt to zależy ile masz kasy i zaangażowania żeby produkt sprzedać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korrider
Hmmm... boisz się takich rzeczy? Sorry, ale wydaje mi się, że w przyszłości i tak będziesz coś musiał wziąć w leasing, ale nie taki diabeł straszny jak go malują. Oferta leasingowa platformy finansowej faktycznie jest korzystna, aż sam żaluje, ze ja w getin banku wzialem leasing... no ale widzisz taki biznes uczysz sie na bledach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W latach 90-tych pracowałem w firmie produkującej figurki z gipsu, z żywicy, z wosku. Fakt że można tego narobić dużo i tanio ale ze sprzedażą już trudniej. Szefowa wystawiała na odpustach, jarmarkach , robiła konkursy i inne cuda aby to wypchać.... ale to były czasy krasnali w ogrodzie Dzisiaj pewnie tak samo by hulało jak by ktoś miał atrakcyjne wzory i pomysł na zbyt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość joasiaenka
Biznes bardzo fajny mój brat też niedawno otworzył coś podobnego właśnie, ale sporo sprzętów brał w leasing online bo niestety nie miał ani grosza nikt w niego nie wierzył ale się udało. Biznes mu bardzo dobrze idzie już prawie wyszedł z długów także jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeżeli chcesz wytwarzać odlewy gipsowe to będziesz musiała wyposażyć się w odpowiednią ilość gipsu modelarskiego. Taki gips do tworzenia figur gipsowych sprzedaje firma www.testpol.com.pl Sama zamawiam od nich masę gipsową i masę ceramiczną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×