Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kwiatka

pomysł na biznes-proszę o rady

Polecane posty

Gość kwiatka

Mam dosc pracy u \"pana\" za małe pieniądze. OK Ofetuje to liksus pojscia do domu i nie myslenia o pracy. Nie jestem osobą, która boi się cięzkiej pracy. Oby tylko było to w miarę ciekawe. Miło było by gdyby przynosiło to jakies pieniadze. Jestem po anglistyca z wieloletnia praktyką w biurze. Doświadczenie w nauczaniu również posiadadam. Jestem dość operatywna.Mieszkam niestety w niewielkim miście ale ludzie tu raczej nie cierpią na brak pracy. Mamy tu sporo firm ( również międzynarodowych) jak na tak niewielka miejscowosc. Proszę o jakies rady. Co o tworzyć? Jakie są potrzebne nakłady? Jakie są zagrożenia? Na co uważać? Powiem o czym myślałam a co mnie nieco zniechęca Szkoła językowa- jest ich dość sporo Księgarnia językowa- handel idzie średnio, ludzie kupują książki przez internet Kwiaciarnia- ostatnio do tego co było oworzyłe sie kolejkne dwie.. Kanapkarnia - szybkie danie w pobliżu szkoły, czegos takiego u nas nie ma ale czy sie przyjmie ... Biuro nieruchomości: jest tylkop jedno. wydaje mi sie ze pomysł dosc przyszłosciowy. Sporo ludzi sie przemieszcza. Ale czy znajdą sie chetni Projektowanie wnętrz - troche abstrakcja, ale lubie to i moze cos w tym kierunku Biuro turystyczne;jest ich sporo.. ale mam szkołe turystyczną i licencie pilota wycvieczek, chociaz tu internet tez dosc mocno konkuruje Nie mam doswiadczenia w praowadzeniu biznesu ale jestem otwarta,chętnie się uczę, jestem w stanie pojść na kurs doszkalający. Bardzo proszę o rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja rada to
branża upiększająca czyli kosmetyczka, wizażystka, fryzjerstwo, pielęgnacja paznokci, fitnes itp. zawsze i wszędzie znajdą sie klientki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatka
troche sie obawiam tego kierunku,bo po pierwsze aby być wziętą kosmetyczka trzeba miec spora praktyke, odrobine zmysłu artystycznego (np. makijaz), nakłady są dosc spore. np lózko to wydatek kilku tys, A firm kosmetycnzych na każdym rogu... i jak tu dopiero zaczynac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agencja nieruchomości - musisz mieć licencje lub zatrudniac agenta z licencją - bardzo przyszłościowe (dużo zależy gdzie ta miejscowość położona, jakie ma perspektywy inwestycyjne), ale dużo obwarowań i formalności - trzeba się znać. Wystrój wnętrz dobry pomysł, ale konkretniej - co byś chciała w tym zakresie, gdzie widzisz klientów, jaka specjalizacja, jaka zamożność mieszkańców, itd, itp. mimo wszystko uważam, ze szkoła językowa i branża edukacyjna (szkolenia, seminaria) to sprawa przyszłościowa - jakbyś jeszcze miała jakieś układy w urzędzie miasta, gminy, w jakiś urzędach i instytucjach, a nawet w przedsiębiorstwach - to najlepsi klienci - robisz im pakiet promocyjny i szkolisz, albo prowadzisz kurs językowy (mniejsze koszta, bo grupowo i u nich, no i pewniejsza kasa). Moim zdaniem fundusze unijne to bardzo intratny interes - sporządzanie wniosków, przygotowywanie papierów, instytucje publiczne i duze przedsiębiorstwa to dobrzy klienci, a nie mają ludzi od tegoJak jesteś bystra to sama się podszkolisz, jakbys jeszcze miała jakąś koleżąnke/ kolegę do spółki to nie jest zły pomysł. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwatka
Może to nie było by głupie. Myslałam o takim sklepie typu angieslki body shop. Nie wiem tylko czy to miało by u nas wzięcie. Miasto nie jest zbyt duże ( 50 tyś).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiatka
a co powiecie na otwarcie typowego angielskiego pubu..w ciemnych kolorach, z szafą grająca i z serwowanym żarełkiem ale tylko w okreslonych godzinach. Czy ktos wie ile trzeba na to miec forsy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×