Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cenkaaa

Pytanie na temat wlasnej firmy

Polecane posty

Gość cenkaaa

Chce zalozyc wlasna firme i jeszcze nie bardzo sie w tym orientuje, powiedzcie skad urzad sakrbowy wie ile mam dochodu, czy oni maja wglad do firmowego konta?? I jak to sie ma do firmy ktora sprzedaje posrednio ale pobiera prowizje dla siebie a reszte zwraca sprzedajacemu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O dochodzie Ty mówisz, wypełniając deklaracje, w zależności od tego jaki wybierzesz sposób rozliczania. Do firmowego konta wglądu nie mają. To zalewży od umów pomiędzy firmami, od sposobu rozliczania itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cenkaaa
Ale przecież wtedy wiara by sciemniala z tym dochodem zeby mniej placic:/ a jak nie mam umow? Tzn zakladam sklep internetowy z wyrobami recznie tworzonymi przez artystow, tzn. oni wystawiaja swoj prace w moim sklepie a jak sprzedadza to ja pobieram prowizje od ceny sprzedanego przedmiotu, a reszte oddaje artyscie. I jak to sie reguluje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żadna umowa nie jest potrzebna, zresztą umowa moze tylko normować Twoje stosunki z artystą, podatek nie ma tu nic do rzeczy. Załóżnmy, że rozliczasz się na zasadach ogólnych. Kupujesz towar za 10 zł. Wystawiasz go za 15 zł. Klient kupuje (za 15zł), Ty oddajesz 10 zł \"producentowi\". Czyli wpisujesz 10 zł na zakup a 15 zł na sprzedaż. A kiedy Ty się rozliczysz z \"producentem\", czy przed kupnem, czy po kupnie, to już Twoja sprawa (tzn upraszczam trochę)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cenkaaa
Dzieki wielkie DeGie :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×