Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość scroll_

rejestracja w Urzędzie Pracy - pytania

Polecane posty

Gość scroll_

Właśnie obroniłam tytuł magistra i mam zamiar zarejstrować się w UP. Powiedzcie jakie dokumenty są potrzebne do rejestracji i jak to się mniej więcej odbywa. I czy przy tym jest jakaś rozmowa np. na temat tego jaka praca mnie interesuje itd. I czy ewentualnie po tej rozmowie może proponują jakieś kursy lub staż? I w ogóle czy warto szukać pracę przez UP i jakie mogę mieć z tego korzyści? Bardzo proszę o odpowiedzi. Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedyna korzyśc to ubezpieczenie wez dowód, dyplom wypelnia sie jakies papiery w sumie do niczego nie potrzebne, u mnie sie nikt nie pyta co cie interesuje i nie licz ze UP znajdzie ci prace ale o staz sie mozesz ubiegac u mnie znajdywalo sie pracodawce lktory chce cie zatrudnic a jak UP mial kase to kierowal na ten staz u tego konkretnego pracodawcy. oni nie czytaja tego co tam wpiszesz ja sobie wpisalam w rubryke kursy ktore ci interesuja kurs pletwonurka i spadochronowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość scroll_
podnoszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staż staż
Trzeba mieć dowód i dyplom lub zaświadczenie o ukończeniu studiów. Mnie pytali o znajomość języków. O staż pytałam w innym pokoju, chodziłam i chodziłam, wyczekałam się w kolejkach i w końcu skierowali mnie na staż. Oprócz mnie w to samo miejsce skierowali 10 innych osób. Miałam szczęście i wybrali mnie. Na stażu byłam 5 miesięcy, potem przedłużyli o 2. Dalej UP nie chciał przedłużyć a pracodawcy nie mieli pieniędzy żeby mnie zatrudnić (malutka firma). No i od 3 miesięcy szukam stażu na 5 miesięcy (można mieć staż do roku) albo pracy. Niestety jak dotąd z marnym skutkiem. Nawet na staż się ciężko dostać przynajmniej w moim mieście. Życze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic dodać, nic ująć. Nie licz na to, że posypią się oferty pracy. Ale póki będziesz miała status absolwenta, to korzystaj z tego. staraj się o jakies kursy, staże, itp. To naprawdę może Ci się przydać. Wiem, ze tego nie dostaje sie tak od ręki, ale spróbowac warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×