Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość umowa zlecenie

umowa zlecenie

Polecane posty

Gość umowa zlecenie

pracuję na umowę zlecenie....Co by było gdybym zaszła w ciąże??przys;uguje mi cos??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentkaaaa
no właśnie chamstwo, zabieraja na wszystko, ale do emerytury sie nie liczy!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nio dokładnie
ale myślałam ze przy ciąży jakos inaczej beda na to patzrec...a tu nie...na bruk tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niech sobie
będą dwie różne sprawy...Rozumiem to...Ale myslałam ze jak kobieta jest w ciazy to nie am róznicy....tzn ze musza ja przjac na umowe o pracy lub coś tam....To przeciez do jadnej cholery zryta śliwko nie nasza wina ze nie chca dawac umów o prace.KumasZ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napiszcie jak to jest z tą emeryturą w przypadku umowy-zlecenia. Przeczytałam, że płaci się składki emerytalne. Tylko, że czas pracy na umowę zlecenie nie zalicza sie do stażu pracy, czy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadza się. Znalazłam cos takiego: Pyt.: \"Czy umowa zlecenie jest wliczana do emerytury? Czy jest określona jakaś granica wysokości zarobku, od której jest zaliczany on do lat pracy?\" Odp.: Umowa zlecenia stanowi umowę prawa cywilnego i nie liczy się do stażu pracy, jeżeli chodzi o urlopy, okres wypowiedzenia czy wysokość odprawy. Osoba zatrudniona na umowę zlecenia podlega obowiązkowo ubezpieczeniu emerytalnemu i rentowemu . Podstawę prawną stanowi art. 6 ust. 1 pkt 4 Ustawy z dnia 13 pażdziernika 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych (publikacja: Dz.U. z 1998 r. nr 137, poz. 887, oraz z 2004 r. nr 210, poz. 2135) – „ Obowiązkowo ubezpieczeniu emerytalnemu i rentowym podlegają, (…), osoby fizyczne, które na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej są: 4) osobami wykonującymi pracę na podstawie (…) umowy zlecenia albo innej umowy o świadczenie usług , do której zgodnie z Kodeksem cywilnym stosuje się przepisy dotyczące zlecenia (…)”. Wyjątek od tej zasady zawarty jest w ust. 4 wymienionego artykułu. Wynika z niego, że osoby wykonujące pracę na umowie zlecenia nie podlegają obowiązkowo ubezpieczeniom emerytalnemu i rentowym, jeżeli są uczniami gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, szkół ponadpodstawowych lub studentami do ukończenia 26 lat. Jeżeli od umowy zlecenia były odprowadzane powyższe składki to umowa ta zostanie uwzględniona do wysokości emerytury. Zgodnie z dyspozycją art. 6 Ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (publikacja: tekst jednolity Dz.U. z 2004 r. nr 39, poz. 353 i nr 236, poz. 2355) umowa zlecenia stanowi okres składkowy. Podaję stosowny przepis tej ustawy: - Art. 6 ust. 1 pkt 1 – „Okresami składkowymi są następujące okresy: 1) ubezpieczenia (…)”. - Art. 6 6 ust. 2 - „ Za okresy składkowe uważa się również przypadające przed dniem 15 listopada 1991 r. następujące okresy, za które została opłacona składka na ubezpieczenie społeczne albo za które nie było obowiązku opłacania składek na ubezpieczenie społeczne”. Treść tego przepisu odnosi się m.in. do pracy na obszarze Państwa polskiego wykonywanej na rzecz jednostek gospodarki uspołecznionej na podstawie umowy agencyjnej lub umowy zlecenia. W celu ustalenia kapitału początkowego nie należy w Rp-7 wykazywać umowy zlecenia, bo druk ten jest przeznaczony dla osób zatrudnionych na umowę o pracę. Wpisywane są do niego dochody uzyskane ze stosunku pracy. W oddzielnym zaświadczeniu trzeba wykazać umowę zlecenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×