Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bardzo bardzo pilne

WYJAZD A URZĄD PRACY - CO ZROBIĆ?

Polecane posty

Gość bardzo bardzo pilne

6 .07 wyjeżdżam do narzeczonego do Londynu, mam bilet, lecę na 3 tygodnie, Urząd pracy przyłał mi dziś skierowanie na szkolenie w dniach 6.07 - 14.07. Zadzwoniłam, powiedziałam , że wyjeżdżam a oni powiedzieli że to ich nie interesuje i jak się nie stawię wykreślą z rejestru. Nie pobieram zasiłku. Nie mam innego ubezpieczenia, nie mam rodziców by sie ubezpieczyć z nimi....co mam zrobić aby UP mnie nie skreślił. Poza tym po przyjezdzie w sierpniu mam zabiegi rehab., na które czeakałam 3 miesiące, jesli UP mnie skreśli to nie będę ubezpieczona (bo minie 30 dni) i nie będę mieć szansy na te zabiegi Proszę o pomoc, co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yenka
Generalnie wyjazd zgłasza się na piśmie, idziesz do urzędu i piszesz oświadczenie że wyjeżdżasz w dniach od-do. Wyjazd może trwać najdłużej 30 dni, po tym terminie musisz się zgłosić do Urzedu i podpisać gotowość do podjęcia pracy. Może najlepiej udać się tam osobiście i pogadać jak człowiek z człowiekiem? Chociaż wiem że z urzędem pracy nie zawsze da się tak cos po ludzku załatwić ;). Najlepiej pytać u źródła bądź poszperać w necie w ustawie, na pewno UP ma na swojej stronie odnośnik do ustawy. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yenka
w ustawie piszą tak, że starosta może pozbawić osobę statusu bezrobotnego jeśli" odmówił bez uzasadnionej przyczyny przyjęcia propozycji odpowiedniego zatrudnienia lub innej pracy zarobkowej, wykonywania prac, o których mowa w art. 73a, prac interwencyjnych lub robót publicznych albo udziału w szkoleniu, stażu lub przygotowaniu zawodowym w miejscu pracy; pozbawienie statusu bezrobotnego następuje na okres 90 dni; tylko pytanie czy wyjazd potraktują jako uzasadnioną przyczynę- może pokaz im bilet jako dowód???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musztarda kwadratowa
idziesz do urzędu i zgłaszasz im wyjazd dłuższy niż 30 dni. Oni Cię pozbawiają statusu bezrobotnego. Od daty wyrejestrowania ubezpieczenie masz jeszcze ważne przez miesiąc. Idziesz do Funduszu Zdrowia i zalatwiasz kartę, która potwierdza Twoje ubezpieczenie za granicą. Po powrocie, ( nie ważne, czy po 30 dniach, czy po 20), idziesz pięknie do urzędu ze wszystkimi potrzebnymi papierami i się ponownie rejestrujesz. Ponownie masz więc ubezpieczenie. Możesz iść na zabieg. I jest gites!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość musztarda kwadratowa
a ha. Musisz im zgłosić wyjazd!!! jeśłi się nie stawisz na tym szkoleniu - oni Cię wyrejestrują, ale ZA KARĘ nie będziesz mogła się zarejestrować przez TRZY kolejne miesiące. Czyli jeśłi wyrejestrują Cię 6. lipca, ponownie zarejestrować będziesz się mogła dopiero 7. pażdziernika!!! Więc przez te 3 miesiące nie masz szans na ubezpieczenie. musisz im zgłosić wyjazd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×