Odpowiedz na ten temat

A jakie wynagrodzenie dla opiekunki osoby starszej?

• Antoja 2006.08.08 [15:52]
    W tej chwili mój teść (po udarze) przebywa w ośrodku rehabilitacyjnym, ale wraca pod koniec grudnia. Do tej pory ja się nim zajmowałam, ale muszę koniecznie już pójść do pracy - więc będziemy musieli zatrudnić kogoś do opieki. Zastanawiam się, jaką stawkę powinnam zaproponować? Opiekunka pracowałaby 9h / 5 dni w tygodniu. Teść jest dość samodzielny (wymaga jedynie zmiany pampersa) - chodzi powolutku, chętnie mówi, sam je (trzeba mu tylko przygotować posiłek). Opiekunka musiałaby jedynie towarzyszyć mu, czasem pomóc w codzinnych czynnościach, wychodzić z nim na spacery, przygotować i podać posiłek, zrobić drobne sprzątanie w jego części domu, no i prawdopodobnie - gotowałaby obiad dla wszystkich. Mieszkamy w Szczecinie.
  • szcziga 2006.08.09 [12:24]
    Antoja - pracowałam już przy takich ludziach (raz była to pani lat 68, druga pani lat 82 i pan lat 97) więc mam doswiadczenie i orientację w \"opłatach\"
    Jeżeli zatrudnisz kogoś, kto bedzie u was mieszkał ( spał, jadł itd) - to mozesz zaproponować 1000zł i powinnaś kogoś znależć.
    Jeśli to ma być osoba dochodząca to niestety więcej - 1200 - 1500 zł.
    Pozdrawiam i życze powodzenia

• Antoja 2006.08.09 [19:41]
    Ogromnie Ci dziękuję usmiech.gif Przyznam, że o takich kwotach myślałam, ale jak porównałam z cenami jakiejś agencji opiekunów, to zwątpiłam... Oni biorą nawet 15zł za godzinę! Pewnie agencja pobiera prowizje. No i pośrednictwo kosztuje 300zł...
    Szcziga, a możesz mi jeszcze powiedzieć, jakie miałaś obowiązki i czy mieszkałaś na stałe?
  • szcziga 2006.08.10 [13:28]
    wiem, agencje słono na tym zarabiają...
    tak ja mieszkałam przez cały czas trwania kontraktu z wyżywieniem , noclegiem, opirunkiem... ( bo to był szmat drogi od mego miejsca zamieszkania (no i tylko wtedy możesz wyjść od takiej kwoty...)
    Zakres obowiązków ustalasz na pierwszym spotkaniu - jak równiez proponujesz wynagrodzenie.
    Podałam ci te sumy mając na wzgledzie to co napisałaś (o obowiązkach tej \"Pomocy\".
    Ja pracowałam za granicą i tam są zupełnie inne stawki - w kraju - nierealne. Ale to chyba zrozumiałe...
    Jak coś jeszcze to pisz na e\'mail.
    Pozdrawiam i życze powodzenia (tesciowi tez) lapka.gif

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...