Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xXxPaTrYcJaxXx

KoChAnI wSzYsTkO o KoLcZyKaCh!! MaCiE PyTaNia?? ŚmIaŁo ODpOwIeM kAżDeMu!!!

Polecane posty

Gość aaaanna
chce sobie zrobic kolcczyk w łechtaczce. Co polecasz? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość siemkaaaa
Ja CHcEM zRoBić Sobie KolCzYk W mÓzgU. Co tY o TyM mYsHliSh? bUźKa 4ALLLLLL:******:):):):):) :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do siemkaaa ---> nie odpowiadam na takie debilne pytania ja chce pomuc innym którzy maj ajakis problem!! jeśli chcesz w mózgu to musi byc na niego miejsce a u ciebie akurat się składa że to miejsce jest bo nie masz mózgu papa pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annaaa
czemu niebezpieczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poniewaz nosisz bielizne przylegająca do ciała i może się tak zdazyć że zrobisz jakiś ruch a kolczyk zachzcy o bielizne i może się wyrwac i będzie źle wtedy... dużo osób pisało pisało do mnie na innej stronie że bardzo żałija że umieścili akurat tak kolczyk ... le to akurat własny wybór może akurat inni nie nażekają ale napewno to się może źle skończyć chyba że chcesz cały czas chodzić rozkraczona i uważać aby nic nie zachaczyłoo0 niego. równiez niewygodny podczas stosunku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaanaa
dzięki za odpowiedź, teraz na pewno sobie go odpuszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemka....:* chciałabym przekłuc jęzora:P ehh ale troche peniam bo podobno nieziemski ból i gadac przez tydzień nie można;/ no ale dla mnie to nie straszne bólu sie nie boje tylko raczej reakcji rodziców, nie no w sumie rodzice to spoko eh ale u mnie w szkole to razcej to by nie przeszło;/ czy kolczyk w języku jest mocno widoczny? prosze o odpowiedz bo mi bardzo zależy:D pozdrówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do monia_crp ----> język to dość czułe miejsce i troche boli :( ale potem naprawde przez jakiś czas (zależy od szybkości gojenia) nie można normalnie jeść tylko jogurty i płyny itp i dziwnie sepleni się ale to zależy już . żeby mieć kolczyk w języku to trzeba mieć zgode rodziców jeżeli robisz w salinie i nie masz ukończone 18 lat. nie radze żeby robi koleżanka bo może trafić na nerw i uszkodzić ci na zawsze kubki smakowe:( kolczyk widać jak mówisz usmiechasz się więc trudno go ukryć . ale może poprosisz rodziców to pozwolą ci zrobić 3mam kciuki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za szybciutką odpowiedz! z rodzicami to bym się dogadała ale chodze do takiej szkoły co ehh... nie jest to mile widziane. A czy ma to jakieś znaczenie czy się przekuwa latem czy zimą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz nie ma raczej róznicy jakiej pory roku przekuwasz... robisz i masz... ale jak bd robić to troche pocieroisz... zależy jak znosisz ból.. a co ci mogą w sQl zrobić?? to twój wygląd i jak chcesz pokazać komuś kolczyk to pokazujesz ona nie jest na bardzo widoku !! a co to komu przeszkadza??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zgodze się z tym, nauczyciele nie powinni mieć nic do gadania! moje życie i moja sprawa jak chce wyglądać.... ale jednak w realu nie jest tak lekko;P no cóż ja już się do tego przyzwyczaiłam! niedługo zmieniam szkołe więc myślę, że będzie więcej luzu! a co do tego kolczyka to się wstrzymam chyba do wakacji;)) mam nadzieje, że wytrzymam! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gggggggggggg
nie sluchajcie tej dziewcyzny bo robi wiecej szkody niz pozytku!!! :O przeklucie jezyka boli? na poczatku gojenia jezyka jogurty? produkty mleczne zawierajace zywe kultury bakterii sa niewskzane :O zeby sie na jakis temat wypowiadac trzeba sie znac, ile ty masz lat 13? :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no własnie to samo chciałam napisać, ze DzIeWcYnKa :P nie wie co mówi :P :P pozatym kolczyk w języku nie zawsze musi być widoczny :O zależy w ktorym miejscu zostanie przekłuty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gggggggggggg
i NIE MA czego takiego jak kolczyk w lechtaczke :O moze byc na napletku lechtaczki i jest bardzo male prawdopodobienstwo ze dobrze zrobiony i dobrany kolczyk (min. 1,6mm grubosci) sie wyrwie :O co do tego czy jest wygodny czy nie to juz kwestia indywidualna bo kazd ma inna budowe anatomiczna, mi on w niczym nie przeszkadza, goi sie bardzo szybko i nie ma z nim problemow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gggggggggggg ---> po sposobie pisania ja nie daję jej wiecej jak 12 lat :P :P 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gggggggggggg
teoria > mozliwe ;) ehh tylko niektorzy potem czytaja takie rady i wprowadzaja je w zycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patrycja może rozprowadza kolczyki,ale nie zna się na podstawowych zasadach-po przekłuciu nie ma mowy o jogurtach zniechęcanie do kolczyka w łechtaczce oznacza, że nie jest ona wcale piercerką-bo nie przekłuwa się jak ktos tu wspomnial trzonu lechtaczki, tylko jej napletek, co za laska,no nie moge!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angela15
Siemka:) ja własnie chce sobie przebic pepek.tylko dopiero za misiac bo kosmetyczka powiedziala ze tylko w okresie letnim ale ja chce teraz bo chce zeby chodziasz troszke sie zagoil bo w wakacje chcem nad rzeczke chodzic itd :):P Powiedz mi tylko jak pielegnowac taki pepek zeby sie nie papral i takie tam:)ok?bardzo cie prosze i pozdrowki 4 all;P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość app
pozwolilam wkleic sobie ze strony www.wildcat.pl Zalecenia ogólne podczas gojenia. 1. Dbaj o higienę przekłutego miejsca. 2. Podczas gojenia nigdy nie wyciągaj kolczyka. 3. Oczyszczaj miejsce przekłucia rano, jeśli to możliwe w południe oraz wieczorem. 4. W obrębie przekłutego miejsca noś czyste, wygodne ubranie, które nie będzie uciskało kolczyka. 5. Podczas gojenia się miejsca przekłucia korzystaj z kąpieli pod prysznicem. 6. Unikaj kąpieli w stawach, jeziorach, rzekach a w szczególności basenach publicznych z uwagi na ryzyko infekcji. 7. W okresie gojenia zadbaj o dietę i witaminy. Jeśli to możliwe staraj się dobrze wysypiać. 8. Pamiętaj zdrowszy twój styl życia będzie bardzo pozytywnie wpływać na proces gojenia się przekłutego miejsca. 9. Aby nie zgubić kuleczki lub całego kolczyka, sprawdzaj co jakiś czas dokręcenie kulek. Pamiętaj, aby nie zakładać ubrań, które mogły by podrażniać lub uciskać kolczyk. W szczególności nie zakładaj pasków z dużymi klamrami, które mogą zahaczać o kolczyk. Czyszczenie biżuterii oraz dezynfekcja miejsca przekłucia. 1. Zanim przystąpisz do czyszczenia pamiętaj o uprzednim dokładnym umyciu rąk najlepiej antybakteryjnym mydłem. Nigdy nie dotykaj przekłutego miejsca brudnymi rękami! Jest to ważne, aby uniknąć infekcji. 2. Czyszczenie przekłutego miejsca i biżuterii powinno się odbywać rano jeśli to możliwe w południe oraz wieczorem, każdego dnia w pierwszym okresie gojenia się. 3. Podczas czyszczenia używaj przegotowanej wody, rumianku lub szałwii. Delikatnie namocz miejsce przekłucia używając do tego gazika lub pałeczek kosmetycznych. 4. Na twojej biżuterii podczas gojenia będą się osadzały naturalne wydzieliny twojego ciała, które będą tworzyły zeschnięty strupek. Pamiętaj, aby przed usunięciem strupka mocno go namoczyć co ułatwi Ci usunięcie strupka z biżuterii. Nigdy nie zdrapuj paznokciami zaschniętych strupków! 5. Jeśli strupki zostały całkowicie usunięte możesz w zależności od rodzaju biżuterii delikatnie kilka razy poruszać kolczykiem tam i z powrotem. (nie musisz ruszać kolczykiem w pierwszych dniach po przekłuciu) 6. Pamiętaj, aby podczas procesu gojenia oraz czyszczenia nie wyjmować kolczyka z uwagi na zagrożenie nadmiernego podrażnienia kanału przekłucia, co może doprowadzić do rozrostu ziarniny. 7. Czyszczenie powinno się wykonywać przez cały okres czasu gojenia. 8. Dodatkowo po czyszczeniu możesz użyć płynu do dezynfekcji ran i błon śluzowych Octenisept. Octenisept jest produktem niemieckim, który już od dawna jest oferowany przez niemieckiego przedstawiciela Wildcat-a. Octenisept przyśpiesza proces gojenia i pomaga w leczeniu przewlekłych nie gojących się ran. W naszym kraju można go zakupić w dobrze wyposażonych aptekach. Przed zastosowaniem dokładnie przeczytaj właściwości preparatu oraz zalecenia producenta. Czego unikać: 1. Spożywania dużej ilości alkoholu w początkującym okresie gojenia się przekłutego miejsca. 2. Jeśli jesteś zmuszony/zmuszona do posmarowania miejsca przekłucia maścią z antybiotykiem, pamiętaj, aby nanosić minimalne ilości maści, ponieważ zbyt obfite smarowanie może spowodować powstanie klejącej pozostałości, która będzie blokowała dostęp powietrza i w rezultacie możemy tylko pogorszyć sytuację. 3. Nie przesadzaj z czyszczeniem przekłutego miejsca, 2 -3 razy dziennie spokojnie wystarczy. Przesadna opieka może źle wpłynąć na proces gojenia. 4. Nie używaj zbyt wielu produktów do pielęgnacji i czyszczenia. Używanie zbyt wielu specyfików również źle może wpłynąć na proces gojenia. Ponad to jest większe prawdopodobieństwo napotkania substancji, która może wywołać alergię. Szczególnie dotyczy to różnych mieszanek ziołowych. 5. Unikaj ustnego kontaktu z drugą osobą w obrębie świeżo przekłutego miejsca. 6. Podczas okresu gojenia nie używaj plastrów lub innych opatrunków, ponieważ blokują one dostęp powietrza a klej użyty w plastrach może czasami spowodować odparzenia. 7. Natomiast jeśli masz pracę, w której jest zagrożenie zabrudzenia miejsca przekłucia to plaster nie jest rozwiązaniem! Należy się dobrze zastanowić czy jest sens wykonywać w takim przypadku zabieg kolczykowania. 8. Unikaj spania w pozycji, która uciskała by twój kolczyk. 9. Zanim miejsce przekłucia nie będzie wygojone nie wieszaj żadnych dodatkowych ozdób oraz nie zakładaj dodatkowych nakładek. 10. Unikaj kąpieli w stawach, jeziorach, rzekach a w szczególności basenach publicznych jeśli twoje miejsce przekłucia nie jest jeszcze w pełni wygojone. W takich miejscach jest mnóstwo bakterii, które bez problemu dostaną się do twojego miejsca przekłucia i mogą spowodować infekcję. 11. Pamiętaj, aby podczas procesu gojenia oraz czyszczenia nie wyjmować kolczyka z uwagi na zagrożenie nadmiernego podrażnienia kanału przekłucia, co może doprowadzić do rozrostu ziarniny. 12. Jeśli posiadasz wygojone miejsce przekłucia a twój styl życia co jakiś czas zmusza Cię do wyjmowania kolczyka używaj biżuterii z gwintem wewnętrznym. Likwidujesz wtedy ryzyko podrażnienia gwintem kolczyka kanału przekłucia. 13. Unikaj również kąpieli w wannie z uwagi na gromadzenie się tam bakterii. Podczas gojenia najlepszy jest prysznic. 14. Jeśli jesteś osobą uprawiającą jakiś rodzaj sportu to unikaj ćwiczeń, które powodowały by nacisk na miejsce przekłuci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrycja a zajmujesz się przekłuwaniem?? Chciałam Ci powiedzieć że pora roku najbardziej wpływa na przekłucia. Kolczyki najlepiej przekłuwać wiosną. Na każdych początkowych zajęciach jest na ten temat wykład. Zimą miejsce przekłucia może ulec przemrożeniu, nie goi się zbyt szybko, latem także wszystko się klei, nieładnie goi, natomiast najlepiej jest przebijać wiosną bądź umiarkowanie ciepłą jesienią. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angela15
Eh zjebane forum czekam juz dlugo na opowiedz i nic;/;.................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angela15------>app napisała wszytsko od dbaniu w czasie gojenia... jesli będziesz postepować tak jak napisała to napewno nie będzie ci się paprał... pozdrawiam🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Angela15
A no tak ale mialabym jeszcze takie pytanko czy w ten sam dzien po przebiciu mozna smarowac TRIBIOTYKIEM miejce przebicia?(pepek)?:P pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja robiłam w salonie na języku i: 1. nawet nikt nie zapytał o wiek - zgodę od starych trzeba mieć w przypadku tatuażu. poza tym kiedyś na wakacjach panienka 13 lat bez przeszkód zrobiła w nosie. 2. jak dla mnie ból jest naprawdę minimalny podczas przekłucia 3. co do spuchniętego języka - ach, pamiętam te trzy dni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siema wszystkim! ;] słuchajcie... chciałam sobie zrobić kolczyk w języku ale uniemożliwiała mi to szkoła! ale teraz słyszałam o sylikonowych zatyczkach, które mogłabym wkładać sobie do szkoły! wydaje mi się to swietnym pomysłem:) ale mam pytanko ile musiałabym mieć kolczyk w języku zeby potem sobie włożyć taką zatyczke, bądź inny kolczyk!? piszcie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość imm_88
myśle o zrobieniu sobie kolczyka w jezyku. slyszalam jednak ze nie wszyscy moga go miec, gdyz pod jezykiem znajduje sie (wlasciwie sama nie weim jak to nazwac...) jakas blonka czy cos w tym stylu i jesli ktos to ma zbyt dlugie to kolczyka nie moze miec... czy to prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×