Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

subira111

kosmetyczka studium czy studia???

Polecane posty

Hej. Są tutaj może dziewczyny, które chodziły do jakiejś szkoły kosmetycznej? Otóż chcę właśnie uczyć się w tym kierunku i nie wiem co będzie lepsze? studium 2 letnie (szkoła policealna- nie trzeba nawet matury) czy może coś poważniejszego - studia -kosmetologia? Lepiej jest później znaleźć pracę po studiach? Czy to studium w zupełności wystarczy? proszę o opinię osoby, które wiedzą coś na ten temat. z Góry dziękuję:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitułka
Moze Ci pomoge. Moja siostra skończyła studium policealne, uczyła sie w systemie dziennym (Łódź), oprócz tego kursy masazu, paznokcia itp. I jest bardzo zadowolona, wyjechała po szkole do USA, gdzie masaz dłoni kosztuje 20$. teraz ma własny zakład w Polandii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapitulka dziękuję za odpowiedź:) właśnie teraz już sama nie wiem czy wystarczy studium i kursy do tego, czy może jednak te studia :O konkurencja w tym zawodzie jest teraz bardzo duża i klientki oczekują chyba jednak wyższego wykształcenia i wiedzy .. nie wiem już sama... Może jeszcze ktoś się wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uwazam ze po studium
spokojnie znajdziesz prace, a wiadomo, ze kosmetyka jest dziedzina gdzie caly czas musisz uzupelniac i sledzic wszelkie nowosci, i wszelkie dostepne kursy co czyni cie bardziej atrakcyjna na rynku pracy, jak rowniez bedziesz miala przewage nad konkurencja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy od sytuacji w jakiej jesteś, musisz rozważyć wszystkie za i przeciw. Ja wybieram się do studium kosmetycznego, ale mam już skończone studia i zupełnie inny zawód. Z tego powodu szkodaby mi było wydawać pieniądze na studia z kosmetologi. Jeżeli nie masz jeszcze wykształcenia, to warto było by skończyć studia na tym kierunku- miałabyś wyższe i przy okazji fajny zawód. Z kolei jeżeli nie masz pieniędzy na studia, to możesz zacząć bezpłatne studium, później praca w tym zawodzie i ewentualnie potem studia z kosmetologii. Powiem Ci jeszcze, że mam dwie znajome, które uczą w studium policealnym i raczej namawiają właśnie na studium (więcej zajęć praktycznych niż na studiach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie na studia nie dam rady teraz iść:( dlatego wybiorę chyba studium.. póżniej kursy... a może nawet te studia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja od października zaczynam studia dzienne na kierunku kosmetologia :) mam nadzieje że radę dam ;D bo tam duuzo chemii i biologii ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parabuko
Cóż, ani jedno ani drugie. Zasada jest prosta - robisz zawodowe szkolenia, ogarniasz dluże praktyki w jakimś salonie i po tych kilku miesiącach jesteś w stanie pracować na klientach. Studia w zdecydowanej większości to wiedza zbędna, czysta teoria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli rzeczywiście - sama kosmetyczka, to ani jedno, ani drugie. Tutaj wystarczy po prostu porządne szkolenie zawodowe, które faktycznie do pracy przygotuje. Działajcie z głową. Szkoda czasu na naukę, która nie przynosi profitów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×