Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

adam1977

Włosy na cel charytatywny.

Polecane posty

Od dziecka wiem co to jest rak mimo że sam nigdy nie byłem na niego chory. Przez całe życie stykałem się z nim kilkukrotnie za sprawą chorujących w mojej rodzinie. Z tego powodu wiem doskonale jaką tragedią dla młodej chorej osoby, zwłaszcza kobiety jest utrata włosów w skutek chemio terapii. Niedawno sam dowiedziałem się że jestem nieuleczalnie chory ale na moje szczęście nie na raka. W czerwcu kończę 30 lat. Pomyślałem sobie że warto by było zrobić wreszcie coś dobrego dla innych zwłaszcza że nie mam pojęcia ile mi jeszcze czasu zostało. Chciał bym pozostawić po sobie coś co choć trochę poprawi komfort życia cierpiących i okrutnie doświadczonych przez choroby nowotworowe. Zwiedziłem już trochę świata, i przeszperałem internet i zachodzę w głowę czemu nikt w Polsce nie wpadł na pomysł utworzenia fundacji która pomagała by ludziom a zwłaszcza dzieciom i młodzieży chorym na nowotwory. Nie chodzi mi tu o fundacje które pukają do drzwi i zbierają kasę , bo takie na pewno istnieją. Pomyślałem więc o przeniesieniu do Polski pomysłu ludzi z Canady i wielu innych krajów gdzie to co zaraz przeczytacie sprawdziło się i jest bardzo popularne. Na przykład „Canadian Cancer Society”organizuje imprezę o nazwie „Cuts for cancer”. Podobną imprezę organizuje „Locks of Love”. Tego typu fundacje istnieją na całym świecie i pomagają chorym. Fundacje tego typu nie wyciągają ręki po pieniądze ale robią coś więcej. Nie ma nic za darmo więc by móc pomagać innym wolontariusze dają wiele z siebie organizując co pewien czas imprezy charytatywne. Imprezy te odbywają się w szkołach, szpitalach, ośrodkach kultury, na uczelniach i różnych imprezach masowych. Podczas tych charytatywnych imprez wolontariusze którzy tak jak ja są fryzjerami strzygą ochotniczki które zgłaszają się do udziału w projekcie wypełniając wcześniej ankietę i przesyłając ją e-mailem lub pocztą. Fundacji z kilku powodów zależy na długowłosych ochotniczkach i zazwyczaj takie się zgłaszają co można zobaczyć na zdjęciach zamieszczanych na stronach www fundacji. Koszt strzyżenia zależy od chojności strzyżonych ochotniczek, a zebrane w ten sposób pieniądze są przeznaczane na pomoc chorym. Dodatkowo zbierane są ścięte długie włosy z których fundacja robi peruki i rozdaje je chorym po chemio terapii. Wszystkie imprezy organizowane przez fundację są filmowane i każdy może sobie kupić taki film i w ten sposób pomóc chorym. Np. w Canadzie co widziałem osobiście , wiele dziewczyn nawet tych które przychodzą z włosami za pas każe sobie ogolić głowę na jeża solidaryzując się w ten sposób z chorymi i bardzo im pomagając bo im dłuższe włosy trafią do fundacji tym więcej peruk da się z nich zrobić i dzięki temu więcej chorych osób da się uszczęśliwić. Fryzjerzy strzygą ochotniczki zgodnie z ich życzeniem byle by to nie było podcinanie końcówek. Można też przekazać włosy i datki pocztą strzygąc się u swojego ulubionego fryzjera. Każdy sposób jest dobry. Niektóre fundacje ustalają minimalną długość włosów jaką należy ściąć by przekazać je na rzecz fundacji, ale ochotniczki są zazwyczaj tak spontaniczne że ścinają o wiele dłuższe warkocze i kucyki wiedząc jak bardzo mogą komuś pomóc. Wiadomo, ich włosy odrosną i znowu będą długie. Niestety wielu chorych może nie dożyć chwili kiedy ich włosy znowu pojawią się i wrócą do dawnej długości. Tak to wygląda na świecie i bardzo bym chciał żeby i u nas w Polsce zdrowe długowłose osoby okazały chorym trochę serca i podzieliły się tym co mają na co dzień, a co chorzy stracili być może bezpowrotnie. Pieniądze są tu bardzo ważne, można za nie zorganizować wspaniały wypoczynek dla np. dzieci i młodzieży z hospiciów, ale nic nie zastąpi choćby namiastki normalnego życia i złudzenia normalnego wyglądu o które tak ciężko bez włosów. Mam szczerą nadzieję że zainteresuje Was mój pomysł i że znajdą się chętni i wolontariusze i ochotniczki gotowe oddać swe długie warkocze na szczytny cel. Chciałbym by ten pomysł nie pozostał bez odzewu i żeby udało mi się założyć taką fundację dzięki której wspólnie mogli byśmy pomóc wielu chorym ludziom. Pamiętajmy że każdy z nas może kiedyś potrzebować takiej pomocy. Napiszcie co sądzicie o moim pomyśle. Piszcie na topiku lub na e-maila adam-j28@tlen.pl Pozdrawiam Adam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saxofonistka
Hej, moja babcia zmarła na raka trzustki. Chorowala 9 miesiecy. Miała chemioterapie, ale nie wypadły jej włosy. Mimo to rozumiem ten problem i chetnie bym wsparła, gdybym miała jak, a nie mam... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Saxofonistka
Hej, moja babcia zmarła na raka trzustki. Chorowala 9 miesiecy. Miała chemioterapie, ale nie wypadły jej włosy. Mimo to rozumiem ten problem i chetnie bym wsparła, gdybym miała jak, a nie mam... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie. Ja pochowałem ciocię dokładnie tydzień temu. Przeżyła chemioterapię,zmieniła kurację, włosy zaczęły jej odrastać po tym jak wypadły i ogólnie zaczęło jej się polepszać aż tu nagle z dnia na dzień zrobiło się tragicznie. Ostatnie trzy doby spędziła w szpitalu tracąc i odzyskując przytomność. Zmarła w noc Świętojańską i szlak mnie trafia bo nie zdążyłem otforzyć tej fundacji a to ciocia przedewszystkim zainspirowała mnie. Pozdrawiam wszystkich chorych!! Walczcie i nie poddawajcie się!! Ja i tak otworzę tą fundację. Adam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszczedługowłosa
Fajny pomysł, dlatego podbijam. :) Sama niebawem planuję zmianę fryzury, a włosy mam długie więc postanowiłam oddać je jakiejś fundacji, muszę tylko znaleźć zakład fryzjerski, który umożliwia taką usługę. Lubię pomagać innym, czuję, że to czyni mnie prawdziwym człowiekiem. Najczęściej wspomagam Fundację Szlachetny Gest, bowiem jej celem jest uratowanie istnień tych najmłodszych i niewinnych - dzieci. Każdy może włączyć się do tegoż wsparcia - http://szlachetnygest.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×