Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Drytinka.

Ćwiczenia na szczupłe uda.

Polecane posty

Gość Drytinka.

Witajcie, kobitki. :D Mam do Was pytanie, mianowicie: Czy przysiady i półprzysiady wyszczuplają uda, czy wręcz przeciwnie - umięśniają? Powiedzcie mi tak szczerze bo ja już nic z tego nie rozumiem... na jednym forum piszą, że przysiady rzeczywiście pomagają wyszczuplić uda, a na drugim już mówią kompletnie inaczej, więc co w końcu? Bardzo proszę o wytłumaczenie mi, czy przysiady pomagają, czy wręcz przeciwnie. A jeśli nie, to podajcie mi jakieś SPRAWDZONE sposoby na chude nogi bo nie chcę mieć umięśnionych ud, chcę mieć chude. :< Z góry dziękuję, będę wdzięczna za odpowiedzi. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drytinka.
No co Wy? :D Nie stosowałyście żadnych ćwiczeń na udka? ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak byłam dzieckiem znalazłam
NIE ma cwiczeń ktre miejscowo spalają tłuszcz!!!!!!! Jesli chcesz stracić tkankkę musisz wykonywać aeroby, conajmniej 40 minut dziennie i bedziesz tracic tkanke z całego ciała, tak wiec również z ud. Przysiadami możesz wymodelować uda, na pewno nie nabierzesz masy mieśniowej bo nie są to ćwiczenia z obciązeniem. Ja biegam od roku codzień, po 9 km i nie mam umięsniomych nog, fakt miesnie mi się zarysowują ale to dlatego ze są wypracowane no i spaliłam z nog cały tłuszcz wiec coś musi sie pod skóra rysować. W obwodzie tylko traciłam nie zyskiwałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drytinka.
Dzięki, w końcu mam jasną wypowiedź, tego mi było trzeba... ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też się przydadzą te informacje :) I właściwie to zapiszę się na aerobik plus zacznę biegać - to znaczy chyba dopiero kiedy zrobi się ciepło bo teraz jak dla mnie pogoda jest jeszcze niesprzyjająca... A Tobie Drytinka jak idzie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drytinka.
Ja robię od ok. 5 dni 30 przysiadów dziennie, jak na razie nie widzę efektów, ale jestem dobrych myśli. :) Też się zastanawiałam nad bieganiem, ale uznałam, że teraz jest za zimno i ogólnie nie mam za dużo czasu... Jeśli zauważę jakieś efekty, to dam znać. ;) Aha, zapomniałam powiedzieć, że oprócz przysiadów unikam słodyczy, tzn. pozwalam sobie na maximum 2 batoniki w ciągu tygodnia. Staram się też nie jeść po 18.00, ale kiepsko mi to wychodzi. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przysiady przysiadami, ale ja polecam bieganie :) i nie trzeba na to mieć nie wiadomo ile czasu. wystarczy 3 razy w tygodniu po jakieś 30-40min. a co do pogody, to też nie widzę przeciwwskazań ;) dzisiaj na południu np. była rewelacyjna pogoda na biegańsko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drytinka.
Ja ogólnie nie lubię biegać, więc raczej ta kwestia odpada. Za to co tydzień chodzę na basen z przyjaciółką i jeżdżę konno od ok. 3 lat, niestety też tylko raz na tydzień... Nie wiem, czy jazda konna wyszczupla, ale wydaje mi się, że troszkę na pewno. ;) Ja nie jeżdżę konno dla chudnięcia, tylko ze względu na moją ogromną miłość do koni od dziecka... :) Jak Wam idzie? A oprócz przysiadów/biegów stosujecie jakieś dietki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jazda konna wspaniała sprawa :) a co do ruchu, to każdy daje jakieś efekty, więc naprawdę warto ruszyć pupkę :) ja trenuję lekką, konkretnie biegi, więc odchudzać się jako tako nie muszę. tylko ta dietaaa...z mojego jadłospisu odpadły wszelakie słodycze, nie jem normalnego chleba, wszystkie czipsiki, frytki baj baj, a są takie dni, że z chęcią siadłabym przez tv z ogromną paką czipsów albo pizzą i piwkami :D ale no wzbraniam się i przynajmniej wiem, że chyba mam silną wolę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drytinka.
Ja właśnie tej silnej woli nie mam, niestety... Nie mogę się powstrzymać przed moją ulubioną Milką z orzechami. *.* Słuchajcie, a basen cotygodniowy (niestety) po 45 minut pomaga? Ja powoli się zniechęcam bo dziś byłam drugi raz i efektów jeszcze nie widzę. ;o A przecież robię te przeklęte przysiady, unikam słodyczy... czy mam w ogóle jakieś małe szanse na wyszczuplenie ud?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basen to rewelacyjna sprawa i naprawdę wartoo chodzić! tyle, że po 2 wizytach to wiadomo, że efektów nie ma :) aby były efekty potrzebna jest regularność + jakaś rozsądna dietka (nie żadne głodzenie się) +....czas :) sądzę, że o jakichkolwiek efektach będziesz mogła mówić po jakimś miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drytinka.
Ok, to super, dzięki za odpowiedź. ;) A czy jeśli nie będę miała żadnej diety, tzn. będę jeść bułki z masłem, normalne obiadki typu ogórkowa, ziemniaki, schabowy i unikanie słodyczy (jadanie max. 2 w ciągu tygodnia) pomoże? Będą jakieś rezultaty czy jednak muszę zacząć dietę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli będziesz ćwiczyć to tak :) ja generalnie nie odmawiam sobie normalnego jedzenia typu: zupy, schabowy, czy buła z masłem, bo bym nie wytrzymała - bardzo lubię jeść :D ale kiedy napada mnie mały głód to zamiast jakiegoś ciasta, batonika sięgam po jogurt, jakis owoc, warzywko. powiem ci, że po prostu zwracam uwagę na to, co jem i polecam zdrowe jedzenie :) na początku było mi ciężko, bo wiadomo cięzko jest się wyrzec niektórych smakołyków, ale teraz bardzo polecam. czuję się tak jakby lżej i zdrowiej i nie mam uczucia cięzkości żołądka (akurat z nim miałam masę problemów) w sumie mam też takie dni, że skuszę się na kawałek pizzy czy batonik, ale po tym muszę wydłużyć swój codzienny trening :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma tak, że ćwiczenia siłowe odchudzają, to głupi mit powtarzany przez niedouczonych ludzi. Chcesz się odchudzić/wyszczuplić? To ćwicz aerobowo, najlepsze jest bieganie, skakanka albo rowerek stacjonarny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drytinka.
Na rowerze jeździłam przez 2 miesiące codziennie od rana do wieczora. Oczywiście z przyjaciółką bo sama bym się zanudziła. ;) I jakie rezultaty? Żadne, uda nie uległy żadnej zmianie. Szarlotka, a Ty tylko biegasz, czy wykonujesz jakieś inne ćwiczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kak
I ty możesz mieć zgrabne uda. Tak, tak. Uda, na których nie ujawnia się żaden cellulit czy rozstępy. Mocne mięśnie ud sprawiają, że nogi są mniej narażone na wystąpienie kontuzji. A więc zacznij ćwiczyć swe uda, a będziesz zdrowa! Wiele moich koleżanek zrezygnowało z ujędrniania ud z obawy na to, że poprzez ćwiczenia ich uda staną się zbyt masywne. Wolą więc mieć taką „galaretkę. Tymczasem masywne uda nie pojawią się w wyniku ćwiczeń. Bez obaw można ćwiczyć! Rozwój mięśni ud sprzyja tylko tym, które posiadają predyspozycje do szybkiego przyrostu muskulatury. Polecam Ci ćwiczenia, które doskonale wzmacniają uda. Musisz je wykonywać codziennie, by uzyskać rezultaty. Po pierwsze koniecznie rozgrzewka. Jakakolwiek, byle by była. Potem proponuję serię przysiadów. Drugie ćwiczenia to tak zwane „wypady. Ja je zrobić? O tym poczytasz na stronie http://hgh.edu.pl/2010/09/10/twoj-cel-smukle-nogi/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drytinka.
Wzmacniają tzn. umięśniają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uda pośladki brzuch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drytinka.
Kacha, niestety żeby wejść na stronę trzeba być zalogowanym, a u mnie szkoda fatygi bo i tak z tego bym nie korzystała. ;) Co do linków w ostatniej odpowiedzi - dziękuję, za niecały miesiąc skończę robić przysiady itd., a jeżeli nie pomogły, to wypróbuję ćwiczonka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biegam i chodzę na siłownię od wielkich dzwonów idę na basen, chodziłabym częściej, bo basen dobry na wszystko, zwłaszcza jest to dobry relaks dla obolałego ciała, no ale jestem atopowcem i często po nim wyskakują mi różne wysypki ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Drytinka.
Szarlotka, powiedz mi jeszcze jedną rzecz: Czy bieganie pomaga wyszczuplić pupę? Bo w sumie uznałam, że uda nie są złe i że to przez pupę wydaje mi się, że mam grube uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inesines666
Hej. Zrzucisz z ud na pewno ćwicząc na hoola-hopie. Najlepiej z lekko ugiętymi nogami. Mnie w ten sposób udało się ujędrnić bardzo nogi w miesiąc, nie mówiąc już o tym, że schudłam z całości 5kg:) Tylko uważaj na zbytnie przeciążenie kolan,stawy mogą zacząć boleć. Wtedy polecam kąpiele w regenerującej soli bocheńskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szczypiorekkk
Wiitajcie!! Od 5 dni wykonuje wyzwanie 30 dni na posladki... i dodatkowo wykonuje trening z Mel b na posladki:) czekam na efekty ;) 3majcie kciuki... pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moze warto jest jednak pomyslec o takim rozwiązaniu ? http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,84929,15701992,Najskuteczniejsze_metody_wyszczuplania_i_modelowania.html Wiadomo ze kazdy sposob jest dobry zeby tylko miec piekne i smukłe uda i brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rowerek , basen,zajęcia na stepie, bieganie. Wiadomo każdy ruch wyszczupla naszą sylwetke . A na spalanie tkanki tłuszczowej polecam zieloną kawę max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wspaniale jest cieszyc sie zyciem kazdego dnia 333 www.youtube.com/watch?v=lEOYQzjmKVs

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balobelta
Poszukaj sposobów tutaj http://adamed.expert/ Ja znalazłam ten portal, gdy łapała mnie kolka w czasie ćwiczeń i nie wiedziałam jak się tego pozbyć. I okazało się, że na tej stronie jest sporo cennych informacji o zdrowiu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Według mnie to czy przysiady pogrubią (poprzez rozbudowę mięśni) Ci czy wyszczuplą zależy w dużym stopniu od Twojej budowy anatomicznej ciała. Na pewno nie rób ćwiczeń z obciążeniami na udach - bo wiadomo - będziesz miała je bardziej umięśnione. W necie jest sporo ćwiczeń skoncentrowanych na te partie, np. tutaj http://www.biomedical.pl/kobieta/cwiczenia-na-szczuple-uda-6273.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wypychanie kolan do przodu jest złe ale tylko na początku trenowania przysiadów. Po dłuższym trenowaniu można spokojnie wysuwać kolana poza palce pod warunkiem że odpowiednio wzmocni się kolana. Jest takie ćwiczenie "Syzyfki" w którym kolana wysuwa się jak najdalej. Oczywiście jak robię sobie trening w Saturn Fitness na Targówku i ktoś początkujący próbuje mnie naśladować to jak mam czas to wytłumaczę mu dlaczego ma tak nie robić a czasami po prostu powiem że ja robię źle (jeżeli nie mam czasu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×