Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zainteresowana_12

Czy białko pomaga spalić tłuszcz??

Polecane posty

Gość zainteresowana_12

Chodzę już jakiś czas na fitness, mam ok. 20 kg nadwagi. Ostatnio jakaś pani poruszyła w szatni temat o spożywaniu koktajlu białkowego po treningu, mówiła, że białka wspomagają spalać tłuszcze jeszcze długo po treningu (np. po fat burningu). Ale dziwiłam się temu, bo przecież białka to spożywają koksy po treningu na siłowni.........Jak to właściwie jest????????? Mam jeszcze pytanie, co można zjeść po treningu? Białka czy węgle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowana_12
No własnie, ale w jakim celu ten serek wiejski, na budowę mięśni czy na spalanie tłuszczyku???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Białko pomaga budować mięśnie, a im więcej mięśni masz, tym masz lepszy metabolizm, i tym samym lepiej spalasz tłuszczyk:) Nie bójcie się że po paru treningach i paru serkach wiejskich będziecie wyglądały jak pudzian w damskiej wersji, to wymaga lat praktyki:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laura ma racje :) przed treningiem węglowodany a po białka = utrata tłuszczu i fajna rzeźba :) Od naszych typowo \"babskich\" treningów (tzn. na redukcje i rzeźbę) nie przybędzie nam tkanki mięśnowej jak kulturystkom . Mięsnie nabiora kształtów a ciało zrobi się jędrne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowana_12
Ślicznie dziękuję za wskazówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbohdan
Obawa 90% kobiet, że od ćwiczeń siłowych nabiora masy mięśniowej jest nieuzasadniona. Za budowanie masy u faceta odpowiada testosteron (jako naturalny anabolik). U kobiet jest go 10X mniej. Trening siłowy dla kobiet jest bardzo wskazany, a w połączeniu z cardio lub/i aerobami daje spektakularne rezultaty przy regularnym treningu. Mięśnie przerabiają tłuszcz w energię, więc im bardziej je ćwiczymy, tym więcej spalamy tkanki tłuszczowej, a sylwetka się "rzeźbi". Nwet intensywny trening przy dużej liczbie powtórzeń umiarkowanym ciężarem nie spowoduje przyrostu mięśni u kobiety. Do tego trzeba lat specjalnie ułożonego treningu i profesjonalnego wspomagania się dietą i suplementami. Moja narzeczona ma trenig siłowy+cardio i aeroby min. 4 x tydzień, wspomaga się suplementem w postaci białka. Od stycznia straciła 2% tkanki tłuszczowej, po kilka centymetrów w obwodach i przybrała na wadze prawie 2kg. Poprawiła rzeźbę sylwetki i jakoś nie udało jej się zbudować muskulatury jak u fitneski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowana_12
O nieee!! Ja mam do zrzucenia ok. 20 kg!!! :( Nie wyobrażam sobie żeby jeszcze przytyć od ćwiczeń!!:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dieta 4u
indywidualnie dopasowane diety kupujac ubrania wiesz, ze aby dobrze wygladac i swietnie sie czuc musisz wybrać ciuszki które są idealnie dopasowane do Ciebie tak samo jest z dieta dlatego zapraszam do przymiarki indywidualnie dopsaowanej diety: ..::: http://www.darkthorn.republika.pl/dieta_dlakobiet.htm :::.. zapoznaj sie - nic nie tracisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vodkatini
zainteresowana - czy ty nie rozumiesz co sie do ciebie mowi??? bedziesz miala wiecej miesni = szybciej schudniesz. Nie patrz na wage, wyrzuc ja, mierz centymetry, tylko one sie licza. Wolisz wazyc 50kg i miec zero miesni, galarete na udach i 26% tkanki tluszczowej, czy wazyc 58kg, super cialo, 64cm w talii i tylko 19-20% tluszczu w ciele?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowana_12
Bardzo chciałabym ważyć 58 kg, ale na razie moja waga stoi mimo diety 1200 kcal i sporej dawki ruchu:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co ćwiczysz? pijesz zieloną, czerwoną herbatę? jesz błonnik? jak z Twoim metabolizmem? Twoje wymiary są okey? zależy Ci na wadze, czy wymiarach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bbohdan
Każde 0,5 kg mięścni dodatkowo oznacza zuzycie kalorii wieksze o 50 kcal. Oznacza to, że przybierając na masie mięśniowej 2,5 kg, spalasz 250 kcal więcej nawet siedząc na kanapie i czytając książkę. Mieśnie są tkanką aktywną metabolicznie. Równanie, które już ktoś podała wcześniej jest złotym środkiem: więcej mięśni = szybsze spalanie tłuszczu. I jeszcze jedna uwaga dla ćwiczących kobiet oczekujących spektakularnych sukcesów do wakacji: Rzeźbienie sylwetki to 3 fazy: - nabiebranie kondycji - tonowanie mięśni - rzeźbienie mięśni Kondycji nabiera sie od 3-6 miesięcy, tonowanie trwa kilkanascie tygodni, potem dopiero zaczynamy rzeźbić i dopracowywać poszczególne grupy. Jeśli więc chcecie wymarzonej sylwetki do wakacji... to raczej planujcie na 2010.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowana_12
W klubie fitness chodzę na zajecia : Step, fat burning, BUP, PUMP, fit ball, body shape(idę na body shape pierwszy raz w czwartek i będę kontynuowac przez najbliższe miesiace). A na fitness chodzę od stycznia. Herbatę zieloną piję sporadycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowana_12
Z metabolizmem powiem że jest lepiej, zaczęłam bardzo zwracać uwagę na porę spożywania posiłków, jem lekkie i zdrowe rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fitman
białko nie pomaga chudnac tylko powstrzymuje katabolizm mięśni, kiedy się odchudzasz tracisz wszystkie tkanki nie tylko tłuszcz, a białko jest po to aby tego mięśnia stracić jak naj mniej. węglowodany też powinno się zjeść zaraz po treningu.30-40g ryżu albo kaszy gryczanej w sam raz. chodzi o to aby uzupełnic zapas glikogenu. jest to jednyny moment drogie panie kiedy można zjeść coś słodkiego w diecie -czyli moment zaraz po treningu. białko za jakiś czas może to być z 30min po treningu. oczywiście nie mam na myśli treningu 10min brzuszków czy imnnego ćwiczenia bo to zadny trening. min 30min. któraś z was napisała ze nie bedzie ćwiczyć bo przytyje. dziewczyna powiedzmy 170 wzrostu. ważąca 60 kg i zalana tłuszczen na brzuchu i udach bedzie gożej wygladała niż z tą samą wagą dziewczyna ale umieśniona. nie liczy się waga tylko sylwetka, można ważyć tyle samo a mieć mniejsze wymiary. to właśnie efekt wymiany tkanki tłuszczonwej na mięśniowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowana_12
Dziękuję ślicznie jeszcze raz za wypowiedzi, dzisiaj sobie kupuję w aptece koktajl białkowy, nie pamietam jakiej firmy, napiszę jak będę go miała, co zawiera. Będę go pić zawsze na kolację zamiast posiłku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowana_12
Zajecia z fitness mam zawsze po południu, czyli po treningu ok. 18:30 będę pić koktajl i na tym zakończę dzień :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy zielona herbata o smaku cytrynoiwym w torebkach ma to samo dzialanie co normalna sypana herbata zielona? bo taka pije 3-4 razy dziennie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czy zielona herbata o smaku cytrynoiwym w torebkach ma to samo dzialanie co normalna sypana herbata zielona? bo taka pije 3-4 razy dziennie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowana_12
Bzdura-brałam termogenik i nic nie schudłam, a ćwiczyłam bardzo intensywnie, pociłam się może więcej..ale nic poza tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alokolo
Z termogeników polecam Thermo Slim od Olimp Sport Nutrition. W dobrej cenie znajdziesz na stronie www.twoje-odzywki.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula paula
mnie się wydaje,że nie bardzo przytyłam po białku teraz jestem bez białka i waga spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pijąc do fitmana
Dziewczyna o wzroście 170cm i 60kg wagi, mój drogi jest szczupła, a nie jak byłeś łaskaw napisać "zlana tłuszczem na brzuchu i udach" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vivica77
białko trzeba brać po ćwiczeniach, tzn jeść produkty bogate w białko, nie wiem czy przed też... przed ja łykam figurę extraslim i faktycznie widzę różnicę w wyglądzie ud i brzucha. bo ona przyspiesza spalanie tłuszczu i efekty po prostu masz szybciej widoczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pijąc do fitmana - nie zrozumiałaś kompletnie o co mu chodziło. Mianowicie pisał o tym, że waga jest nieistotna, a należy się skupić na sylwetce. Już ktoś pisał parę razy o tym tutaj. Dziewczyna ważąca 60kg przy 170cm może mieć mnóstwo tłuszczu, sporo cellulitu i nie być zadbana. A druga przy identycznej wadze może mieć ładne ciało, nie wychudzone, lecz właśnie proporcjonalne z gładką skórą. Waga to tylko liczba, a kobiety częste zapominają, że tłuszcz waży mniej niż mięśnie... i skupiacie się nie na tym, żeby "wyglądać" i czuć się świetnie lecz na tym, żeby ważyć, co jest totalnym idiotyzmem. vivica77 - nie wiem, jak to wygląda u kobiet. Jednak przed treningiem właśnie powinno się dostarczać białka, a po (można też podczas) treningu węglowodany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podczas? co ty pierdzielisz? no chyba, ze np o bananie mowimy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×