Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ginger89

czy orbitrek jest bezpieczny dla nastolatki

Polecane posty

dzien dobry. mam pytanie, najlepiej do jakiejs osoby ktora sie na tym zna. moja nastoletnia corka (15 lat) ostatnio zapragnela chodzic na silownie. kupuje wejscia z kieszonkowego, ale rozwazam jego cofniecie, bo uwazam, ze dla tak mlodej osoby i to dziewczyny silownia to nie jest odpowiednie miejsce. czy mam racje? cwiczy na czyms co nazywa sie orbitrek, nie wyglada jakos niebezpiecznie, ale nadal mam pewne watpliwosci. chcialabym jakichs racjonalnych argumentow na poparcie mojej tezy, bo sami wiecie ze argument “nie bo nie” wywola piekło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie ma racjonalnych argumentów na zabronienie komuś uprawiania sportu :/ Chyba dobrze, że młoda wyrabia w sobie nawyk regularnego ruchu, nawet jeśli to "tylko" siłownia a nie np. bieganie czy rower.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dokladnie nie ma racjonalnych arugmentow :D powinnas byc szczesliwa ze corka nie chce tylko siedziec przed komputerem i malowac paznokci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to tak jak zapytać, czy mogę pozwolić dziecku biegać.... poziom idiotyzmu ludzi mnie rozwala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj! Jeśli córka chce ćwiczyć - proszę jej tego nie zabraniać! Sport jest obecnie mocno zaniedbywany przez młodych ludzi, a nie tylko pozytywnie wpływa na zdrowie, ale też kształtuje siłę charakteru, samodyscyplinę i wiele innych pozytywnych cech, które przydają się w dorosłym życiu. Z doświadczenia wiem, że motywacja to połowa sukcesu - jeśli córka ma motywację, nie odbieraj jej radości ze sportu! Swoją drogą - orbitrek to sprzęt typowo fitnessowy, świetnie rozwijający całe ciało, i o ile nie córka nie będzie się forsować - trudno zrobić sobie na nim krzywdę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że przystoi - kobiety bardzo często ćwiczą, zarówno na siłowni jak i w domu. Nie ma nic dziwnego w kobiecie na orbitreku, a i wbrew pozorom nawet ćwiczenia ze sztangą czy hantlami świetnie wpływają na kobiecą sylwetkę i są dla Pań jak najbardziej wskazane. Jeśli chodzi o wiek - jeżeli to są ćwiczenia typowo fitnessowe, nie ma właściwie żadnych przeciwwskazań o ile tak jak pisałam wcześniej - nie będzie się forsować. Więcej na temat orbitreka możesz poczytać tutaj: http://www.abcfitness.pl/6-powodow-dla-ktorych-warto-cwiczyc-na-orbitreku-ba7 W razie pytań - jestem do dyspozycji!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MagdaM87
Dobrze, że chodzi i że na to wydaje pieniądze a nie, że lumpi się gdzieś i kupuje alkohol. Widocznie trzeba pewne braki uzupełnić, warto szukać odpowiedzi, chociażby tu: http://maksimumformy.pl/ :) i motywować córkę a może i zapisać się z Nią na siłownię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro ma ochotę to niech chodzi co w tym takiego strasznego. Tylko by te ćwiczenia wykonywała z głową, możesz jej pomóc a nie zakazywac. Pomoż jej , np pokaż artykuł o prawidłowym wykonywaniu ćwiczeń na siłce, http://obk.pl/silownia-dla-poczatkujacych-jakie-cwiczenia-moze-wykonac-kazdy/ fajny artykuł i trafia do wielu osób. Może i do córki trafi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rozumiem Twoje obawy, gdyż siłownia kojarzy się z wielkimi ciężarami, maszynami i napompowanymi kolesiami. Jednakże bardzo fajnie, że córka zaczyna interesować się aktywnym trybem życia i swoim zdrowiem. Odpowiadając na pytanie, orbitrek jest jak najbardziej bezpieczny, a ćwiczenia na nim działają na te same partie mięśniowe co bieganie. Polecam poczytać http://erytrocysteina.pl/ znajdziesz tam wszystko, co może Cię interesować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domowasilownia69
Jeżeli się o nią boisz, to fajną propozycją są ćwiczenia wykonywane samodzielnie w domu. Na początek wystarczą same hantle. Ćwiczenie z hantlami zdecydowanie poprawia efekty. Mięśnie bardziej się męczą, przez co spalamy więcej tkanki tłuszczowej – korzyści są więc obopólne – wysmuklenie i wzmocnienie mięśni. Ciężarki do ćwiczeń skradły serca nie tylko osób, chcących poprawić wygląd ramion, są wykorzystywane do ćwiczeń angażujących niemal wszystkie partie mięśni. Przykładowe ćwiczenia znajdziesz na stronie http://atlasmedyczny.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćzfitnessu
Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje! Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Pokaż na co Cię stać i wejdź na www.igortreneronline.pl !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź teraz na stronę najlepszego trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Konkurs na stronie do wygrania 10.000 zł!! Szybka forma, Najlepsze plany treningowe i diety, sprawdź, nie pożałujesz, zmień swoją formę w nie całe 3 miesiące!! :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×