Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość madgus

jak ćwiczyć w domu?

Polecane posty

Gość madgus

Witam Kupiłam sobie rower stacjonarny. Czy to wystarczy aby zgubić do lata 10 kg? Jak zacząć jezdzić?? Zalezy mi na sadełku na brzuchu. Mam też możliwość biegania. Jak zacząć?? JESTEM LEŃ? Ale twarda i co dojedzenia to dam radę powstrzymać się

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dajeerade
ja biegam 10km codzienie (chyba ze pada,to sobie odpuszczam) i 20km na rowerku stacjonarnym. po trzech miesiacach mam 18kg mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madgus
10 km?? jejku jak ci zazdroszczę. Ale to nie dla mnie. Jak zacząć. Wolno,truchtem?? czy szybko?/ Kiedyś zaczęłam i nawdychałam się tego zimnego powietrza i skończyło się-2 tygodnie na antybiotykach. Nie jestem taka młoda. 33 mi wskoczy :-) A na rowerku na jakim obciążeniu?? Także zależy mi na oponce na brzuchu. Ale niby brzuszki tego nie zgubią.Raczej te bieganie i rower. Prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sympatyczny 87.
na brzuchu nie schudniesz jeżdżąc rowerkiem,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anka_cyganka dwa kije
jak to nie schudnie z brzucha ćwiczącąc na rowerku?! nie opowiadaj głupot.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madgus
Niby brzuszki tylko wyrabiaja mięśnie a tłuszcz je zakryje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cwicze codziennie 25 minut
ja ćwiczę codziennie 25 minut (mam układ ćwiczeń na uda, pośladki) później na twisterze się kręcę no i efekty są po 2 tygodniach do tego odstawiłam słodycze nie słodzę herbaty i jem śniadania ćwiczenia sa super, bardzo je polubiłam, robię po 20 powtórzeń każde (żeby szybciej działały, bo poleca się 10-15 powtórzeń) chcesz to wkleję Ci zestaw tych ćwiczeń ale nie chce mi się na marne... warto się zdeterminować, bo uwierz, te ćwiczenia da się polubić moje uda ociekały cellulitis jak zobaczyłam się w dużym lustrze kiedyś to myślałam, że zemdleję (chyba myślałam, że zawsze będę sprężysta i chuda jak 4-5 lat temu) i powiedziałam O NIEEEEE z 58 schudłam do 54 (mi to wystarczy) terazx ćwiczę od 2 tyg i moje uda się zrobiły takie smukłe, cellulitis zredukowany o jakies 60-70% (serio) pośladki podniesione brzuszek płaski jestem w 7 niebie, a te efekty sprawiają, że ćwiczę jeszcze chętniej nigdy nie sądziłam, że takie zwykłe ćwiczenia sprawią, że tak wszystko się zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ollllllol
jezdze na rowerku od pol roku-tak okolo 10-20km dziennie zeby puls nie przekraczal 130, podobno najlepiej jak nie ma sie zadyszki cwiczac zeby spalic tluszcz- sylwetka sie wyrzezbila-nogi super i z brzucha spadlo i mam lekko miesnie zarysowane-nie cwicze nic poza rowerkiem-rewelacja-jestem po 2 porodach i poki co jestem laska:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cwicze codziennie 25 minut
acha zawsze zaraz po ćwiczeniach wklepuję dodatkowo balsam antycellulitis wtedy podobno takie balsamy działają bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madgus
cwicze codziennie 25 minut Proszę bardzo o ćwiczonka. Tal się składa ,że twisteer też mam. Dzięki. Jesteś wielka( nie w tym znaczeniu) PZDR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madgus
ollllllol a przy jakim obciążeniu jedziesz na rowerku?? Mój ma 4 stopnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cwicze codziennie 25 minut
Cwiczenie 1. Cwiczenie trenuje boczne czesci brzucha, talie, miesnie tlowia, ramion, miesnie dolnej czesci kregoslupa. Polozcie sie na boku podpierajac lokciem. (patrz zdjecie) Z pozycji wyjsciowej unosimy biodra tak, aby tworzyly one z tlowiem jedna linie. Uwazamy jednak na to, aby nie wyginac przy tym bioder, a je unosic. Brzuch mamy lekko wciagniety. Nastepnie opuszczamy ponownie sylwetke w kierunku podlogi, nie dotykajac jej jednak zatrzymujemy sie tuz nad nia(!) i ponownie unoscimy biodra do gory. Cwiczenie wykonujemy tyle samo razy na jednej jak i na drugiej stronie (np. 10 razy na prawej, 10 na lewej). Przy podnoszeniu sie do gory robimy wydech, przy „opadaniu w dol wdech. http://images30.fotosik.pl/324/27ccc76893ef65femed.jpg Cwiczenie 2. Cwiczenie trenuje miesnie dolnej czesci kregoslupa, miesnie tlowia, bioder, nog, brzucha. Lezymy na boku. Glowe kladziemy na ugietej rece (zdjecie). Druga reke kladziemy tak jak widzimy na obrazku, w celu ustabilizowania pozycji. Nogi leza rownolegle do siebie. Palce nog zaciagniete sa do gory. Unosimy rownoczesnie obie nogi do gory poczym ponownie je opuszczamy, nie kladac ich jednak na podloge, a zatrzymujac tuz przed nia(!) i ponownie unoscimy nogi do gory. Nogi mozemy polozyc na ziemi dopiero po ukonczeniu serii. Cwiczenie wykonujemy na prawej jak i na lewej stronie tyle samo razy. Przy podnoszeniu nog do gory robimy wydech, przy „opadaniu w dol wdech. http://images49.fotosik.pl/60/8a47f9d2e0f77397med.jpg Cwiczenie 3. Cwiczenie trenuje miesnie posladkow i tylnie miesnie ud. Przyjmujemy pozycje laweczki. Jedna noge unosimy do gory i zginamy w kolanie (noga A), w taki sposob aby powstal kat 90 Stopni. Udo nogi A powinno znajdowac sie w jednej linii z tlowiem. Palce nog zaciagniete sa do gory. Glowa zostaje prosto. (patrz zdjecie) Ugieta w gorze noge (A) obnizamy tak, aby znajdowala sie ona rownolegle do drugiej nogi (B) i ponownie jak w poprzednich cwiczeniach nie pozwalamy, aby noga A dotknela podlogi. Pamietajmy, aby podczas cwiczenia caly czas zostal zachowany kat 90 Stopni. Brzuch lekko wciagnety. Oddychamy rownomiernie. Przy podnoszeniu nogi do gory robimy wydech, przy „opadaniu w dol wdech. Oczywiscie cwiczymy tak zarowno prawa jak i lewa noge. http://images43.fotosik.pl/59/3f34b0c36a16dba6.jpg Cwiczenie 4. Cwiczenie trenuje miesnie posladkow i tylnie miesnie ud. Znow pozycja laweczki, ale tym razem z oparciem na lokciach. Unosimy jedna noge (A) do gory. Palce nog sa zaciagniete do gory. Glowa prosto. Uniesieta noge (A) opuszczamy ku podlodze, az do momentu gdy palce beda na okolo 1 cm od podlogi. Nastepnie podnosimy noge (A) do gory, powracajac tym samym do pozycji wyjsciowej. Brzuch podczas cwiczenia mamy lekko wciagniety. Oddychamy rownomiernie. Przy podnoszeniu nogi do gory robimy wydech, przy „opadaniu w dol wdech. http://images28.fotosik.pl/324/2088e4c65d066148.jpg Cwiczenie 5. Cwiczenie trenuje miesnie posladkow, miesnie ud, biodra, talie. Przyjmujemy pozycje laweczki. Kregoslup prosty. Glowa jest na rownej linii z tlowiem. Rece sa lekko ugiete w lokciach. Wykonujemy lekkie wymachy ugietej w kolanie nogi w kierunku do gory i na zewnatrz (patrz zdjecie). Przy cwiczeniu tym uwazamy na to, aby miednica pozostawala w kierunku rownoleglym do podlogi, aby sie nie chwiala na bok. Brzuch podczas cwiczenia mamy lekko wciagniety. Przy opuszczaniu nogi, nie kladziemy jej na podloge, az do ukonczenia serii (zasada taka sama jak w poprzednich cwiczeniach). Cwiczenie wykonujemy bez pospiechu i rownomiernie. Przy podnoszeniu nogi do gory robimy wydech, przy „opadaniu w dol wdech. http://images29.fotosik.pl/324/334b85f7fde903dfmed.jpg Cwiczenie 6. Cwiczenie trenuje wewnetrzne miesnie ud. Polozcie sie na boku podpierajac lokciem. Druga reke kladziemy tak jak widzimy na obrazku, w celu ustabilizowania pozycji. Gorna noge uginamy i kladziemy „przed cialem. Dolna noga jest lekko ugieta, a palce nog zadarte sa do gory (patrz zdjecie). Podnosimy i opuszczamy dolna noge, nie dotykajac przy tym dolna noga (mam na mysli czesc od polowy uda po czubki palcow) podlogi. Przy podnoszeniu nogi do gory robimy wydech, przy „opadaniu w dol wdech. Cwiczenie wykonujemy na miekkim podlozu, macie, kocu. http://images24.fotosik.pl/325/b2e4b8fe621a1190med.jpg Cwiczenie 7. Cwiczenie trenuje zewnetrzne miesnie ud. Lezymy na boku. Glowe kladziemy na ugietej rece (zdjecie). Druga reke kladziemy tak jak widzimy na obrazku, w celu ustabilizowania pozycji. Nogi uginamy lekko w kolanach. Palce nog wskazuja/zaciagniete ku gorze. Celem cwiczenia jest podnoszenie i opuszczanie gornej nogi. Gorna noge mozemy polozyc dopiero po zakonczeniu serii. Przy podnoszeniu nogi do gory robimy wydech, przy „opadaniu w dol wdech. http://images26.fotosik.pl/324/bcd25d04120a9996med.jpg Cwiczenie 8. Cwiczenie trenuje miesnie posladkow i nog. Stoimy w lekkim rozkroku. Kregoslup prosty. Cialo wygiete lekko do przodu. Powoli uginamy nogi w kolanach, przechodzac w ten sposob w „pozycje narciarska. W tej pozycji pozostajemy kilka sekund, poczym wracamy do pozycji wyjsciowej. Podczas cwiczenia uwazamy na to aby piety znajdowaly sie zawsze na podlodze (nie unosimy ich). http://images48.fotosik.pl/59/a1e48a8b030e1949.jpg __________________ każde ćwiczenie powtarzam 20 razy, tzn, robię ćw nr 7 to podnoszę nogę prawą 20 razy, doopiero później przechodzę do lewej nogi i też 20 razy nogę unoszę do góry po czym przechodzę do 8 ćwiczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madgus
Dzięki dzisiaj spróbuję zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość felkaa
ja tez nie wiem co zrobic kupilam bierznię i nie wiem ile powinnam na niej biegac aby sie za bardzo nie sforsowac, i zakwasow nie porobic i ile razy dziennie mam biegac pomocy doradźcie coś ja musze schudnąć !!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na rowerku to najlepiej interwały, tak samo biegając. Co do innych ćwiczeń domowych, to na odchudzanie bardzo dobra jest skakanka (tylko trzeba mieć wysoki sufit :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja uważam, że jeśli się chce, to nie ma rzeczy niemożliwych (no prawie). A 10 kg do wakacji to bardzo realny plan. Co do ilości ćwiczeń - to każdy ma inny organizm, u każdego inaczej przebiegać będzie ten proces, także ciężko określić ile powinnaś ćwiczyć.:) Znam osoby, które ćwiczą ze mną w klubie na siłowni dwa razy w tygodniu, dokładały do tego zajęcia np z fitnessu, i bardzo szybko udało im się zgubić zbędne kilogramy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@emokiller w zasadzie te stronę też miałam na myśli, znalazłam tak całą instrukcję ćwiczeń dotyczących atlasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dużo fajnych treningów mozna znaleźć na youtube. Wystarczy sobie wyszukać. Jest tego naprawdę sporo. Moja koleżanka kupiła sobie też ostatnio zestaw płyt DVD z godzinnymi treningami. To też jest jakieś rozwiązanie. Wszystko zależy od tego, czego się szuka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjk
Regularna jazda na stacjonarnym rowerku może wspomóc zrzucenie kilku kilogramów. Ale oprócz tego powinnaś zastosować odpowiednią dietę. Polecam ci dietę plaż południowych. W tej diecie chodzi przede wszystkim o wyeliminowanie z naszego dotychczasowego menu produktów, które będą obfitowały w wysoko przetworzone węglowodany oraz tłuszcze nasycone. Wszystko to należy zastąpić białkiem, tłuszczami nienasyconymi, węglowodanami złożonymi oraz warzywami. To oznacza, że musimy pożegnać się z pieczywem i makaronem wyprodukowanym z białej mąki, ryżem na rzecz orzechów, ryb, oliwy z oliwek. Plan dietetyczny składa się z trzech podstawowych etapów. Jak one wyglądają? O tym możesz przeczytać ze strony http://tabletkinaodchudzanie.net.pl/2010/12/31/dieta-south-beach-dieta-plaz-poludnia/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niestety nie zawsze mam czas na długie ćwiczenia. Staram się jednak poświęcić chociaż pół godzinki dziennie na mały trening. Znalazłam jakiś czas temu taki zestaw ćwiczeń, który idealnie sprawdza się w sytuacjach, kiedy brak nam czasu. http://kobieceprawdy.pl/article_uni/uroda/domowy_fitness.html Przyznam, że nawet taki niedługi trening daje efekty, jeśli jest systematyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinia m.
Podziwiam was ;-) Ja nie miałam zaparcia do ćwiczenia w domu, a nawet kupiłam sprzęt. Wszystko lepiej mi idzie na siłowni - jest z kim pogadać, ma kto doradzić, pomóc, więc jakoś leci. Generalnie, w GoldsGym panuje świetny klimat - nie znam drugiego miejsca, w którym tam dobrze bawiłam się na zumbie. W domu czasami robię... brzuszki ;-) I to wszystko ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hm, to jak ćwiczyć i czy w domu czy nie zależy od osoby, od trenera, do tego jaka jest u Ciebie siłownia i tak dalej i tak dalej... od tego jaką jesteś osobą też. Ja wolę ćwiczyć w samotności, więc wybieram dom - może Ty wolisz inaczej, najlepiej sprawdź obie opcje. Polecam też fajny tekst http://facet.dlastudenta.pl/artykul/Jak_pracowac_nad_sylwetka_w_warunkach_domowych,100011.html, akurat w tym temacie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nataszka33
Po prostu regularność. Rowerek to fajna sprawa. Pomyśl też o piłce do ćwiczeń FITSPIRE http://www.actimed.pl/pilka-do-cwiczen-fitspire.html, z nią też można wygodnie ćwiczyć w domu, a w internecie można znaleźć fajne plany treningowe z wykorzystaniem takiej piłki. Powodzenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anelinum
ja jeżdżę na rowerku stacjonarnym ale też bardzo często ćwiczę Chodakowską:) daje niezły wycisk, pierwszego treningu nie skończyłam całego, potem było już tylko lepiej:) do tego staram się też wyskoczyć raz w tygodniu na basen. jeśli chodzi o odżywianie to staram się po prostu uważać na to co jem, biorę też tabletki iqgreen żeby szybciej chudnąć, w ciągu miesiąca zrzuciłam już 6 kg:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grzeczniutka
Ja ćwicze 25 dziennie z programem treningowym 5FIT Energy +. Niestety nie jestem w stanie sama czegoś wymyślać więc muszę się wspomagać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×