Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

jak nowa

Kontuzja

Polecane posty

Witka. Jestem świeżo po powrocie z deseczki i przywiozłam nową kontuzję kolana :( Mam nadzieję, że uda mi się bez poważniejszego leczenia, nie chciałabym na długo przerywać treningów. Czy komuś jeszcze się to zdarzyło? Macie jakieś metody? Jutro idę do lekarza to powiem Wam co mi napisał. Pozdrówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elizaaaaaaa
Żadna maść Ci nie pomaga? Jak bardzo poważna to jest kontuzja? Najgorsza opcja to wiesz operacja, ale mam nadzieję, że sie obejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia83
jestem fizykoterapeutka wiec cos ci tu poradze:) z domowych sposobow: - oklady z kodu(bawelniana kusteczka na kolano potem lod potem koc na to i tak 10 min rano i wieczorem...lub gdy bardzo boli)) - oklady z lisci kapusty (potlucz lisc kapusty, poloz na kolano i owin zwyklym, nie elastycznym bandazem. nie rob tego na noc bo moze pojawc sie straszny bol...ale to na poczatku) - dodatkowo aspiryna ale lepiej by bylo gdybys udala sie do gab fizykoterapii, a tam -laser -ultradzwiki -magnetronik -prady technik fizykoterapi juz ci poradzi co bedzie najlepsze dla ciebnie im szybciej to zaleczysz tym mniejsze bedziesz miec problemy z kolanem potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcelinkaa
Teraz kontuzje leczy sie najrozniejszymi metodami, niekoniecznie od razu musi byc operacja. Obok tych wymienionych powyzej jest jeszcze terapia czynnikami wzrostu - malo z tym zachodu bo jeden zastrzyk, a pobudzony organizm sam sie ladnie leczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosia83, a wiesz może coś o tym co pisze koleżanka powyżej? Domyślam się, że o recover jej chodzi bo ono chyba w ten właśnie sposób działa. Do czasu wybadania tej metody, będę stosowała Twoje metody, mam nadzieję, że chociaż zmniejszą niewygodę jaką niewątpliwie jest kontuzja. Dziękuję Ci bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na kolana dobre są okłady
z rozbitych liści kapusty, liśc kapusty rozbijasz tłuczkiem i przykładasz do kolana, owijasz ten kompres bandażem kompres trzyma się godzinkę, dwie ponoc działa cuda, niby nic taka kapusta ale czasem metody naszych babek działają lepiej niż najlepsze specyfiki z apteki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na razie jest u mnie grana kapusta na zmianę z naklofenem, jakoś żyję póki co. Umówiłam się z lekarzem na czwartek to pogadam z nim o tym zastrzyku. Jestem gotowa na wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia83
zastrzyk o jaki tu chodzi to pewnie tzw "blokada". z doswiadczen moich pacjentow nie zawsze dziala i poskromi bol a nie wyleczy stanu zapalnego. popros lekaza o skierowanie na fizykoterapie, wyleczysz kontuzje a nie tylko objawy. w przypadku jesli bedziesz musiala czekac na zabiegi na nfz(znajac nasza sluzbe zdrowia...czasem tak jest) idz prywatnie, nie ma nic gorszego do wyleczenia jak przenoszona kontuzja. koszty nie sa duze bo jeden zab to ok 5zl a naprawde warto, tymbardziej ze to kolano....powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko prywatnie. Nie mam przekonania do państwowej służby zdrowia. Zobacz tutaj jest info o tym: http://www.systemrecover.pl/, może z tego będziesz w stanie dowiedzieć się więcej niż ja - kompletny laik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u swojego lekarza i natchnął mnie pozytywnym myśleniem :) Mówił, że tak czy siak będziemy to leczyli w ruchu. Jeśli chcę to możemy wspomóc rehabilitację tym zastrzykiem. Mam się jeszcze zastanowić. Pomożecie podjąć decyzję?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basienkaaa
Bylam na tej stronce i ja bym sie chyba zdecydowala, brzmi raczej przekonujaco. Nawet jesli potem konieczna bedzie rehabilitacja to na pewno wazne, aby pobudzic organizm do samoregeneracji! Daj koniecznie znac jak poszlo!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na pewno dam. Mam lekka tremę przed zastrzykiem w staw, ale będę dzielna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eeeeeeee spoko było :D Żyję i czekam z niecierpliwością na wyniki. Trzymajcie kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basienkaaa
Ale to tylko jeden zastrzyk czy bedzie seria??? Ile trzeba czekac na efekty? Dawaj znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jula878
W takich sytuacjach może pomóc terapia komórkami macierzystymi. Tutaj http://www.kriocentrum.com/ortopedia/terapia-komorkami-macierzystymi/ można dowiedzieć się więcej na ten temat. Taka metoda jest bardzo bezpieczna. Proces naprawy trwa kilka miesięcy, ale niektórzy pacjenci stwierdzają poprawę nawet w ciągu kilku tygodni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam podobnie a co wiecej odlozylam sobie wczesniej troche kasy zeby pojechac na wakacje. Nie rezygnuje jednak z planow i postanowilam ze polacze turnus rehabilitacyjny wlasnie z wakacjami. Znalazlam ciekawe oferte na http://alfatour.pl/ i w sierpniu jade :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam. Chyba spadłem z nieba :) Proszę zainteresować się metodą RSQ1. www.krzywymusisz.pl Dzisiaj prowadzę gabinet wyposażony w tę maszynę. Dlaczego? Ponieważ jestem żywą reklamą: https://www.przegladsportowy.pl/pilka-n ... mi/zvj1wf0 Pozdrawiam i może do usłyszenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja połączyłam przyjemne z pożytecznym i po wizytach u rehabilitantki w www.cnr-med.pl od razu mogłam poddać się zabiegom pielęgnacyjnym, które są dostępne na miejscu. Świetna sprawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość likki

W Krakowie to wiem, że RehaExpert jest naprawdę fajną rehabiitacją, mają niezłych lekarzy – potrafią pomóc i wesprzeć. Ja miałam u nich rehabilitację po wypadku i cieszę się ze do nich trafiłam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brygida Świerkowska

W Krakowie z kontuzjami znakomicie radzą sobie rehabilitanci pracujący w sieci klinik do których zarejestrujesz się pod adresem: www.rehabilitacje.org Warto się do nich udać, bo na zdrowiu nie ma co oszczędzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×