Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Chcialabym

Musli z owocami czy otreby?Co jest bardziej korzystne na diecie??

Polecane posty

Gość Chcialabym

schudnac i wiele czutalam o tych otrebach i mysle,ze warto je kupic.Nie wiem jednak czy dalabym rade zjesc...Takie musli juz jadlam i sa o wiele smaczniejsze ale czy maja wiecej blonnika no i czy schudne? Cczekam na kazda opinie!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcialabym
Mialam nadzieje,ze ktos mi doradzi w tej kwestii ale coz okazuje sie inaczej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomaga pomaga
To zalezy jakie musli i z czym?Z mlekiem z jogurtem z kefirem?Jesli musli typu crancze to niestety sa bardzo kaloryczne jesli musli zbozowe to mozesz do nich dosypac otrab zalac mlekiem 0,5% i juz zaoszczedzasz kalorie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcialabym
Predzej mialam wlasnie takie "crunch"-dobrze bylo i syte ale jezeli ma tyle kalorii to podziekuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcialabym
A takie musli zbozowe z owocami to bym bez otrebow napewno zjadla :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 202
Ja uwielbiam otręby owsiane z jogurtem naturalnym, rodzynkami, ananasem i cynamonem. I na żadne musli ich nie zamienię;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcialabym
A czyte otreby sa juz z owocami czy sama dodajesz?Bylam u mnie w sklepie i nic nie znalazlam.Jedynie co bylo to platki owsiane z mlekiem,jablkiem i cynamonem w saszetkach-oczywiscie wzielam :).Mam ochote normalnie zaraz to zjesc ale po obiedzie jestem ;).Drogie nie bylo bo 1,65.Jesli o musli chodzi to bede musiala sie w innym sklepie za tym rozgladnac.A te musli z owocami (kaloryczne) kupilam w realu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcialabym
A te platki co kupilam nazywaja sie "nesVita" i sa z nestle-moze ktos juz takie probowal???Jeszcze jedno,czy na kolacje tez mozna takie cos zjesc zamiast np chleba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Można jeść i to, i to, obydwa sa zdrowe, a kalorie rano sa potrzebne, żeby potem w ciągu dnia nie podjadać. Najlepiej bedzie jeśli do zwykłych musli czy otrąb wkroisz sobie świeże owoce, typu banany, truskawki, dodasz orzechów czy rodzynek. Najesz się i dostarczysz organizmowi niezbędnej dawki witamin i mikroelementów z rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcialabym
Wszystko byloby proste gdybym nie wstawala o 4 rano na 6 do pracy.Rano nic nie jem,dopiero o 9 a ze nie mam zbyt dlugiej przerwy jem 2 sznetki chleba razowego.A z takimi platkami bylby problem :( Jedynie po obiedzie moge albo w weekendy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Możesz sobie kupic duży jogurt naturalny albo kefir, i do niego wsypać płatki czy owocki, i tak zjeść prosto z kubeczka. Ja tak robiłam w pracy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 202
Sama dosypuję. Liczba konfiguracji nieograniczona;) Generalnie staram się unikać "gotowego" jedzenia, bo nigdy do końca nie wiem, co tam wsypali. Bo potem może się okazać, że w plastrach wędzonego łososia dodatkowo jest dosypana sól, cukier, zagęszczacze, skrobie i inne gówna. Po dokładnej lekturze większości opakowań produktów spożywczych wolę wstawać godzinę wcześniej i gotować paszę na śniadanie i do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcialabym
A czy takie polaczenie jest dobre? -na pierwsze sniadanie jogurt naturalny z dodatkiem platkow owsianych czy otrebow a na drugie sniadanie sznetke chleba razowego (odstep 3 godz) -czy np zamiast tego chleba moge zjesc jakis owoc np jablko???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chcialabym
Wlasnie problem chyba bardziej tkwi w obiedzie,ktorego ja potrafie wtrynic...Wielka dawka ziemniakow musi byc.Wiem,ze to za duzo plus jakiesa dodatki,mieso itd ale jak wracam z pracy jestem strasznie glodna i nie potrafie sie opanowac.Jezeli sie nie najem to potem dojadam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam podobny problem, bo kiedy rano zjem nawet najbardziej odżywcze śniadanie, np. kanapki lub talerz musli z mlekiem po dwóch trzech godzinach jestem głodna, wtedy robię sobie herbatę z cukrem i głód przechodzi, ale kiedy wracam z pracy do domu to również nie mogę opanować z głodu i jem coś na szybko a potem obiad i całe popołudnie i wieczór jestem ociężała. A jeżeli chodzi o jedzenie musli, to na początku jadłam takie z otrębami i zanim mój organizm się przyzwyczaił do takiej ilości błonnika, często biegłam szybciutko do ubikacji i często ledwo zdążałam. Ale to było śniadanie, które starczało mi prawie na cały dzień i nie czułam się głodna, a te inne musli nie są już tak sycące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja swego czasu miałąm taki patent: brałąm duży jogurt naturalny, do tego garść musli z firmy Sante, banan pokrojony w plasterki, to zjadałam, zapijałam zieloną herbatą, i przez pół dnia nie byłam po tym głodna, tak mnie trzymało. Nie przytyłam od tego, a przez jakiś czas jadłam tak codziennie, bo mi smakowało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 202
Z musli jest jeden problem - często są zwyczajnie słodzone. A że cukier ma wysoki IG, to nic dziwnego, że człowiek po chwili jest głodny i jeszcze ma ochotę na coś słodkiego. Ja jadam co 3 godziny i to jest dobry sposób na uniknięcie uczucia głodu. A obiady gotuję rano i zabieram do pracy. Dzięki temu unikam najazdów na lodówkę po pracy, bo wystarczy mi jakaś lekka przekąska wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niewazne . ;d
Ja naprzykład teraz wymysliłam sobie taka diete składajaca sie z musli z serkiem homogenizowanym , płatkami kukurydzianymi z mlekiem i nie wiem czy to jest dobre czy po tym sie wogule chudnie czy przeciwnie tyje ? mozecie mi na to odpowiedziec bede bardzo wdzieczna . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dnoooo
oteby to szit - nie warto ich jeść, tak samo jak kupnego musli zresztą. Jedz płatki owsiane - są najzdrowsze, zawierają błonnik, dużo białka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli wiesz gdzie kupić otręby, to właśnie są dużo zdrowsze niż musli i warto je jeść. Najlepiej zamów je z https://naturalniezdrowe.pl/21-otreby-i-platki , albo z podobnego sklepu, który ma wyłącznie naturalne produkty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×