Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Orbitrek a rozrost mięśni

Polecane posty

Gość gość

Żeby nie sflaczeć podczas pracy w domu kupiłam sobie orbitreka. Długo się zastanawiałam, bo mam szczupłe nogi i bałam się, że od ćwiczeń rozrosną mi się mięśnie. Na różnych forach przeczytałam masę zapewnień, że to niemożliwe, że kobietom mięśnie tak łatwo nie rosną, że potrzebna jest specjalna dieta na masę itd. I co? Wbrew tym zapewnieniom moje śliczne chude nóżki (głównie uda) zaczynają powoli przypominać kończyny kolarzy torowych, choć ćwiczę na najniższym obciążeniu. Niby w obwodzie mam tyle samo (46 cm), ale zauważam wyraźną zmianę kształtu i w ogóle mi się ta zmiana nie podoba. Co może być przyczyną tego rozrostu? W pierwszej kolejności podejrzewam dietę - nie odchudzam się, chcę utrzymać dotychczasową wagę i nie zmieniłam nawyków - jem m.in. słodycze, białe pieczywo, ogólnie dość sporo węgli - ale nie białek, jak przy budowie masy. Faktycznie jednak przez ćwiczenia mam większy apetyt - czy normalny albo nieco dodatni bilans kaloryczny może sam w sobie przyczyniać się do rozrostu mięśni? Drugi możliwy powód - zbyt intensywne ćwiczenia - ale ćwiczę albo co drugi dzień albo 2 dni ćwiczeń i 2 dni odpoczynku, zawsze po godzinie. Trzeci - może zbyt krótko się rozciągam - robię to ok. przez 10 minut po orbim - może powinnam to robić dłużej? Nie wiem, co teraz robić - ćwiczyć dalej, zmodyfikować jakoś trening czy rzucić to wszystko. Chcę z powrotem moje nogi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czyli zamiast bezmięsnych patyczków zaczęłaś mieć w końcu nogi jak normalny człowiek (normalny człowiek ma mięśnie) i to jest taka tragedia? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, lubię swoje nogi i nie chcę mieć większych. Oczekiwałam raczej rzeczowej odpowiedzi na moje pytania od mądrzejszych ode mnie, bo sama jak widać jestem w tych kwestiach początkująca. Przez to pewnie niezbyt precyzyjnie się wyraziłam - nie utrzymuję, że przez miesiąc treningu rzeczywiście urosły mi mięśnie, ale na pewno coś się z nimi stało (spuchły? zatrzymują wodę?).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przepraszam autorko, ale smiesza mnie takie kobiety jak ty. myslisz, ze przez orbitrek bedziesz miala przyrost miesni? uwierz mi, ze godz. cwiczen co drugi dzien tego nie spowoduje. musialabys dodatkowo cwiczyc pare godzin dziennie i utrzymywac odpowiednia diete. domyslam sie, ze tak nie robisz. nie panikuj! twoje nogi ewentualnie moga nabrac troche ladnych, zgrabnych ksztaltow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież napisałam, że źle się wyraziłam - nie chodzi przecież o dosłowny przyrost, tylko o inny kształt i optyczne wrażenie większych ud - nie znam się, nie wiem, jak to fachowo nazwać i czym to jest spowodowane, dlatego pytam kogoś, kto się zna. Mnie do śmiechu nie jest. Bardzo proszę o wskazanie możliwej przyczyny i poradę, co robić, aby nogi wróciły do normalnego stanu - głównie chodzi o to, czy ćwiczyć dalej w nadziei, że to chwilowe, czy dać sobie spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, przez miesiąc treningu aerobowego co najwyżej mogły opuchnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale czy wrócą kiedyś do normalnego stanu jak będę dalej ćwiczyć czy musiałabym w ogóle przestać trenować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ręce opadają po prostu masz obsesje , bezkształtne byle jakie nogi zaczynają przypominać fajne seksowne nóżki ale dla ciebie to tragedia zalecana wizyta u psychologa\ i nie miej pretensji do lekarza ,że postawiona diagnoza nie zgadza się z tym co chciałaś usłyszeć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
opuchnąc ?? co to niby ma znaczyć ......brak słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha , jedzenie nie ma z tym nic wspólnego , mięsnie nie rosną od jedzenia tyllko od treningów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki wszystkim, zadałam poważne pytania, a spotkałam się z wyśmiewaniem i obrażaniem. Nie jestem specjalistką od fitnessu, po prostu zauważyłam zmianę kształtu nóg. Do tej pory nie były "byle jakie" i "bezkształtne", przeciwnie, wszystkim się podobały i uważałam je za największy atut swojej urody. Czy to takie dziwne, że nie chcę, aby się zmieniały? To nie jest tak, że przed orbitrekiem leżałam całymi dniami na kanapie, zawsze byłam aktywną osobą, dużo spacerowałam, czasem biegałam, gimnastykowałam się, a teraz dorzuciłam orbiego i nagle spuchłam. Nie mam żadnej obsesji, mam duży dystans do siebie, chcę po prostu wiedzieć, czy to minie, czy te nogi zawsze takie będą i czy powinnam coś zmienić w treningu. W kółko powtarzam te same pytania w nadziei, że ktoś je wreszcie przeczyta i udzieli rzeczowej odpowiedzi bez personalnych ataków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nikt cie tu nie obrażał ani nie wyśmiewał, masz po prostu obsesje jak podejrzewam ,większośc kobiet na punkcie swojego wyglądu , np. wiele dziewczyn pisze,że chodakowska jest umięśniona , kiedy to chodzący szkielet , a mięsnie kolarzy torowych to w porównaniu do twoich są gigantyczne zreszta sama piszesz,że nie zmieniła się ich wielkośc tylko kształt a twoje oceny są z oczywistych powodów subiektywne zrób zdjęcie swoich nóg i wrzuć je gdzieś do oceny to zobaczysz co powiedzą, jak ćwiczysz to trochę ci przybędzie mięśni , ale w stopniu minimalnym chyba lepiej mieć wysportowaną sylwetkę niż wyglądać jak chuchro, które złamie powiew wiatru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na boga, z tymi kolarzami to przecież była ironia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro miałaś takie śliczne nóżki to po co zaczęłaś ćwiczyć? chciałaś je ujędrnić to takie się stały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daj zdjęcie tych opuchniętych nóg bo na prawdę trudno dociec o co Ci chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie będę wklejać zdjęć, zresztą nie mam odpowiednich zdjęć "przed". Uda są jakby bardziej nabite, twardsze, gdy patrzę w lustro, to wydają mi się wyraźnie większe niż były mimo brak zmian w obwodzie. Gościu, nie jestem zainteresowana oceną wyglądu, tylko odpowiedzią, czy to jest jakiś chwilowy stan, czy już zawsze będzie się utrzymywał jak będę dalej ćwiczyć. Nie chciałam niczego zmieniać w wyglądzie, tylko podtrzymać kondycję i spalać kalorie, których podczas pracy w domu pochłaniam więcej. Po lekturze różnych wątków byłam przekonana, że trening aerobowy na najniższym obciążeniu niczego w mojej sylwetce nie zmieni poza ewentualną utratą tłuszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kitkakitka
nie rozrosną ci się uda, tylko wymodelują i wzmocnią, jeśli od niedawna ćwiczysz wcześniej ''nie używane" mięśnie to jest to naturalne,że odrobine się powiększą i inaczej ułożą. poza tym zachodzi tzw konwersja tkanki. tłuszcz się spala, mięśnie stają się bardziej widoczne. nie wiem jak się odżywiasz, ile ćwiczysz dokładnie,jak wyglądasz. jeśli jesteś szczupła i chcesz zachować jędrność ciała i ogólną sprawność to rób dalej na orbitku ,prrzeczytaj sobie http://mojanowafigura.pl/fitness/porady/ tu masz artykuł o treningu aerobowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam zakupienie karnetu na siłownie, gdzie trenerzy dobiorą odpowiedni zestaw ćwiczeń i suplementy diety. Osobiście regularnie ćwiczę 3 razy w tygodniu + zakupiłem largomass, gdyż zależy mi na szybkim wzroście masy mięśniowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×