Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Vilken

Wakacje z jogą w górach.

Polecane posty

Hej. Krotkie pytanko - czy jest tu ktos kto uczestniczyl w takowym wyjezdzie laczacym codzienne praktyki jogi z dieta i wedrowkami po gorach? Wiem ze ofert tego typu jest w necie sporo ale chcialbym znac opinie uczestnikow. Dzieki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agawa_Agaw
Tak - ja byłam już 2 razy na takich wakacjach i było super. U nas rano było pół godziny pranajamy, potem z 1,5 h ćwiczeń w 2 grupach (początkujący i cośjuz umiejący :-)). Dopiero po ćwiczeniach śniadanie. Potem był czas wolny - instruktorki ogłaszały co dziś robimy, gdzie proponują isć - i kto chciał mógł isć z nimi, a kto nie - to robił co innego. Ja jeździłam z mamą, a że lubimy szybko chodzić po górach i robic długie trasy, więc chodziłyśmy sobie same. Czasem ktoś z grupy sie do nas przyłaczał. Potem znowu było ok. 1 - 1,5 ćwiczeń, a po nich kolacja. A po kolacji na ogół spotykaliśmy się na stołówce przy herbatce (kto chciał) - były pogaduszki, raz nauka salsy (bo akurat ktoś tam potrafił parę kroków), wyświetlany film. Tak było u nas. Oba wyjazdy były organizowane przez szkołę jogi z Poznania www.naturaijoga.pl W tym roku też się wybieramy :-) Ponieważ moje dwie ciotki też jeżdzą, ale w inne miejsca, do różnych instruktorów, więc wiem, ze to zawsze jest podobny schemat - cwiczenia rano i popołudniu, 2 posiłki i w środku dnia czas wolny. Kwestia tylko długości i intensywności zajęć. W każdym razie ja bardzo polecam tę formę wypoczynku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki :) No wlasnie o cos takiego mi chodzi, jak narazie zauwazylem dwie ciekawe stronki : http://www.dajsobiewycisk.pl/joga.php http://www.joganatura.pl/wakacje-z-joga wiec zastanawiam sie czy jest cos na co trzeba zwraca uwage przy wyborze turnusu (na pewno na kwalifikacje, ale co poza tym). Jedyne dwie kwestie ktore mnie zastanawiaja to stopien trudnosci (narazie praktykujemy 1 miesiac codziennie) a druga sprawa to temat takich cwiczen podczas ciazy. Pozdrowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podoba mi się ta pierwsza stronka, bo lubię wycisk :-) Ale nie znalazłam tam cen, a coś mi mówi, ze będą wysokie :-) Takich wakacji z jogą jest bardzo dużo, tylko nie wszystkie szkoły już zamieściły ogłoszenia w necie (np. ta gdzie ja chodzę, jeszcze nie ma zbyt wielu info na temat wyjazdu, ani cen, jest podany tylko termin). Jeśli chodzi o intensywnosć i o ciążę, to najlepiej skontaktować się z organizatorem (którym jest na ogół właśnie instruktor) i zapytać. 1 miesiąc praktyki to bardzo mało, więc dobrze zapytać, czy przewidują zajęcia także dla niedoświadczonych jeszcze osób. Ja cwiczę już ponad 4 lata (chociaż nie codziennie, niestety), a wiem, ze jeszcze mooooorze przede mną :-) Ten wyjazd z pierwszego linku wygląda na dość intensywny - jak na mój gust to raczej nie dla kobiet w ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha - ktoś mi ostatnio chwalił instruktorę Małgosie Madej z Opola. WIdziałam, ze też ma wyjazdy wakacyjne na swojej stronce - ale nie pamietam, czy góry, czy morze. A jakby co to zawsze zapraszam do "nas" :-) Joga w górach jest w Siennej (blisko Kotliny Kłodzkiej) - góry może niewysokie, ale urokliwe. Obiadokolacje były wegetariańskie, ale do sniadania podawano także wędliny i kiełbaski. Menu dosć urozmaicone i obfite, ale nie były to jakieś typowe zdrowe dania (jeśli liczycie na zdrową dietetyczna kuchnię). Ale wszystko bardzo smaczne. Pokoje 2-osobowe z łazienkami Nie wiem jaka będzie cena teraz, ale w ubiegłym roku o ile dobrze pamiętam było to 790 zł (od soboty, do soboty). Dojazd własny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merci :) Wiem wiem, miesiac to tyle co nic, ale jak tak dalej pojdzie to w momencie wyjazdu bedzie pol roku a to juz nie etap poczatkujacy. W kazdym razie bede szukal dalej, z tego co widze ceny wahaja sie od 600 do 1500 zl za pobyt, ale tu chodzi raczej o jakosc a nie cene. Jak znajde jeszcze cos ciekawego to wrzuce linki, Pozdrowka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, wiem, że chodzi o jakość, a nie o cenę. Nawet mniejsza o dietę, czy pokoje (chociaż jakis przyzwoity standard powinien być), najważniejszy jest zawsze instruktor - zeby był doświadczony, cierpliwy, potrafił przekazać wiedzę i zeby potrafił chodzić po sali i poprawiać - bo niestety niektórzy instruktorzy pokazują i sami ćwiczą podczas zajęć i nie bardzo nawet widzą, że w końcu sali ktoś coś robi kompletnie nie tak. Jak jadę na warsztaty - czy wakacyjne, czy jakieś weekendowe - to zalerzy mi, aby instruktor wytykał błędy, poprawiał, pomagał sie bardziej skręcić, czy wygiąć. Byłam kiedyś na intensywnych warsztatach weekendowych u bardzo dobrego instruktora z Bydgoszczy, Roberta Spicy. Do niego na warsztaty często chodzą inni instruktorzy - i Ci powiem, że jak miałam mozliwość oglądania jak niektórzy instruktorzy radzą sobie sami z cwiczeniami, to wiem, ze nie chciałabym chodzić do nich na zajęcia - nie byliby dla mnei autorytetami. Tak więc dobrze jest pojechać do kogoś z polecenia, albo pójść chociaż na jedne zajęcia, aby zobaczyć jak naucza. Może jak się ćwiczy miesiąc to nie jest jeszcze takie ważne jaki poziom reprezentuje instruktor, ale jak poćwiczycie dłużej, to będziecie chcieli sie rozwijać, robic cos trudniejszego. Oczywiście joga ma tę niesamowitą cechę, że nawet w najprostszych asanach zawsze mozna sie dalej rozwijać, robic coś "bardziej", coś więcej z nich wycisnąc, ale mimo wszystko jednak cieszy kiedy poznajesz coś nowego i czujesz, ze uruchamiaz inne mięśnie i masz frajdę, że mozesz zrobic coś bardziej "wygibaśnego", czego nikt inny "z ulicy" nie potrafi :-) Zyczę powodzenia w poszukiwaniach :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Super frajda! Co prawda nigdy nie ćwiczyłam jogi (ją się ćwiczy czy uprawia?):), ale kocham górskie wędrówki, naturę i wyciszenie. Spodziewam się że joga daje mocne relaksacyjne doznania. W połączeniu z atmosferą gór i lasu to muszą być fantastyczne wrażenia i wakacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lauren - piszesz, że domyślasz się, ze joga daje mocno relaksacyjne doznania. Otóż niekoniecznie :-) Po cwiczeniach jogi mozesz mieć mega zakwasy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kursy masaz tajski
dochodzi do skutku po raz czwaty "joga w parku". w warszawie zaczyna sie od 20.6 na polach mokotowskich, a w innych miastach od 27.6. lista miast i szczegoly spotkan bede podane wkrotce na stronie tej akcji. kurs masaz tajski http://massagethai.info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anja74
Zastanawiam sie na wakacjami z joga w gorach. Czy mozecie polecic mi jakies szkoly albo wyjazdy, ktore juz zostaly przez Was sprawdzone. Z gory bardzo dziekuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kursy masaz tajski
Kursy masaży orientalnych Serdecznie zapraszamy na kolejne, cykliczne warsztaty masaży z Azji południowo-wschodniej: Kampinos k Warszawy: - 19-21.4 masaz indonezyjski 800zl - 22-25.04 masaz tajski 900zl (Wielkanoc) - 26-27.04 tajski stemplami ziolowymi 500zl - 28-29.04 tajski masaz stop 500zl - 30.4-3.5 tajski 900zl (Majowka) Koszalin - 7-8.05 tajski masaz stop 400zl - 3-5.06 tajski 800zl Nowy Targ - 17-18.5 stopy 400zl - 19-22.5 tajski zaawansowany 800zl Kielce - 27-29.5 tajski 800zl - 30.5 tajski stemplami ziolowymi 400zl - 31.5 tajski masaz stop 400zl Poznan - 10-12.6 tajski 800zl Olsztyn - 13-17.6 tajski 800zl Kurs masażu tajskiego, indonezyjskiego, stemplami i stop w Kampinosie - 50% zniżki dla drugiej i każdej kolejnej osoby. Dla 3 osob przychodzacych razem na wszystkie 5 kursow w Kampinosie 19.4-3.5 (104 h zegarowe nauki) jest znizka 35%, tj 2275/osoba - do uzyskania certyfikatu z kazdego z kursow potrzebna obecnosc 75% na kazdym. W przypadku kursów prowadzonych w pozostałych miejscowościach jest zniżka dla dwóch i więcej osób zapisujących się razem: tajski i indonezyjski, zniżka po 100zł za osobe, masaż stemplami ziołowymi i tajski masaż stóp - zniżka po 50zł za osobę. Powtórka kursów w Kampinosie bezpłatnie (jeśli przychodzisz na inny kurs) lub 50zł/dzień. W innych miastach 100zł/dzień. Kursy są tańsze od innych kursów organizowanych do tej pory w Warszawie czy innych miejscach - i bardziej dostępne dla uczniów/studentów masazu i fizjoterapii. Jakkolwiek, kursy są otwarte również dla amatorów masażu, a nawet dzieci/młodzieży z opiekunem. Zajęcia w Kampinosie: pierwszy dzien 12:00 do 19:00, kolejne dni 9:00 do 18:00, ostatni dzien 9:00 - 16:00. Noclegi w jedynkach i dwojkach z lazienka 35-40zl. Mozna tez codziennie dojezdzac, mozna przywiezc psa. Wyzywienie opcjonalne (mozna korzystac z ogolnodostepnej kuchni): sniadania 12zl, kolacje 13zl, obiady 15zl. http://massagethai.info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja może trochę inaczej, bo o wakacjach odchudzających, Tak się właśnie zastanawiam, czy się nie wybrać na taki dwutygodniowy turnus do Primavery w Jastrzębiej Górze. Dietetyk i trener, do tego masaże i zabiegi - fajna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chodzi o miejsce do nocowania w górach to zdecydowanie mogę polecić ich http://www.pensjonatspiski.pl/ mają bardzo dobre jedzenie i świetną bazę noclegową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Góry to nasz najpiękniejszy region :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
katolicy nie moga cwiczyc jogi oga jest techniką, należącą do kultury hinduizmu, praktykowaną również w buddyzmie. O. Joseph-Marie Verlinde mówił kiedyś: – Nie jestem przychylnie nastawiony do używania technik wschodnich w życiu chrześcijańskim. Weźmy przykład jogi, którą w Europie usiłuje się traktować jako gimnastykę. Kiedyś powtarzałem jednemu guru to stwierdzenie, a on mnie wyśmiał. Powiedział: „Wy na Zachodzie jesteście naprawdę dziwaczni, joga przecież nie jest żadną gimnastyką! Jeśli chcecie ją używać jako gimnastykę, to proszę bardzo, ale to nie przeszkodzi jej, by dokonała swego”. W jodze bowiem oddzielenie filozofii i praktyki jest niemożliwe – praktyka wprowadza w świat duchowy, w tym przypadku w świat bóstw. obudzi węża kundalini

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dw23
Zajmujemy się produkcją skórzanych pantofli. Wykorzystujemy naturalną skórę, dzięki temu obuwie jest bardzo wygodne i przyjemne dla oka. http://pantofle-goralskie.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×