Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość sweet B.

operacyjne usuwanie blizn!!

Polecane posty

Gość sweet B.

czesc mam pytanie...mialam 9lat temu operacje kolana i teraz za pol roku czeka mnie nastepna... i po niej zostana mi blizny (takie okragłe bo bede miała aparat na nodze) poprzednia blizna jest dosc długa bo na 1 szwów. jest to na kolanie wiec nie nosze spodnic itd bo sie rzuca w oczy...po tej operacji chce zrobic zabieg zeby te blizny pousuwać...macie moze jakies doświadczenie w tej dziedzinie?? jak to działa i ile kosztuje...jaki jest czas leczenia i wogóle..?? piszcie prosze ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, bylam dzisiaj na konsultacji u poleconego lekaza. a wiec za zlikwidowaniem blizn najlepiej jest zaczac chodzic zaraz po operacji oczywiscie kiedy to juz bedzie zabliznione.czym pozniej tym gorzej. ja mam na rece bliznowca takiego na okolo 4cm. i lekaz powiedzial mi ze nie wytnie mi tego bo przedramie to pkt gdzie sie rusza najczesciej reka i dlatego pozostaja brzydkie blizny. oczywiscie kazdego sprawa jest indywidualna ale mi powiedzial ze to ze wytnie mi to co mam teraz nie gwarantuje ze po jego operacji nie bedzie mi sie tworzyl kolejny bliznowiec tak wiec lepiej tego nie ruszac. ale wyslal mnie zaraz do dermatologa i kobieta mi powiedziala ze bliznowcow nie wolno absolutnie opalac ze nie mozna ich likwidowac laserem bo to dziala jak woda na kwiatek. ze zadne kupowanie masci na blizny nawet najdrozszych juz tej blizny nie zmieni. i moznaby stosowac azot czy cos ale co do mojej blizny niezabardzo lekaze sie chca za to wziasc byc moze dlatego ze to sa tylko 4 cm i moze szkoda ich \"zachodu\". tak wiec to czy bliznowca mozna usunac zalezy od tego w jakim on jest miejscu (miejsca powyzej pasa sa na nie najwiecej narazone ). mi dermatolog nic zaduzo nie poradzil a bylam u dobrych fachowcow takze wspolczuje tym ktorzy tak jak ja maja do czynienia z brzydka blizna przez ktora sie czlowiek czuje nieatrakcyjny. dermatolog oczywiscie mowi ze moge zaczac smarowac jakies masci ale z tego co tak widzialam po rozmowie to byloby to dlugotrwale a moze nawet wieloletnie stosowanie ktore i tak duzej zmiany nie przyniesie bo blizna bedzie zawsze. mam nadzieje ze to co napisalam pomoze osobom ktore maja podobne rozterki bo sama sie naszukalam topikow na ten temat. pozdrowionka.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agika
Cześć. Zainteresowało mnie to, co mapisała styropianka 26. Ja mam blizny, które dermatolog zalecił usunąć właśnie laserem. Nie są to bliznowce, tylko, jak on to nazwał "blizny kosmetyczne". Miałam już jeden zabieg, efekty nie sa rewelacyjne po jednym razie ale blizna sie nie powiększyła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Agika-ja mam blizne ok.dwucentymetrowa na nodze po zabiegu usuniecia znamienia, ktory mialam wiele lat temu. Blizna ma ok1,5 cm.szerokosci i 2 cm.dlugosci. Myslisz, ze cos takiego tez mozna by bylo usunac laserem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość irene212
Hej! też mam problem z bliznami:-( moje znajdują sie na twarzy i szyji. Chciałabym je usunąć i dlatego jak moje poprzedniczki prosze o pomoc... Czy ktoś mógłby mi polecić jakąś dobrą klinkę gdzie mogłabym pozbyć się tych szpecących blizn??? czy to ze znajdują sie na szyji i twarzy stanowi jakąs przeszkodę??? z gory dziękuję za pomoc!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alibakakakaa
jam mam blizne na ramieniu i zachodzi troche nad przed ramie ma ok 15 cm, i mam ją brzydka bo mam bliznowca i podczas operacji wyciagania srub i blachy wytną mi tego bliznowca i zrobia ladny kosmetyczny szew, lekarz nie daje mi gwarancji ze nie bede miala znowu tego bliznowca ale ja mysle ze bedzie ok, po wtedy mialam reke w gipsie i moze dlatego sie tak brzydko zagoilo, no i wlasnie po tej operacji mam chodzic na lasery i smarowac masciami , pierwsze slysze ze nie wolno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alibakakakaa
mam jeszcze blizne na czole ale ona mi tak nie przeszkadza bo i znią jestem ladna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ZYGas
dajcie mi jakoas klinike w warszawie i ile to kosztuje blizna okolo 3 .4 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martusieniunieńka
hej ja tez mam problem o którym zaczęłam myslec... gdy byłam dzieckiem miałam uczulenie na jakis składnik w jedzeniu i bardzo swedziała mnie twarz brapałam sie do krwi a po tym zostawały mi duze strupy i nadal je drapałam teraz tego załuje ale byłam małym dzieckiem i co miałam do myslenia... teraz mam blizny po tym nie maja one zadnego kolotu ale są po tym dziury i słuszałam ze jest na to jakas masc na wyrownanie narkorka wiecie moze jaka?? albo co mam robic?? teraz i tak te blizny sa mniejsze niz kiedys ale i tak mi przeszkadzaja... prosze o odpowiedz:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaa
Ja mam blizne a raczej bliznowca dlugosci 24 cm na udzie po 2 operacjach.Niby przy 2 operacji mieli mi to wyciac i zrobic szew kosmetyczny tak jak kolezanka wyzej napisala ale to nic nie pomoglo.Blizna jest taka sama a moze nawet i wieksza. W koncu zaszywala mi praktykantka ^^ Gdyby jakis lekarz umialby sie z tym uporac bylabym mu wdzieczna do konca zycia. Nienawidze tej blizny.Ona jest obrzydliwa...Ja sie do niej przyzwyczailam ale zawsze po cichu sobie mysle ze tak bardzo chcialabym jej nie miec =[ ubierac sie w co chce i w ogole. Bardzo chcialabym znalezc jakiegos lekarza ktory moglby mi pomoc... PS: nie rozumiem osob ktore pytaja czy mozna usunac 2 cm blizne =/ cieszcie sie tym co macie . Wiele ludzi jest naprawde skrzywdzonych a niektorzy przesadzaja :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
dwucentymetrowa blizna mozna sie tak samo przejmowac jak 24 centymetrowa :o niewielka blizna tez wyglada bardzo nieestetycznie, szczegolnie teraz w lecie - na opalonym ciele... najlepiej by bylo w ogole nie miec tych glupich blizn, komus w ogole udalo sie jakos pozbyc swojej blizny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaa
ja bym sie nie przejmowala =/ poza tym ja mieszkam nad samym morzem i az mi sie serce kraja :] ale wynalazlam na zaslonienie sposob :P i wierze ze nie bede kiedys miala tej blizny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
a ja sie przejmuje i od 10 lat nie zalozylam krodkich spodenek :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fddfdg
wiesz ja mam ochydna blizne... zawsze plakalam jak ja widzialam a gdy zobaczylam pierwszy raz dostalam ataku placzu. wszyscy mi obiecywali ze ona taka nie bedzie bo niby jest swieza rana itd. a teraz? teraz mam troche bardziej wyrabane na ludzi i nosze spodenki jakie chce widac mi kawaleczek blizny okolo 2 3 cm i mysle ze nikt nie zobaczy:P jak zobaczy to trudno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
a ja co roku obiecuje sobie, ze nie bede sie ta blizna przejmowac i co roku sie i tak w lecie przejmuje :o bardzo chcialabym ja usunac ale usuniecie chirurgiczne moze nic nie dac bo zrobi sie nowa blizna, mozliwe, ze jeszcze wieksza, laserowo nie wiem czy likwiduje sie takie rzeczy. Slyszalam o takiej metodzie jak tatuaz w kolorze skory - tak, zeby blizna byla prawie niewidoczna (to sie jakos nazywa ale nie wiem jak) ale nie moge znalezc zadnego gabinetu, w ktorym wykonywaliby tego typu zabieg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaahdi
Hm nie slyszalam o tym. Ja tez mowie ze nie bede sie przejmowac ale wiem z doswiadczenia ze tak sie nie da. Ja mialam wycinana blizne i szew kosmetyczny ale blizna zrobila sie wieksza zero poprawy. Boze chcialabym znalezc dobrego lekarza ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
jesli chodzi o ten tatuaz na blizne w kolorze skóry (taki makijaz permanentny) to zobaczcie tutaj, pod "Dostępne zabiegi i ich zastosowania" http://www.lcn-concept.pl/lcn_pmc.php ale to jest tylko dystrybucja, w tej firmie nie dowiedzialam sie jaki salon wykonuje taki zabieg :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinajfhjdf
wiesz co... ja mam bliznowca i nie wierze w to ze sie nie da usunac.Metoda taka ze wytniesz i zrobisz szew kosmtyczny to na pewno nie... ale scieranie blizny itd. to chyba nie ma nic do rzeczy. zapewne jest trudniej ale uwazam ze da sie cos zrobic. PS: jak ktos wie gdzie usuwaja dobrze blizny bardzo prosze o podanie namiarów dziekuje z gory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stinka
mam ten sam problem, przeszlam 2 operacje kolan, oba pocięte, jedna blizna jest dosyc mala ok 8 cm, ladnie wyglada, natomiast druga tragicznie, centralnie na kolanie, dlugosci ok 25 cm, szwy sie rozlazly podczas rehabilitacji kolana zaraz po operacji. Ja rowniez nie nosze spodenek i spodnic. Od ponad 10 lat nie rozbieram sie na plazy, nie chodze na basen, jest to dla mnie krepujace, blizny zawsze przykuwaja uwage. Sama zastanawiala sie wielokrotnie nad usunieciem, dowiedzialam sie, ze w moim przypadku to ok 8tys zł operacja plastyczna. Niestety nie ma gwarancji, ze szew plastyczny sie nie rozejdzie, powinien goic sie ok 2 tyg, ale jak zaczne chodzic to wiadomo, ze nic z tego nie wyjdzie. Pozostało mi sie pogodzic z walsna sytuacja i tym, ze nie zaloze juz wiecej krotkiej spodnicy, spodenek lub kostiumu na plazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kjfgv
a ja mam na ustach blizne i jest to dla mnie straszne.nie wiem jak to usunac jaka metoda ale bardzo bym chciala!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A będę mogła usunąć dwie blizny powypadkowe z kolana? Jdna zrobiła się na wskutek mocnego otarcia i jest okrągła - ma śred. ok 2,5 cm. Druga jest po szwie i ma długośćteż około tyle samo. W przeciwieństwie do was nie za bardzo się jej wstydzę.. ale po prostu przeszkadza mi ze względów estetycznych. W spodniach krótkich chodzę, ale za to niefajnie czuję się w krótkich spodnicach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja kadhikhfif
STINKA ja mialam szew kosmetyczny i rozeszla mi si eblizna wiec jak ktos ma takie cialo to niestety.Ja chcialam isc na dermabrazje ale nie wiem gdzie...gdzie jest jakis dobery lekarz wykonujacy ten zabieg>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamss
ja mam blizne na brzuchu... okolo 15 zm, cieta po operacji... operacjemialam w styczniu i lekarz mi powiedzial ze mam niczym nie smarowac bo ona sama zniknie a poo masciach bedzie jeszcze wieksza... po pol roku poszlam do lekarza bo blizna nie znikala i on wysmial tych co mi robili operacje... okazalo sie ze mam poczatki bliznowca i przepisal mi masc alantoina ale stosuje contractubex i chodze na zabiegi laserem... po ponad miesiacu juz jest duza poprawa bo blizna jest duzo jasniejsza i duzo bardziej miekka.... sluszalam tez ze masc dermatix jest swietna....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamss
a, jeszcze jedno;p w szczecinie jest swietne studio laseerowe... efekty widac juz po okolo 3-4 tygodniach po zabiegu laserowym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak wyglada taki zabieg
laserowy??? Rzeczywiscie blizny potem nie widac? Jakos nie jestem sobie w stanie tego wyobrazic... przeciez po wypalaniu blizny laserem tez zostanie duzy slad, skora sie nie zregeneruje... czy sie myle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dedsdewd
a ile jeden zabieg laserem kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodzilam na zabiegi laserem. Dostalam skierowanie od chirurga i bylo to za darmo jako zabieg fizykoterapii. Mialam 10 razy po 3 minuty. Efekty marne, bliznowiec troche zmalał i zbladl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fhhhhhh
szkoda ze kiepskie efekty ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zakręcona _jak
... zabiegi laserowe ... terapia laserowa .... Ja chodzilam dwa razy w tygodniu przez pol roku jednorazowo przyjemnosc za 50 zloty :) blizny dalej są ale napewno gdyby nie te zabiegi byly by wieksze:) i po 7 latach nadal maleją tylko trzeba pamietac o smarowaniu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam bliznę na szyji o długości 15 cm.jest okropna,a na dodatek robi mi sie bliznowiec,a własciwie juz jest!.jest to blizna po wycieciu migdałkow ,na wskutek błędu lekarza.przeciął mi tentnice szyjną!blizne miałam wycinaną metodą kosmetyczną,ale nadal w jednym miejscu zrobił sie bliznowiec.obecnie mam specjalistyczne lasery,po ktorych jest poprawa do pewnego czasu,zanim nie bedzie kolejnego(w tym czasie sie znowu rozrasta)cena jednego laseru to 500zł.mam serie 30 minut co 3 tygodnie.leczenie jest długie i kosztowne.byłam juz u wielu specjalistow w Warszwie.prosze o jakąs opinie na temet usowania blizn ,szczególnie lekarzy.jest to tak dokuczliwe,ze trudno mi z nią żyć.mam juz dosyc apaszek ,szali,golfów itp.prosze o jakąs informacje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×