Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość la divina

plastyka noska 19 latki,za czy przeciw???

Polecane posty

Gość la divina

muszę poddać się operacji prostowania przegrody mojego noska(części chrzęstnej) gdyż zwichnęłam nos w wypatku samochodowym.z zewnatrz nic nie widać i wielu ludzi nie widzi problemu, ale laryngolog mi poleca..więc nie jest to żadne nastoletnie "widzimisie" lecz konieczność..wybrałam sie więc do kiku chirurgów plastyków i laryngologów. w końcu zdecydowałam się na plastyka,ale strasznie się boję.czy ktoś z Was przechodził podobna perację? u plastryka czy u laryngologa? jak długo " dochodziliście do siebie" po zabiegu? czy w ogóle warto?czy to bardzo boli??czy ktoś z Was przechodził taka lub inna operację u doktora Chiciaka i ma zdanie na jego temat??z góry dzięki jeśli ktoś coś napisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 kropki
witaj, też mam 19 lat, rok temu przechodzilam operacje przegrody u chirurga plastyka, dodatkowo zaproponował mi usuwanie garbka, czyli miałam całkowita korektę nosa z poczwórną osteotomią, przechodziłam operacje w narkozie bo łamanie kości raczej niebyloby przyjemne w miejscowym znieczuleniu, ok. pól roku po operacji nos trochę sie skrzywił, wczesniej moja przegroda była strasznie skirzywiona, w styczniu miałam poprawkę ale już tylko części chrzęstnej, była robiona w znieczuleniu miejscowym i naprawdę to nic nie boli, nie ma się czego bać, po części chrzęstnej nawet nie miałam tamponów w nosie tamujących krwawienie, gorzej jest po operacji części kostnej nosa, masz wtedy siniaki, nosisz gips i odczuwasz dyskomfort, ale jeśli chodzi tylko o operacje przegrody to naprawde nie ma sie czego bac, od strony zdrowotnej to po operacji czuje sie o wiele lepiej, nie ma czestych klatarow, mogę normalnie, swobodnie oddychać, rewelacja, co do lekarza to idz do plastyka, on ponacina twoja przegrode i ustawi ja od nowa prosto, bedzie zwracal tez uwage na estetyke zewnętrzna nosa, natomiast laryngolog odrąbuje tylko wystające krzywe kawalki i nie obchodzi go jak bedziesz wyglądala z zwenątrz po operacji. Polecam ci forum www.beautywpolsce.com dużo mozna się stamtąd dowiedziec, sprawdz jacy lekarze sa godni polecenia i idz do tego ktorego ludzie chwalą, dobrze radzę, ważne abyś wczesniej zobaczyla jak wyglądaly inne pacjentki po operacji u niego, pozdrawiam i zycze powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowy nosek
Hej - ja miałam robione prostowanie przegrody - ale również ze ścinaniem garbka i modelowaniem czubka - tyle że bez łamania kości bo mam wąski nos i niewymagał łamania :) sama operacja to naprawde nic strasznego - po z racji niełamania kości miałam tylko plasterek przez troche ponad tydzień - setony zatkane 3 dni ale to z racji tego że pojechałam do domu i niechchaiałm tak jeżdzić tam i spowrotem to razem z wymianą palsterków to 3 dni po operacji wyjęte zostałe. teraz mam śliczny nosek i oddycha się o wiele lepiej!!! A co do "polecania operacji" to teudno się wpowiadać na ten temat - wg mnie to jej trzeba naprawde bardzo chcieć i być przekonanym o jej słuszności i wyborze lekarza - ja miałam paskudny garbaty nos i chęć nowego nosa i satysfakcja z nowego zgrabnego BYAŁA TAK OGROMNA ŻE WIEDZIAŁAM ŻE CHCE TEJ OPERACJI I ŻE WSZYSTKO CO BYŁO PO NIEJ NIEPRZYJEMNEGO DAŁO SIĘ PRZEŻYĆ JAK PATRZYŁAM W LUSTO.. trudno mi powiedzieć czy zdecydowałabym się na zabieg i tak samo go przeżywała jakbym miała robioną tylko przegrodę w środku.. i niebyłoby efektu na zewnątrz.. ps. mam 22 lata - operacja rok temu: kraków - polecam forum: http://www.beautywpolsce.com/forum/index.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktosiika
ja tez mam 19 marze o operacji noska od jakis 4 lat?? ale poki co zbieram fundusze :) bo z 5tys trzeba na nia miec prawda? ehh skad wy bierzecie na to kase dziewczyny:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość la divina
DO KTOSIIKA:wiesz ja nigdy nie robiłabym sobie tej operacji gdyby nie ten straszny wypadek samochodowy sprzed roku.teraz trudniej mi oddychac itp.mam też krwotoki z nosa. ja po prostu nie mam wyboru ,ale gdyby nie to- nigdy nie zrobiłbym sobie nic z noskiem bo jest mały zgrabny lekko zadarty i śliczny.myslę że jeśli marzysz o operacji od 15 roku życia to może po prostu masz kompleks noska.pokochaj swój nosek bo na pewno jest sliczny!!która 19latka ma brzydki nosek!jesteś młoda,ciesz się życiem!!plastyka to straszne rzeźnictwo i ja strasznie się boje,ale jak pisałam nie mam wyboru a Ty masz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 3 kropki
plastyka to żadne rzeźnictwo ;) ja po operacji czuję sie o wiele lepiej, czuję sie po prostu ładniejsza, kiedyś miałam krzywy garbaty nos a teraz ładny mały nosek, przez taka mała zmiane napewno można nabrać pewności siebie, a jeżeli chodzi o wzgledy zdrowotne to sie w ogole nie zastanawiaj bo te operacje naprawde pomagaja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×