Odpowiedz na ten temat

Skrócenie za długiego palca.

• gość Dorota 2016.06.09 [10:44]
    Wiedz, że AG Klinik jest bardzo droga - moim zdaniem. A poza tym nie ufam lekarzowi, który w wywiadzie zachęca kobiety do zabiegów jeżeli tylko mają taką ochotę. A coś takiego przeczytałam ponad dwa lata temu. W tym samym tekście wypowiadał się drBryłka, który stwierdził, że muszą być powody zdrowotne by taki zabieg przeprowadzić. Takiemu lekarzowi ufam, bo nie kasa a zdrowie pacjenta wydaje się być dla niego ważniejsze. I muszę przyznać, że i on i dr Kołodziejski ( z Poradni Chorób Stopy Warszawa) zaskoczyli mnie bardzo pozytywnie. Mili, uprzejmi, specjaliści w stopach, wiedzą co robią. - to moje zdanie usmiech.gif Mi sam zabieg wyszedł za palec 1475zł, bez leków, wizyt i rehabilitacji. Z implantami. Rehabilitacja może być gdzie chcesz - byle rehabilitant był dobry, nie musisz rehabilitować w Poradni Chorób Stopy. Wizyty po zabiegu raz na dwa tygodnie, by sprawdzić szwy i jak się rany goją. Po 6 tygodniach zdejmują szwy.
    Blizny są trochę widoczne, bo ciało rozcina się od góry stopy, nie od spodu. Z chodzeniem nie mam żadnego problemu, nic nie boli, nie dokucza usmiech.gif . Ja też mam ponad 30 lat, palce też mi dokuczały i to baaaaaaaaaaardzo!!!! Wiem co czujesz smutas.gif . Po zabiegu możesz chodzić od razu, ale zalecają leżeć co najmniej 2 tygodnie z nogami ułożonymi wysoko. Poza tym trzeba nosić specjalne buty przez 6 tygodni. Konsultacje pozabiegowe sa co dwa tygodnie, ale może inny chirurg u ciebie też mógłby ich doglądać. Musiałabyś porozmawiać z lekarzami. Wiem, że maila do nich można pisać i odpisują. Takie zabiegi są już tak popularne, że może u ciebie też są lekarze co potrafią się tym zająć i dobrze zrobić? Chociaż to są stopy to ( moim zdaniem) lepiej pójść do takiego z polecenia, u którego inni robili. Ja jestem kimś takim i serdecznie ich polecam. Wejdź na ich stronę :
    http://poradniastopy.pl/
    poczytaj, skontaktuj się z nimi.
    Daj znać co zamierzasz usmiech.gif Pozdrawiam D.
  • gość 2016.10.29 [22:59]
    Mamy pytanie do Doroty jeżeli jeszcze wchodzi na forum. Planuję operację haluksów w obu stopach w klinice w Warszawie , drugie palce już teraz mam dość dłuższe od paluchów a po operacji jeszcze ta różnica się zwiększy (palec drugi będzie dłuższy od palucha co najmniej o 1cm), na razie nie odczuwam dyskomfortu podczas chodzenie (odnośnie drugich palców, poza sporadycznymi skurczami podczas których nachodzą na paluch duży), problemem będzie zakup butów ponieważ mam dość duży rozmiar stopy 41 czasem 42 i tu moje pytanie-czy rozmiar i wygląd buta powinien wpłynąć na decyzję o skróceniu tychże palców podczas operacji haluksów? Będę wdzięczna za sugestie.
  • gość Dorota 2016.11.02 [10:54]
    Hej. Nie wiem do której kliniki się wybierasz, i do którego lekarza. Ja byłam u dr Kołodziejskiego, który jest SUPER lekarzem, potrafi poradzić nie dla swojego zysku, ale dla dobra pacjenta.
    Najlepiej by było gdybyś porozmawiała na ten temat z lekarzem. Robić operację tylko po to by kupować buty w mniejszym rozmiarze, chyba nie. Zastanów się czy te dłuższe palce ci przeszkadzają, czy się robią haczykowate (palce młotkowate), czy robią się jakieś narośla, zgrubienia na nich. Moje, jak zapewne przeczytałaś, były dużo za długie, robiły się młotkowate, miały modzele. I nie mogłam kupić odpowiednich butów. Jeśli czujesz, że możesz po pewnym czasie mieć problem z dobraniem butów przez te za długie palce to pomyśl nad skróceniem. Lepiej zrobić jedną operację (moim zdaniem - może lekarz stwierdzi, że lepiej zrobić to osobno), jeden czas poświęcony na leżenie w domu i na rehabilitację. Więcej musisz zapłacić (jeśli robisz prywatnie). Ale jeśli się zdecydujesz to lepiej zrobić to za jednym zamachem. Ja jestem zadowolona ze skrócenia palców, komfort chodzenia, dobrania butów jest znacznie, znacznie większy. usmiech.gif Mam co prawda blizny na skórze, ale nie są one aż tak widoczne, żaden ból palców zoperowanych mi nie dokucza. Daj znać co zdecydowałaś.
  • gość k 2016.12.18 [19:28]
    Hej, ja również od dłuższego czasu zastanawiam się nad operacją, w moim przypadku byłyby to 2 palce u lewej i 1 u prawej stopy. Sprawdziłam dziś cennik w Poradni Stopy i wyskoczyła mi cena od 5000zł, naprawdę ceny aż tak podskoczyły i to jest cena za jeden palec? :/ Co Ci powiedzieli przy konsultacjach teraz? Wolałabym nie pisać maila w tej sprawie do 20 klinik, tylko do jakiejś jednej na którą się zdecyduję smutas.gif
    @@@ Pani Doroto, czy mogłabym prosić o jakieś zdjęcia jak to wygląda po kontakcie mailowym? Mam 21 lat i troszkę obawiam się takiego zabiegu usmiech.gif Pozdrawiam
  • gość Dorota 2016.12.19 [10:11]
    Cześć gość k. Możesz napisać od mnie maila i wyślę ci zdjęcia stóp sprzed i po operacji. Mail: bella307@interia.pl. Czasami moje maila wchodzą jako spamy, więc jak nie dojdzie do ciebie do odbiorczej to sprawdź w koszu. Najlepiej byłoby gdybyś umówiła się na spotkanie z dr Bryłką bądź Kołodziejskim. Ostatnio znajoma zastanawiała się nad Bryłką a AG Klinik. Była na konsultacji u obu, i podejście do pacjenta było zdecydowanie lepsze u Bryłki niż w AGKlinik, jak również cena zabiegu u Bryłki była niższa. ja byłam tylko u Bryłki/Kołodziejskiego, więc nie mam porównania, ale jak pisałam we wcześniejszych postach, w wywiadzie udzielonym, i udostępnionym w internecie wywnioskowałam, że lekarze z AGklinik są gotowi zrobić każdą operację bez względu na zdrowie pacjenta, wystarczy, że będzie chciał zabiegu i zapłaci odpowiednią kwotę. Tak więc ja polecam Poradnię stóp w Warszawie, ceny nadal mają przystępne.
    Ja też się bałam zabiegu, miałam 36lat gdy się zdecydowałam, i nie żałuję. Jesteś młoda więc to nawet i lepiej, szybciej powinnaś dojść do siebie po zabiegu, palce szybciej się powinny zregenerować, skóra też.
    Pozdrawiam.
  • gość 2017.03.20 [21:45]
    Jestem właśnie przed taką operacją. Mam wyznaczony termin w szpitalu na oddziale ortopedycznym. Całkowicie bezpłatnie. Wystarczy skierowanie od ortopedy do szpitala. Dziwię się czytając, że ludzie płacą i to dość duże pieniądze.
  • gość k 2017.03.21 [19:56]
    A jaki szpital, jesteś pewna lekarza, były tam już wykonywane takie operacje i widziałaś może jakieś przykładowe zdjęcia? Jak wyglądała cała procedura uzyskania zgody na tą operację przez NFZ? Ja po operacji obojczyka na NFZ boję się szpitali, rzeźnicy nie lekarze.
  • gość 2017.04.17 [01:17]
    Czy jest jakieś ryzyko przy takiej operacji? Stopy są mocno unerwione, czy lekarz mówił, że występuje ryzyko uszkodzenia nerwu ? Wiem, że nacięcie robi sie z góry a nie z dołu, czy przez to unika się ryzyka? Czy to jest zabieg bezpieczny? Nikt nie miał po nim jakiś komplikacji, brak czucia itp...?
  • gość Dorota 2017.04.18 [10:58]
    Cześć,
    ryzyko zawsze jest jaka by to nie była operacja. Jednak lekarz nie mówił, że istnieje ryzyko uszkodzenia nerwu. Moim zdaniem zabieg bezpieczny, ja jestem po takiej operacji 2,5 roku i nie mam i nie miałam żadnych komplikacji. Zoperowane palce ruszają się, czucie jest. A jakość życia po takiej operacji ogromna.
    Operacja była prywatna, nie wiedziałam, że można operować palce na NFZ. Ciekawe jakie implanty stosują?
    Czy w ogóle stosują implanty czy przestarzałą metodę drutów, które się wyjmuje po pewnym czasie. Lekarz, który mnie operował, powiedział, że przez te druty stopa i palce puchnie dwa razy bardziej niż po implantach. Czy ktoś ma doświadczenie z drutami i operacja z NFZ?
  • gość 2017.05.06 [06:22]
    Czy szybko wróciła Pani do normalnego trybu życia ? Mam psa, 40 kg molosa , nie mam nikogo kto mógłby się nim zaopiekować a wydaje mi sie ze przez jakis czas są problemy z chodzeniem...nie wspominając już o bieganiu.
    Długo Pani zajęła rekonwalescencja ?
    Czy ma Pani jakieś blizny, po ktorych od razu mozna zobaczyc, że palce byly skracane?
  • gość 2017.05.06 [06:33]
    a czy mogę sobie obciąć na życzenie palce jednej dłoni? chce mieć rente i nie pracować
  • gość 2017.05.07 [11:44]
    Cześć,
    napisz na mojego prywatnego maila bella307@interia.pl to ci wszystko opiszę i wyśle ci zdjęcia po operacji. Pozdrawiam, D.
  • gość 2017.05.12 [22:59]
    Dziękuję bardzo smiech.gif Wysłałam mail, proszę sprawdzić skrzynkeoczko.gif
  • gość Dorota 2017.05.13 [19:48]
    Hej M.,
    dzięki, że dałaś mi znać, że napisałaś do mnie, bo sprawdzając skrzynkę nie zauważyłam maila od ciebie. Dopiero gdy zobaczyłam na forum, że napisalaś przyjrzałam się dokładniej wiadomościom i znalazłam twojego maila usmiech.gif
    Wyślę ci kilka maili, bo w jednym wszystkie ważne zdjęcia się nie zmieszczą.
    Pozdrawiam, Ps. daj znać czy dostałaś
  • gość 2017.09.28 [17:23]
    Cześć... zastanawiam się na taką operacją, ale jestem osobą pracującą i zastanawia mnie czy długo dochodzi się do siebie po operacji? bo nie wiem, czy i na ile brać urlop, a może istnieje możliwość otrzymania na jakiś czas zwolnienia lekarskiego?

Odpowiedz na ten temat

Trwa ładowanie...