Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość _viktoria_

usuwanie znamion

Polecane posty

Gość _viktoria_

czy usuwala ktoras z Was znamiona? mam pare i male kompleksy w zwiazku z tym.. sa male ale wypukle i malo estetyczne.. bardzo chcialabym sie ich pozbyc.. odpowiedzcie mi, prosze: czy zajmuje sie tym 'zwykly' dermatolog? czy robi to 'od reki' w swoim gabinecie? jak w ogole taki zabieg przebiega? ile kosztuje? bardzo prosze o informacje na ten temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
dermatolog da skierowanie i w szpitalu wytna, nie boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mnie się dziś
ja usuwałam na plecach - 6 ja mam teraz blizny, bo ciało skłonne do bliznowców - wszystko brzydko się goi - więc teraz tym bardziej pleców nie pokazuję. zabieg trwał godzinę (2 zabiegi po 3 sztuki), znieczulenie miescowe, bezbolesny. zajmuje się tym chirurg :) nie wiem za ile, bo usuwałam parę lat temu (musiałam bo zahaczałam ubraniem), potem poszło do badań, ale było ok. nie usuwałam prywatnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _viktoria_
dzieki za pierwsze wypowiedzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobietka1970
mój mąż usuwał sobie pieprzyk w wawie w ten sposób że mu zamrozili i odpadł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja laserowo usunelam i nie mam zadnych blizn i wcale nie bylo drogo - za dwa sredniej wielkosci zaplacilam 30 zl jedynie:) Wycinanie niby najbezpieczniejsze ale... nieestetyczne:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klika
ja usunęłam pieprzyk sama... poważnie środkiem na odciski. posmarowałam kilka razy i sam odpadł, wyglądałam jak baba jaga, a teraz jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolly doll
margit, czy moglabys napisac adres tej kliniki w warszawie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolly doll
pzry ktorej stacji metra?? to wazne dla mnie, bo tez chce usunac zanmie z twarzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolly doll
a moglabys napisac o kosztach? bylabym bardzo wdzieczna. slyszalam tez o klinice gdzies na nowym swiecie - podobno bardzo dobrzy lekarze. moze ktos cos wie na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolly doll
dziekuje bardzo za pomoc!!! w poniedzialek umowie sie na wizyte!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marc
Witaj Margit Mam pytanie. Też chce sobie usunąć znamie z twarzy i chiałem Cie zapytać jako osoby już troszke doświadczonej w tych sparawach czy ta Gołębiowska jest najlepsza z tych wszystkich dermatologów czy może słyszałaś o kimś lepszym? A czy jeżeli usuwamy znamie z twarzy nie lepszy był by chirurg plastyczny? Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marc
Dzięki za rade :) A dlaczego nie można wystawiać na słońce , przecież po to usuwam znamie aby mogł śmialo chodzić po słońcu i sie nie bać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziewczyna od wina
KLIKA - A JAKI TO SRODEK, NA RECEPTE? ILE KOSZTUJE NAZW ITD... :) I CZY DUZY TEN PIEPRZYK MIALAS I CZY JEST SLAD? SORRY ZA CAPS LOCKA ALE MUSSSZEEEEE WIEDZIEC :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlatego, ze promienie sloneczne przeszkadzaja w gojeniu sie blizny. Jak bedziesz ja wystawial na slonce to bedzie jeszcze bardziej widoczna. Dlatego lepiej jest usuwac znamiona na zime. Mi dermatolog poradzila albo krem z filtrami albo korektor na ta blizne. Ale oczywiscie po mniej wiecej roku juz mozna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marc
Witaj Margit Dziękuje za porady , dużo mi pomogły , dlatego jestem bardzo wdzięczny. Ale troszkę mnie przestraszyłaś tym ,że nawet po roku trzeba jeszcze uwazac na słońce, bo ja lubie sie opalać i również po to usuwam znamiona abym mogł sie bezpiecznie opalać. A czy to oznacza ,że całe życie będe już musiał uważać? Jeszcze jedno pytanie : Czy musiałaś za zabiek płacić , przecież oni maja podpisaną umowe z NFZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ta pani dermatolog powiedziala, zeby przez lato po zabiegu bardzo uwazac. Ze i potem, to ja juz wyczytalam w necie. Widocznie blizny nie lubia slonca;) Wiec moze dermatolog cos innego Ci powie. Poza tym wiem, ze blizny raczej sie nie opalaja... Co do placenia...chyba NFZ nie sfinansowalby mi zabiegu, ktory robie tylko i wylacznie z pobudek estetycznych (sama dermatolog mi powiedziala ze bardzo mnie nie szpaci ten pieprzyk). No ale moze Tobie sie uda... Pozdrawiam, powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brown Mouse
Wiecie co dziewczyny, ja mam takie znamie na plecach, jest to tzw .mysz, wielkosci powiedzmy 5 zł, ale nie jest oczywiscie okrągła, a owalna, brązowa z włoskami. Mój odwieczny kompleks... Kiedys bylam u chirurga, z meisjca chcial to usuwac, drugi tez, a potem do abdania hostopatologicznego czy to nie rakowe, itd. Ja wolalbaym najpierw sprawdzic, czy to nie rakowe. Ale słuchajcie teraz. Sąsiadka-lekarka byla u nas wczoraj i opowiadala o młodej (29 lat)dziewczynie na oddziale, która usunela własnie takie znamie na brzuchu... Dziewczyna jest na wykonczeniu, prosi lekarzy zeby podali jej Pawulon, bo chce umrzec. A debilne pielegniarki do niej " a po co pani usuwala??"> to juz jest szczyt wszystkeigo, dziewczyna umiera, a tu takie rzeczy. W kazdym razie ja mam powazne wątpliwosci i raczej tego nie usunę :( a tak bym chciala! No chyba, ze jest taka mozliwosc jak wpsomnialam wyzej, ze najpeirw mozna zbadac takie znamie na obecnosc, a potem wyciąć. Ale cos mi sie wydaej, ze po 26 latach zycia z tą myszką bede musiala ja pokochac. Podobno rak jest w kazdym, ale nie w kazdym on sie budzi. Nie wiem, ale chyba taki zabieg moze go "obudzić". chyba nigyd nie mozna meic 100 % pewności....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiele razy juz czytalam takie historie ze ktos tam umarl bo usuwal sobie znamie. Nie chce zebys odebrala to na atak na swoja osobe, Brown Mouse, ale ja w to nie wierze. Znamie jest usuwane z marginesem skory, pod nim jest wastwa tluszczu, wiec lekarz wycina CALEGO pieprzyka. Z drugiej sreony, czesto znarzaja sie przypadki, ze ludzie usuwaja sobie sami znamiona poprzez rozdrapanie ich, albo jak tu nade mna pisala jakas dziewczyna, plynem do usuwania odciskow:O (co uwazam za szczyt bezmyslnosci). Inna sprawa z usuwaniem laserem, wtedy nigdy sie nie dowiesz co usunelas, czy bylo to rakowe czy nie. Taka jest moja opinia. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brown mouse myślę, że tu znajdziesz to, czego szukasz - tylko nie przeraź sie, ze to o czerniaku ;) http://www.czerniak.com.pl/index1.php?id=3 Ja tez chcę zbadać swoje znamiona i je pousuwać, dlatego trochę się do tego przygotowuję duchowo i teoretycznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomnialam dodac - ta dziewczyna widocznie juz miala raka jak usuwala znamie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brown Mouse
--------> Margit, absolutnie nie odebralam tego jako atak :) W sumie nie mam podstaw zeby nie wierzyc sąsiadce lekarce, bo ona nawet nie wie, ze ja mam takie znamie, tym bardziej nie sądzę by chciala mnie nastraszyć. Być moze tak jak piszesz, dziewczyna miała raka wczesniej, a byc moze, tak sobie własnie mysle, ze moze jakis felczer po prostu spieprzył sprawe.... Nie znam sprawy az tak dokładnie. ------->Kalika , dziękuję serdecznei za linka! Czyli takie badanie jest mozliwe! Bo widzicie, byłam u dwóch chirurgów, z zupełnie innymi sprawami i tak przy okazji pytalam o tą mysz. Obydwaj chcieli z miejca to usuwać, ten pierwszy nawet mówil, ze to konieczne. Ale jakos zaden nie wspominal o tym, ze moze by to najpierw przebadac, nie po, ale własnie przed zabiegiem! Dlatego nie ufam zbytnio lekarzom.... Nie, ze mam jakąs fobię, ale wolę miec kilka niezaleznych konsultacji u róznych lekarzy. To samo ginekolodzy, przepisują tabl. anty bez badan hormonalnych,czy jakichkolwiek innych, ale to juz osobny temat. W kazdym razie zapewne w najblizszym czasie zorientuję sie w swoim miescie o tych badaniach zwanych 'wideodermatoskopia", które Kalika podala mi w linku i dopiero wtedy podjeme dec. o usunięciu, chociaz i tak trochę sie boję.... P.S. Troche szybko pisze i stąd "przejezyczenie" :) oczywiscie w moim peirwszym poscie chodzilo mi o badania histopatologiczne, a nie hostopatologiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pusiu
czy można usuwac pieprzyka płaskeigo ok 1 mm laserem ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _viktoria_
bylam u fantastycznej pani doktor :) bede miec to usuwane, jak sie wyrazila, bezkrwawo.. 50zl za sztuke :) moglam tez wybrac opcje z bezplatnym chirurgiem ale wole u niej.. ze tez wczesniej sie na to nie zdecydowalam.. ale sie ciesze.. pysiu, mysle, ze kazdego mozna usunac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marc
Viktoria , powiedz mi gdzie tak tanio usuwają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _viktoria_
mysle, ze w kazdym gabinecie dermatologicznym.. u chirurga plastyka jest o wiele drozej a efekt ten sam.. ja mieszkam w niewielkim miescie (44 tys. mieszkancow) i obawialam sie, ze zaden dermatolog nie bedzie mial takiej specjalnej aparatury :) i pozostanie mi chirurg, wiele stresu i blizna po tym wszytskim.. a jednak maja.. wiec wydaje mi sie, ze wszedzie tak jest.. ranka goi sie dwa tygodnie, nie ma blizny - ewentualnie mala kropka - tak mi powiedziala pani doktor :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marc
A co z badaniem? Wydaje mi sie że lepiej jest jednak dać to do wycjęcia i zbadania. Większa pewność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _viktoria_
no akurat te moje nie sa podejrzane.. wiec sie nie boje.. gdyby to bylo jakies czerniakowate to sama lekarka zapewne by mi zasugerowala badanie histopatologiczne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość _viktoria_
od czwartku jestem juz po.. mialam je wypalane pradem - musialam trzymac elektrode :P smiesznie bylo :) .. nic nie bolalo - troszke znieczulenie.. teraz mam strupki i specjalny preparat ktorym smaruje je dwa razy dziennie.. jak pomysle ile stresu najadlam sie przez te glupie znamiona.. nie nosilam krotkich bluzek.. jak biodrowki to tylko dluzsza koszulke - masakra.. nie moge sie juz doczekac az wszytsko sie zagoi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×