Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kamioka

czas na intercyzę

Polecane posty

Gość kamioka

Jak zapatrujecie się na podpisanie intercyzy? Mój (?) facet mówi, ze gdyby ewentualnie się zdecydował na legalne życie ze mną ( mieszkamy 3 lata razem) to on chce intercyzy.Pracuję, on także., tylko , ze ma 3 razy więcej kasy niż ja. Prowadzę dom-sprzątam, prasuję , piorę, gotuję, robię zakupy. Dokładam się do wspólnej kasy w ok.3/4 swojej pensji, zostawiam sobie resztę na swoje wydatki. On twierdzi, ze daje więcej, i mimo, ze protestuję, ze % to ja oddaję prawie wszystko, a on ok.30%- to chce mówić tylko o nominalnych pieniądzach.Nadwyżkę kumuluje na swoim rachunku.Sądzę ze myśli o takiej intercyzie, w której nie mam prawa do jego przychodów ( pensji) itp, ponieważ nie ma firmy ani specjalnie dużego majątku trwałego 9 ja mam więcej niż on). Właśnie się zastanawiam, czy przypadkiem ktoś mnie nie wykorzystuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamioka
tak, jeżeli masz firmę, albo duzy majatek na wejście . W momencie, kiedy zyjemy razem, on zgromadził spore oszczędności i na nie chce zrobić intercyzę i potem zamrozic taki układ- ja oddaję wszystko, on trochę, a co zaoszczędzi, to mi od tego wara, to co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamioka
mamy trudne czasy, to prawda. Więc po to się ludzie w pary dobierają, by łatwiej im było.Jeżeli , powiedzmy, srednia naszych wspólnych dochodów jest 5 tys., a twój cały dochód znika na tzw. potrzeby bieżace, podczas gdy jeszcze nie mąż ma ( nie zapominaj- 3 lata razem) spore oszczędności, to pod mostem ja mogę wyladować i u brata Alberta na zupce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgódź się ale...
wyceń swoją pracę w domu i niech ci za nia płaci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamioka
świetny pomysł..:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamioka
ale....sama nie wiem, co o tym myśleć.Mętlik, gonitwa myśli. jestem zawiedziona jego postawą i propozycją. jak nic usłyszałam wczoraj-:Zapomnij o m o i c h pieniądzach....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgódź się ale...
czas na rewanż: zapomnij o moich obiadach i praniu skarpetek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamioka
i co usłyszę? to wypad z mojego życia. i co zrobię?wypadnę z rozkoszą- choć pewnie później strasznie to przezyję- to w końcu 3 lata z mojego życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamioka
normalnie katharsis.Chyba to juz rozsądne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgódź się ale...
gdzie ty masz oczy dziewczyno? i gdzie masz godność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamioka
miłośc jest ślepa i głucha? tak mówia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgódź się ale...
to pytanie jak nazwać JEGO uczucie w tym kontekście :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamioka
oj naiwna, naiwna, naiwna...jak dziecko we mgle...ehhhhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamioka
wyrachowanie? kalkulacja? wygoda? O qrde, wzrok i słuch mi wraca....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamioka
niech "zgódź się ale..." będą dzięki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgódź się ale...
:classic_cool: 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamioka
oj, będzie bolało......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjjjjjjjjjjj
Lepiej 3 lata w plecy, niz w wieku 50 lat bruk i pomoc społeczna. Intercyza jest dobra , jesli chodzi o to, aby ochronic rodzinę przed ewentualna biedą w wypadku plajty firmy. Inne sytuacje to wykorzystanie jednej ze stron. Nie polecam intercyzy, bo sama jej nie podpisałam i odeszłam. Moja następczyni odeszła po 15 latach od niego z dwójką dzieci, bo mówił min , ze "żrą za jego kasę", zabraniał korzystania z telefonu, samochodu, chociaz oboje mieli zblizone zarobki (nauczyciele)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zgódź się ale...
podpowiedź: sprzątaczka bierze średnio 10 zł/h, mycie okien dodatkowo płatne:D niestety nie wiem, ile bierze kucharka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zdublowany temacik
jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość senna***
intercyzna nie obejmuje mieszkania które mają oboje małzonkowie kupione po slubie dopiero kolejne mieszkanie jako składnik majątku podlega intercyzie ;) takze niech sie nie łudzi ten kto mysli ze jak ma intercyzę to spłacając mieszkanie w którym mieszka żona z dziecmi bedzie ją mógł wyrzucic na bruk :P Naiwniacy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko, będziecie razem na dobre i na złe, jeśli Twój facet na dzień dobry mówi "wara od moich pieniędzy" to odpuść go sobie. Ja znam małżeństwa, gdzie nie ma wspólnej kasy a facet jest władcą bo zarabia więcej. Szantaż, pogarda a nie małżeństwo. Odpuść go sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matacz ,,,...
kochajmy sie jak bracia , ale liczmy sie jak zydzi . wiec nikogo sobie nie odpuszczaj jak tu radzą tylko podpisuj intercyze ! ja mam z zoną i nikt nie marudzi ! a jak sie coś stanie nikt o nic sie szarpac nie bedzie , kazdy wezmie swoje i tyle !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak najbardziej
tak tylko o jaka " intercyze" mu chodzi ? o zwykła z rozdzielnoscia majatku, z wyrównywaniem dorobków , ograniczoną wspolnosć majatkowa ( rozzerzoną chyba nia:P)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matacz ,,,...
moje dzieci nawet nie wyobrazaja sobie by nie podpisac w przypadku zamaz pójscia , czy ozenienia sie intercyzy , to dis jest tak samo ważne jak zdrowie paertnera z ktorym chce sie zwiazać ! wiec badania wszystkie muszą byc ok , albo trzeba partnera zmienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matacz ,,,...
poniewaz nie są małzenstwem jeszcze zapewne o rozdzielnosc majatkową mu chodzi , to co wnosi do małzenstwa i tak na zawsze bedzie tylko jego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość matacz ,,,...
chyba ze on sam zdecyduje inaczej bowiem to nie wchodzi w skład podziału majatku w przypadku ewentualnego rozwodu jak i to co podarują "mu" np. rodzice w trakcie trwania małzenstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak najbardziej
matacz intercyze mozna podpisac zarówno przed jak i w trakcie trwania małzenstwa a to co wnosisz do związku małeńskiego z mocy prawa i tak jest Twoje , wiec nie potrzeba do tego dodatkowych umów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×