Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Alergia?

Polecane posty

Gość gość

Co byście zrobili na moim miejscu? Na 90% mam alergię na psy i/lub koty. Wszystko zaczęło się, gdy zaczęłam pracę właśnie z tymi zwierzętami. Przewlekły katar, ból zatok, ciągle przeziębiona. Doszło do tego, że mocno się rozchorowałam i biegałam do laryngologa przez prawie trzy miesiące. Po badaniach okazało się, że z moimi górnymi drogami oddechowymi wszystko jest w porządku i lekarz podejrzewa alergię... słuchajcie, nigdy wcześniej nie miałam takich problemów jak teraz. Katar, uczucie zatkania nosa, ból w środku nosa, zatok. No koszmar. Ale wcześniej też nic nie wskazywało, że mogę mieć alergię, z drugiej strony nie przebywałam 8h dziennie z psami czy kotami, mając w nosie ich sierść i naskórek. No i właśnie. Dostałam leki na alergię no i na nich poczułam się mega lepiej... więc za jakiś czas będę robić badania krwi prywatnie w kierunku alergii. Tylko teraz lekarz powiedział, że powinnam zmienić pracę. A ja nie wiem, co robić. Jeśli to alergia, nie ma się co męczyć, mimo że do końca umowy zostały mi dwa miesiące, ale nie mam potwierdzenia na 100%. Męczy mnie to strasznie. Zwłaszcza, że na razie nie mam żadnej pracy na oku, ale ten ból w nosie mnie wykończy... już jestem tak zmęczona, że nie wyrabiam. Z drugiej strony, mogę się zwolnić, bo w razie czego mam za co żyć. Bliscy są podzieleni w radach, jedni mówią, że nie ma co pielęgnować tej alergii. Drudzy, żeby poczekać na wynik... a ten przy dobrych wiatrach dopiero za miesiąc. Jestem zdesperowana... Stąd moje pytanie, co byście zrobili na moim miejscu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przy pracy ze zwierzętami możesz załapać jeszcze inne schorzenia , nie tylko alergie . Ale nie bezpośrednio tylko poprzez insekty i riteksje , które na niektórych zwierzętach bywają . Oczywiście takie insekty czy kleszcze są też w innych miejscach , np: w lesie często czatują na niskich gałęziach . Ja stosuję w obronie areozole zawierające permetrynę aby pozbyć się widocznych i niewidocznych owadów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przejrzyj w necie mapy pylenia alergenów z drzew w twoim regionie , być może twoja alergia jest z innych przyczyn .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Już przeglądałam mapy pylenia drzew, traw itd. Ten problem jest, odkąd pracuję, nasilił się w listopadzie i trwa do dziś, a nie od miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość polka9090
Kontaktowałaś się z lekarzem? Bierzesz jakieś leki? Przy mojej alergii łykam allertec i jest dużo lepiej w czasie najwiekszego pylenia. Może nasilenie różnych czynników powoduje u Ciebie takie objawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W pytaniu jest opisane wszystko przecież! Nie wiem, co to za praca, ale wielu właścicieli psów i kotów robi pranie w clovin ii septon - usuwa alergeny, wypiera roztocza itd. Jeśli jest co prać, to można spróbować, moze objawy sie zmniejsza. jeśli nie to zmieniaj prace!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ktoś o nim pisał na tym forum, że wypiera nawet jakiś syf po psie, który walił z szafy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
koniecznie do lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spróbuj wziąć Allertec, powinien pomóc. Fajnie sprawdza się ten w formie wapna - zdecydowanie jeden z najlepszych leków na alergię bez recepty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie, do lekarza i to najlepiej dobrego! Ja wiem, co to alergia, borykam się z nią od dobrych kilkunastu lat. Skąd jesteś? Bo mogę ci polecić dobrych alergologów z enelmedu, którzy mi pomogli i wciąż się tam leczę. Komfort życia o 100% podskoczył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×