Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

arytmia serca

Polecane posty

Gość gość

podejrzewam, że takich tematów było już sporo ale potrzebuję się wygadać, bo już nie wyrabiam :o pierwsze niepokojące objawy ze strony serca zaobserwowałam u siebie jakieś 5-6 lat temu. Początkowo były to pojedyncze szarpnięcia, kołatania. Bardzo się tego przestraszyłam, bo uczucie miałam takie, że moje serce przestaje na chwilę bić. Poszłam do kardiologa, ekg i holter nic wtedy nie wykazały, lekarz kazał brać magnez. Problem na jakiś czas zniknął, kiedy objawy wracały łykałam więcej magnezu + inne pierwiastki. Kolejny lekarz przepisał mi beta blokery, które brałam przez tydzień- przestraszyłam się ulotki, a przecież badania wychodziły w normie. Do tego mam niskie ciśnienie i po tych lekach ledwo chodziłam. Pod koniec zeszłego roku znalazłam nową pracę, doszło dużo innych stresów i moje serce zupełnie oszalało :o od tego czasu objawy mam codziennie, głównie w godzinach pracy do tego jest mi często słabo, w czasie kołatania i przeskoków mam mroczki przed oczami. Znowu zrobiłam wszystkie badania: ekg i echo wyszło ok, nieprawidłowości pojawiły się dopiero w opisie holtera: tachykardia, dodatkowe skurcze nadkomorowe i komorowe :o znowu dostałam leki. Jestem przerażona, chociaż lekarz twierdzi, że to nie jest groźne. Dodam, że mam nerwice, każde nierówne uderzenie serca wywołuje u mnie panikę. Nasiliły się bóle w klatce piersiowej, uczucie osłabienia. Normalnie boję się, że oszaleje przez to serce. Boję się podbiec do autobusu, boję się uprawiać seks, żeby tylko nie obciążać serca :o czuję się jak wrak człowieka a mam 25 lat. Czy ktoś żyje z arytmią? Jak sobie radzicie? Jak się czujecie? Czy leki pomagają? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ulka1980l
Przy częstych pomiarach to ja bym doradzała model Senior Sanity. Zapisuje wyniki, idealny do monitorowania zmian. Nie trzeba się też mordować z mankietem, tutaj szybko można podpiąć całą aparaturę. W zestawie jest etui, komplet baterii, także już w sumie nic osobno nie trzeba zamawiać żeby zacząć badanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto moim zdaniem kupić jakiś model od Sanity, sama zamówiłam Simple. Ich ciśnieniomierze mają ten plus że mierzą metodą od dołu, są dokładniejsze krótko mówiąc bo pomiar zaczyna się jeszcze przed zniekształceniem żył i całych naczyń krwionośnych co się dzieje przy ucisku mankietu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ula

Też używam Simple i też powiem że badanie jest bardzo proste w zrobieniu. Jak normalnie miałam problem z ciśnieniomierzami i już na etapie prawidłowego upięcia mankietu były kłopoty...tak tutaj wszystko jest bardzo intuicyjne. Długo wybierałam ciśnieniomierz, porównalam chyba z 10 różnych modeli i nie ukrywam że tutaj mnie przekonała między innymi polska marka Sanity i przystępna cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka

Dla starszej osoby będę polecała Senior. Wszystko ma duże, sam wyświetlacz bardzo jasny, widoczny z kosmosu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anna
Dnia 20.12.2018 o 15:05, Gość ula napisał:

Też używam Simple i też powiem że badanie jest bardzo proste w zrobieniu. Jak normalnie miałam problem z ciśnieniomierzami i już na etapie prawidłowego upięcia mankietu były kłopoty...tak tutaj wszystko jest bardzo intuicyjne. Długo wybierałam ciśnieniomierz, porównalam chyba z 10 różnych modeli i nie ukrywam że tutaj mnie przekonała między innymi polska marka Sanity i przystępna cena.

Dobrze też trafiłam z Simple a miałam spory zgrzyt jak szukałam ciśnieniomierza który wybrać, bo teraz w internecie to są ich tysiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jagnaa

Nie wyłamię się i też podpowiem Senior. Długo porównywałam ze sobą różne warianty i tutaj faktycznie muszę stwierdzić, że jakościowo rewelacja, pomiar który nie boli, mankiet szybki w upięciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marta

W zestawie SmartCardio + DuoControl kupowałam ostatnio dwa urządzenia od Sanity i jestem zadowolona z obu tak samo. Ciśnieniomierz Smart rzeczywiście inteligentny, bo bezpośrednio złączony z mankietem bez przewodu, a jeśli chodzi o pulsooksymetr to mierzy szybko, precyzyjnie, też nie mam uwag.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wio

Jeśli ktoś myśli o nowym ciśnieniomierzu to zerknijcie do Sanity – sporo ciekawych modeli jak np. Serce Plus z dużym wyświetlaczem. Praktyczne sprawdzone urządzenia i co bardzo istotne oferowane rzeczywiście w rozsądnych cenach więc na pewno warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kuba

Zerknij sobie do sieci na jakieś porównania sprzętów, pewnie coś tam się uda wybrać. Czy Easy Med. od Geratherm czy jakiś model od Sanity. Sporo tych ciśnieniomierzy obecnie w sprzedaży jest więc pewnie jak się poszuka to znajdziesz coś sensownego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kinga

Może zobaczyć warto taką propozycję jak Serce Plus, taki ciśnieniomierz, który dodatkowo wykrywa arytmię więc myślę, że przy osobach starszych będzie to dobra propozycja, warto zwrócić uwagę na ten model.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×