Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość kkkaaaassskkkaaa

Astma oskrzelowa- grupy wsparcia

Polecane posty

Gość kkkaaaassskkkaaa

astma jest chorobą , z którą ciężko żyć i nie raz upada sie psychicznie piszcie tu swoje przyżycia z astmą jak radzicie sobie z atakmi co przyjmujeci co wywoluje u was ataki jak dochodzi do ataków razem bedzie nam łatwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No coż
No dobra astma,astmą,a czy Ty czasami nie jestes nerwowa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkaaaassskkkaaa
nie raz jestem i to chyba każdy by byl gdy by się kilka razy w nocy przyduszał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No coż
tak tylko ciekawe co było pierwsze czy nerwica czy astma???:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkaaaassskkkaaa
pierwsza astma z astma walcze już ponad 12 lat a z nerwicą nie całe 1,5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkaaaassskkkaaa
to jak się ją wyleczy podobno słyszałam ze tego paskuctwa nie idzie wyleczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ertytfrdsdfg
miała juz badania na pasożyty i wszystko ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wswerfds
do pulmonologa co miał znaczyć twój komentarz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkaaaassskkkaaa
mialam robione badania na pasożyty i wszystki wyszło ok więc chyba nie ma iinnego sposoby na wyleczenie tego paskuctwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pulmonologa
to jakaś obsesja na forum ostatnio, ktokolwiek pisze o astmie, zaraz pada rada, że to może być nerwica. Pulmonolog przecież odróżnia czy to astma czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkaaaassskkkaaa
do pulmonologa masz racje ale nie raz walczy się z astmą i z nerwica a ty masz astme jakiego stopnia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pulmonologa
astma na tle alergicznym, przebieg umiarkowany, obecnie panuję nad sytuacją :classic_cool: nerwicy brak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkaaaassskkkaaa
ja astma oskrzelowa Iv stopien nie kontrolowana i pewnie cały czas na lekach a próbowałes się odczulać tym nowym lekiem o nazwie Xolar czy cos podobnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pulmonologa
ale jak to niekontrolowana? wziewy w dużych dawkach regularnie bierzesz? i co, betamimetyki nie pomagają, nie zatrzymują ataków? sterydy w tabsach? Czy może jazdy na pogotowie po steryd w żyłę? nie odczulałam, odczulać się nie będę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkaaaassskkkaaa
leki przyjmuje aktualnie w tej chwili fliksotide 500 2x2 serevent 2x2 singular 10 teofiline 300 2x2 encorton 40 spirive 2x2 i w razie ataku inhalacje z salamolu steri neb a dusznosći zdażaja mi się 3-4 razy dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pulmonologa
oooo, ładny zestaw, współczuję... ale nie widzę żadnej przeciwhistaminy, nie bierzesz? (powinnaś!) uważaj na encorton... jeśli nie ma bezwzględnej konieczności, nie bierz za długo. Już chyba lepiej czasem pojechać i dostać w żyłę niż długo przyjmować wewnętrznie... A może warto się na trochę do szpitala położyć? pozdrawiam ciepło 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ertytfrdsdfg
więc tak na histamine jestem uczulona a w szpitalach można powiedzieć że przebywam tak co miesiac max 2 no 2,5 tygodnia a encorton niestety samemu ponoć nie wolno z niego schodzić a lekarze narazie nie chca go ruszać znaczy juz było gorzej kiedyś było oko 60 mg i to przez miesiac a na encortonie jestem juz ... bedzie gdzies ponad rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kkkaaaassskkkaaa
a ty co łykasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do pulmonologa
ertytfrdsdfg, ale co Ty piszesz? tu, ze wcinasz encorton, a tam się pytasz do jakiego lekarza z dusznościami? :D obecnie flixotide, serevent, telfast i doraźnie ventolin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lollllma
Nikt nie wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też między innymi lekami też PULMICORT, a dodatkowo ponad rok temu zaczepiłam się pneumo23 (chyba tak soię nazywa) i nie mam problemu z zapaleniami oskrzeli, znajoma z pracy też się szczepiła i zminiejszyły się jej napady astmy i zapalenia oskrzeli. Na astmę w takim średnim stanie nic się nie należy:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez biore Pulmicort i serevent. mam astme od urodzenia i wierzecie mi tego nie da wyelczyc mozna zmnieuyszc objawy jedynie> Mysle ze mozesz sie starac o rente ze względu na zly stan zdrowia , oprcz tego nalezy sie pani grupa inwalidzka :) zawsze to pare groszy:") Najlepiej niech pani spyta sie swojego lekarza interniste albo lekarza od astmy:) on poradzi pani gdzie sie zwrocic z tym. Ja mam 18 lat i id 4lat grupe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha i dzieci tez mogą dostac grupe:) skoro są alergikami to wszystko zalezy od stanu zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stał się chyba cud już prawie miesiąc bez leków wziewnych - sporadycznie Berotec - 6 dni głodówki uwolniło mnie od leków, cały czas nie wierzę - teraz jestem podziębiona mam katar a oskrzela normalnie. Normalnie nie wierzę, ale fakt jest faktem - ja od 15 roku życia na lekach byłam minimum 2x dziennie coś, opd jakiegoś czasu sterydy wziewne, a teraz ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lola- nic Ci sie nie należy. Renta socjalna nalezy się przed 18 rokiem życia a na normalna trzeba zapracować Ja jestem na rencie z powodu astmy, ale dostałam rente dopiero jak już astma była bardzo silna i wskaźnik FEV1 oscylował 30-40 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też mam, biorę oxis, pulmicort, tabletki zyrtec, niekiedy singular a jak mnie bardzo dusi to berotec :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
często choruje na zapalenie oskrzeli, miesiac temu mialam płuc :O i mam uczulenie na duzo rzeczy :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja często 2-3 razy w roku chorowałam na zapalenie oskrzeli - często były to bardzo ostre duszności - od dwóch lat nie choruję-zaszczepiłam się Pneumo-23 Po głodówce nadal bez sterydów!!!:-)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×